Sari la conținut

Accident pe o sosea din Dambovita


dany92moto
 Share

Postări Recomandate

Sunt o multime de televiziuni care au luat interviu unui prieten de-al lui spunand destul de clar unde se situeaza nenea motociclistu'...Nu vreau sa incep discutii si polemici pe tema asta dar uitandu-ma in jurul meu vad o groaza de copii,pt ca, copii sunt la varsta de 20 de ani,care iau de la mine un motor si nu tin cont de ce le zic sau de ce se intampla in jurul lor,taie toba si gata,sunt motociclisti....deci clar nu mi se pare firesc si normal

 

Si ce putem sa le facem? Nika! Atat au in cap, atat fac! Mai naspa e ca pot omori oameni nevinovati in accesul lor de raceri!

Despre parinti, sunt si ei de vina, nu zic nu, dar nici nu poti tine copilul legat de calorifer ca sa nu se suie pe motoare & shit!

E vb de educatie, majoritatea parintilor au un vocabular de max 500 cuvinte, disperati dupa otv si habar n-au diferenta dintre un scuter si-o motocicleta! Asta-i romania!

 

Politia, la fel: zi politie si trage apa! Sta in boschet cu radaru' poate pica vreun fraier sa faca si ei un ban de-o ciunga! Politia e tare-n piXda numai cu oamenii de rand, cu restu' sunt mielusei! La mine-n cartier: se belesc la mine ori de cate ori trec cu moto, "vegheaza la linistea cartierului", insa, ori de cate ori sa bat tiganii pe la AutoNesti, sa dea draq daca gasesti vreo casca de politie prin zona!

 

Si, v-a spun eu, pustanii care vad accidentul nu zic "sa-mi trag una: i-a uite cum poti s-o patesti!" nu! Zic "pai.. ala o fost fraier, yo stiu mai multe decat el, mi-e nu mi se poate intampla!"

 

Pana mea... la multi le vine mintea la cap cand e deja prea tarziu!

 

Eu chiar am inceput sa recomand motocicleta mea la toti tuciurii de prin cartier! E cam greu totusi sa-i conving ca motocicleta mea e "tha' shit" ptr. ca n-are decat 285km/h in bord, si "nu e ca d'alea yamaha hayabusa" cum au vazut ei pe youtube!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar am inceput sa recomand motocicleta mea la toti tuciurii de prin cartier! E cam greu totusi sa-i conving ca motocicleta mea e "tha' shit" ptr. ca n-are decat 285km/h in bord, si "nu e ca d'alea yamaha hayabusa" cum au vazut ei pe youtube!

 

Hahaha, tot Busa le recomand si io la colorati ... se uita la a mea dezamagiti "numai 180 frate ?" ... "nu coae, 165, mai mult nu merge, dar nu fi fraer, ia Busa sau Fireblade, e cea mai culeanu sa muara dujmanii" si sa vezi ce le sticlesc ochii :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul era un fzr 600, scria deltabox pe cadru, am vazut la stiri asta.

-sustin faptul ca, cat B este folositoare cand dai de cat A.

-mie imi pare rau de biata fata! :disappointed:

 

Prietene, eu nu mai pot cu "fetilii" astea!

Probabil, o sa radeti de mine si n-o sa ma credeti, insa mie mi s-a intamplat sa se suie una in spate in timp ce eu eram oprit langa trotuar si butonam telefonu' ! Eram chiar langa bordura, pozitiile aprinse, cu'n crac pe trotuar si unu pe strada...

Initial am crezut ca-s lovit din spate cand, vorba aia, cauti nr in agenda si de-odata te trezesti ca pierzi motocicleta dintre picioare!

Cica, s-o plimb si pe ea! :blink: Cum draq s-a suit, nu stiu, ca aveam si scaritele pasagerului pliate!

Am ramas blocat si nu stiam daca sa-i fOOt aleia un cot intre felinare, sau sa ma bucur ca nu m-am adunat de pe jos!!

 

Si cine ma cunoste stie ca nu's vreun Brad Pitt!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, eu nu mai pot cu "fetilii" astea!

Probabil, o sa radeti de mine si n-o sa ma credeti, insa mie mi s-a intamplat sa se suie una in spate in timp ce eu eram oprit langa trotuar si butonam telefonu' ! Eram chiar langa bordura, pozitiile aprinse, cu'n crac pe trotuar si unu pe strada...

Initial am crezut ca-s lovit din spate cand, vorba aia, cauti nr in agenda si de-odata te trezesti ca pierzi motocicleta dintre picioare!

Cica, s-o plimb si pe ea! :blink: Cum draq s-a suit, nu stiu, ca aveam si scaritele pasagerului pliate!

