Sari la conținut

legaturi stator zx6r


Postări Recomandate

Fii mai explicit... normal ca are importanta ca nu-ti merge motorul (prea mult) daca nu le legi. Daca te referi la ordinea in care se leaga, nu , nu are importanta conteaza doar ca cele 3 fire ale statorului sa fie conectate la cele 3 fire corespunzatoare din releu (deobicei sunt galbene, sau cel putin toate 3 au aceiasi culoare).

La care izolatie te referi? Cea care se pune cu rol de protectie peste cele 3 fire e una mai speciala in sensul ca rezista bine la temperaturi mari,daca nu o mai ai o poti inlocui cu o banda izolatoare textila de calitate sau cu un tub termocontractil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da omule eu am taiat firele , am bobinat statorul si credeam ca are vreo ordine de legat firele ale mele sunt negre ,si nu stiam ce fel de izolatie trebuie pot lega firele simplu intre ele fara papuci sau trebuie mufe ceva special statorul sta in ulei sau doar se raceste prin el, merci frumos pt sfaturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legarea intre ele a firelor si cositorirea lor,e mai sigura decat orice mufa.

Multi au avut probleme cu incarcarea tocmai din cauza acestor mufe,in care cu timpul pot aparea contate imperfecte.

O metoda neortodoxa de izolare a lipiturilor respective este folosirea poxipolului,care in acelasi timp izoleaza,fixeaza mecanic capetele celor doua fire cositorite,etanseaza lipitura respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...