Sari la conținut

semnalizari leduri


Postări Recomandate

"coane " ? " nu fi tare in gura " ce-i asta ?

nu am intentia sa ma cert sau sa intru in polemici , dar daca insisti sa jignesti gratuit.................putem s-o facem si pe asta , cu toate ca nu ar ajuta pe nimeni .

si nu sunt " tare-n gura " , doar am postat parerea mea care a fost off topic , cum de altfel nici voi nu ati fost on topic

mi-ar parea rau sa incep a-mi schimba parerea despre acest site , care pana in momenntul de fata mi-a adus numai lucruri bune

singurul lucru care-l fac si pentru care sunt pe moto.ro este : documentatia si totodata deprinderea unor lucruri noi , nu ptr. a ma certa

nu am timp si nici nu vreau sa raspund la provocari virtuale care in viata de zi cu zi nu fac nici 2(doi) bani

p.s. : multumesc calin , dar eu am schimbate becurile din 10w in 21w

intrebarea este daca merge releul si in situatia data ?

multumesc anticipat

respect

 

Poti incerca sa folosesti alte puteri ale becurilor,de ex unul de 10W pe fata si unul de 21W pe spate.

Este posibil ca releul sa functioneze corect doar pentru o anumita putere insumata a becurilor.

Cat despre circul de pe aici,cu timpul o sa te obisnuiesti;nu-l baga in seama pe Corleone,are un talent deosebit de a-si face ...prieteni...ori a aflat el cumva ca ai putea fi...bugetar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

nu-l baga in seama pe Corleone,are un talent deosebit de a-si face ...prieteni...

 

 

Daca voi nu ma vreti, eu va vreu! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pisica_matache : " Poti incerca sa folosesti alte puteri ale becurilor,de ex unul de 10W pe fata si unul de 21W pe spate.

Este posibil ca releul sa functioneze corect doar pentru o anumita putere insumata a becurilor.

Cat despre circul de pe aici,cu timpul o sa te obisnuiesti;nu-l baga in seama pe Corleone,are un talent deosebit de a-si face ...prieteni...ori a aflat el cumva ca ai putea fi...bugetar. "

 

Daca " bugetar " inseamna ce stim cu totii si nu are vreun inteles ascuns , atunci da , sunt bugetar .

Anumiti colegi , care mi-au scris si pe privat cum ca asa mai fac unii pe forum ca sa iasa-n evidenta , spun cum ca am inteles gresit si nu si-a batut nimeni joc de mine .

Daca esa stau lucrurile , nu imi este rusine sa-mi cer scuze

 

corleone : " depinde de tine ce vrei sa faci, sa te documentezi sau sa te certi. deocamdata eu vad ca nu stii de gluma si cauti scandal. "

 

Nu m-am prins ca ar fi gluma . Imi cer scuze daca ai glumit .

P.S. : Atatea discutii inutile . Mai bine le lasam naibii de semnalizari asa cum au stat si pana acum .

Numai bine !

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Daca " bugetar " inseamna ce stim cu totii si nu are vreun inteles ascuns , atunci da , sunt bugetar .

 

Discutia despre bugetari nu este aici, este in alta parte.

 

Anumiti colegi , care mi-au scris si pe privat cum ca asa mai fac unii pe forum ca sa iasa-n evidenta , spun cum ca am inteles gresit si nu si-a batut nimeni joc de mine .

Daca esa stau lucrurile , nu imi este rusine sa-mi cer scuze

 

Cine sunt colegii aia? :wink:

 

Oricum, au dreptate, nu si-a batut nimeni joc de tine.

 

 

corleone : " depinde de tine ce vrei sa faci, sa te documentezi sau sa te certi. deocamdata eu vad ca nu stii de gluma si cauti scandal. "

 

Nu m-am prins ca ar fi gluma . Imi cer scuze daca ai glumit .

 

Da, a fost o gluma.

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

una peste alta, ideea e ca pana ajungi sa afli informatiile de care ai nevoie, trebuie sa pierzi o gramada de timp facand slaLOm printre orgolii, glumite, replici acide etcetera ; n-ar fi mai simplu sa existe o sectiune a forumului pentru schimbat impresii si opinii gen ciorovaieli si alte d'astea ? deja devin enervante discutiile off-topic ; va pasa vreunuia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

una peste alta, ideea e ca pana ajungi sa afli informatiile de care ai nevoie, trebuie sa pierzi o gramada de timp facand slaLOm printre orgolii, glumite, replici acide etcetera ; n-ar fi mai simplu sa existe o sectiune a forumului pentru schimbat impresii si opinii gen ciorovaieli si alte d'astea ? deja devin enervante discutiile off-topic ; va pasa vreunuia ?

hai sa-ti fac un rezumat: corleone este o clona a unui user care a luat ban definitiv pe acest forum (sters cont), pentru ca se credea mecanic si de fapt era un lache. si acum face eforturi mari sa nu ia din nou :) tu vezi acum acele eforturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa-ti fac un rezumat: corleone este o clona a unui user care a luat ban definitiv pe acest forum (sters cont), pentru ca se credea mecanic si de fapt era un lache. si acum face eforturi mari sa nu ia din nou :) tu vezi acum acele eforturi.

Ce nu pricep eu...daca tot cunosti omul,de ce nu va rezolvati voi problemele altcumva,sau altundeva ?

Ai impresia ca cineva posteaza aici ,ca are chef de ironii,sau chiar incearca sa rezolve o problema ?

Nu de alta,dar cam ai o obsesie cu Corleone..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai impresia ca cineva posteaza aici ,ca are chef de ironii,sau chiar incearca sa rezolve o problema ?

ai cugetat mult pina la replica asta :)

 

te rog sa cauti in posturile protozoarului sa vezi cine-mi vineaza posturile :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Sa resuscitez eu putin topicul ... am montat 4 semnalizari cu leduri ( rusesti / chinezesti ) care imi raman aprinse in momentul in care pun semnalizarea . Ce ar trebui sa montez pe circuit in conditiile in care inainte erau 4 x 21 W ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa resuscitez eu putin topicul ... am montat 4 semnalizari cu leduri ( rusesti / chinezesti ) care imi raman aprinse in momentul in care pun semnalizarea . Ce ar trebui sa montez pe circuit in conditiile in care inainte erau 4 x 21 W ?

neste rezistente?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

releu daca vrei sa si scazi consumul. rezistente daca vrei semnalizari pe leduri care tot 21 de w consuma. ma rog, 2x21w :) rezistente la orice magazin de electronica. vreo 1-2 lei una, nu 10 euro sau cat costa pe louis :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...