Am ramas blocat si nu stiam daca sa-i fOOt aleia un cot intre felinare, sau sa ma bucur ca nu m-am adunat de pe jos!!

 

Si cine ma cunoste stie ca nu's vreun Brad Pitt!!

FFFFFFFFFF tare asta!!!! :lol:

Apar motoare si baietei pe ele intr-o veselie,le vad pe strazi si nu stiu cine sunt si ideea este ca,de unii o sa aflu din pacate prea tarziu pt ei..asta este...SELECTIE NATURALA, cam asa as numi toata chestia asta.

Ultima motocicleta (cbr 600F2) pe care am dat-o tot la un baietel din asta (18 ani)..baiii..ma rugam de el sa fie atent la ce-i zic...sa aiba grija ca e periculos sub orice forma atunci cand esti pe un motor,experimentat fiind sau nu....si ce credeti ca a facut? s-a facut praf,din fericire el este ok dar motorul nu...am multe povesti din astea pt ca,calarest de mult motoare,invat din greseli si ma limitez cand stiu ca nu pot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, eu nu mai pot cu "fetilii" astea!

Probabil, o sa radeti de mine si n-o sa ma credeti, insa mie mi s-a intamplat sa se suie una in spate in timp ce eu eram oprit langa trotuar si butonam telefonu' ! Eram chiar langa bordura, pozitiile aprinse, cu'n crac pe trotuar si unu pe strada...

Initial am crezut ca-s lovit din spate cand, vorba aia, cauti nr in agenda si de-odata te trezesti ca pierzi motocicleta dintre picioare!

Cica, s-o plimb si pe ea! :blink: Cum draq s-a suit, nu stiu, ca aveam si scaritele pasagerului pliate!

Am ramas blocat si nu stiam daca sa-i fOOt aleia un cot intre felinare, sau sa ma bucur ca nu m-am adunat de pe jos!!

 

Si cine ma cunoste stie ca nu's vreun Brad Pitt!!

 

Da "prietene", ce sa zic, se intampla, nu esti singurul! Am fost si eu in situatie similara, numai ca fetele m-au abordat frumos, sa faca poze cu mine si sa se urce pe ea. (mai ramanea sa le dau autograf)

Deci,nenea, decat sa-i phooti una intre felinare, mai bine intre chicioare, acolo le place! Data viitoare, ia si tu o casca sau un ciaun si o poti satisface, pentru inceput. :bounce:

Tu imi aduci aminte de un amic, nevasta lui lucra la o anume firma, iar langa ea erau si cele care fac trotuarul. Omul mereu intreba de tarif, el oprind masina aprope de firma respectiva. De data asta nu a mai intrebat si s-a trezit cu una peste el, eu stand pe bancheta din spate. El a ramas prost initial, dar s-a desteptat repede, ca era nevasta lui in zare, la mai putin de 100m zic eu. Nu stia cum s-o dea afara din masina, dar tot a iesit scandal ! :crack:

 

Ps: ai sportiva, nu trebuie sa fi frumos ! :laugh:

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti un incuiat...de ce sa am b-ul cand nu au nici o legatura vehiculele pe 2 roti cu cele pe 4?

 

motoreta e un zzr...iar ca fapt divers un amic mi-a zis ca un zzr albastru l-a depasit acum cateva zile cu o viteza destul de mare in Bucuresti...probabil sa fie aceeasi mobra...mie unul imi pare rau pentru el, tinand cont ca vina ar putea fi si a pasagerei care i-a modificat trasa.

 

 

 

De fapt motoreta era o yamaha fzr!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, eu nu mai pot cu "fetilii" astea!

Probabil, o sa radeti de mine si n-o sa ma credeti, insa mie mi s-a intamplat sa se suie una in spate in timp ce eu eram oprit langa trotuar si butonam telefonu' ! Eram chiar langa bordura, pozitiile aprinse, cu'n crac pe trotuar si unu pe strada...

Initial am crezut ca-s lovit din spate cand, vorba aia, cauti nr in agenda si de-odata te trezesti ca pierzi motocicleta dintre picioare!

Cica, s-o plimb si pe ea! :blink: Cum draq s-a suit, nu stiu, ca aveam si scaritele pasagerului pliate!

Am ramas blocat si nu stiam daca sa-i fOOt aleia un cot intre felinare, sau sa ma bucur ca nu m-am adunat de pe jos!!

 

Si cine ma cunoste stie ca nu's vreun Brad Pitt!!

 

Esti norocos!Eu m-am trezit cu unu' beat ..si nici eu nu-s vreo Angelina.c-asa-i in Berceni

Editat de blueenduro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul era un fzr 600, scria deltabox pe cadru, am vazut la stiri asta.

-sustin faptul ca, cat B este folositoare cand dai de cat A.

-mie imi pare rau de biata fata! :disappointed:

 

Poate unii chiar nu vor sa auda de B. Plus ca este o incalcare a drepturilor. Poti eventual mari varsta la 21:D sau (daca tot vrei sa o dam in din astea)...

Alfabetul incepe cu A asa ca... pune-i pe viitorii conservari sa isi ia A-ul inainte de B sa vada cat de fragili sunt pe doua roti

Editat de Gothik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene, eu nu mai pot cu "fetilii" astea!

Probabil, o sa radeti de mine si n-o sa ma credeti, insa mie mi s-a intamplat sa se suie una in spate in timp ce eu eram oprit langa trotuar si butonam telefonu' ! Eram chiar langa bordura, pozitiile aprinse, cu'n crac pe trotuar si unu pe strada...

Initial am crezut ca-s lovit din spate cand, vorba aia, cauti nr in agenda si de-odata te trezesti ca pierzi motocicleta dintre picioare!

Cica, s-o plimb si pe ea! :blink: Cum draq s-a suit, nu stiu, ca aveam si scaritele pasagerului pliate!

Am ramas blocat si nu stiam daca sa-i fOOt aleia un cot intre felinare, sau sa ma bucur ca nu m-am adunat de pe jos!!

 

Si cine ma cunoste stie ca nu's vreun Brad Pitt!!

 

 

Bai, rad ca prostu` de vreo 5 minute imaginandu-mi faza :crack: . Cred ca ai fost siderat. Totusi, spune-mi te rog cum ai reactionat.... ai plimbat fata?

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii chiar nu vor sa auda de B.

 

Asta-i treaba lor, parerea mea este ca,cei care merg din prima pe ctg A sunt mai "motociclisti",dar mai vulnerabili in trafic. (asta o anumita perioada)

Daca ma tin bine sinapsele, parca "prietenul" meu Kosh a inceput direct cu cat A. El poate sa-ti impartaseasca o idee per ansamblu.

 

Un exemplu pot da si eu, cand am iesit cu instructorul in trafic, il durea la basca, nu mi-am luat nici un pumn in hipocondrul drept. Altu saracu', fara pic de experienta.. :kick:

 

Ma declar conservar sub acoperire :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, rad ca prostu` de vreo 5 minute imaginandu-mi faza :crack: . Cred ca ai fost siderat. Totusi, spune-mi te rog cum ai reactionat.... ai plimbat fata?

 

 

si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine, rad de nu mai pot..............zi-ne te rog continuarea.

Cat despre rider.......ce sa zic......e numai vina lui.....prima oara cu motoru si el alege sa fie noaptea si cu pasager........asta, shit happends.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stricam topicu' de accidente... si se iau "motociclistii" de noi!

O sa va dezamagesc, si pe mine m-a invatat mama ca fata nu se refuza niciodata, insa, p'asta n-am plimbat-o. In principiu nu iau "isterice" si "petarde" ca pasager, nu pentru ca oi fi eu mare pretentios si vedeta & shit, ci pentru ca, avand in vedere ca n-o cunosc s-ar putea sa faca cine stie ce in timpul mersului si ma baga dreaq la belele. Nu stii cu reactioneaza pitzi la o manevra mai brusca! Sunt patit cu o fosta colega de servici care intr-o parcare d'asta business se apucase sa faca cu mana altor colege (gen: uite fata... faaatttaaaaaa merg pe motor!), insa se clatina in sha in timp ce eu faceam stanga pe nisip :rusinica: ! Si mai avea si partea dorsala "multilateral dezvoltata", fapt care s-a simtit ori de cate ori dadea din mana (zici ca inota...) I-am dat o mare palma pe pulpa de-a mers aia stramb cateva zile!

N-am cazut atunci, insa nici nu mai aveam mult!

 

Nu iau pasager decat persoane cunoscute! Si atunci cand iau pasager, sunt mai paranoic decat in mod obisnuit, intocmai pentru ca persoana din spate este cineva foarte apropiat!

 

Despre cealalta chestie: incepator fara experienta de B anterioara... dap, eu sunt ala : direct cat A, si direct ZX6R! Pe principiu: fuck it all! :baldy: Am mers incet si precaut, si, nici acum nu merg pe principiu: "sunt motociclist, am invatat multe, gata pot sa intru lansat in intersectii, de zi inainte nici un BMW nu ma va depasi... etc, etc "

 

Fiecare face cum il taie capul, se pazeste cum stie el mai bine; eu mi-am format un obicei de a nu mi-o cauta cu lumnarea! Imi place la nebunie sa-i las pe toti sa fie ei mai motociclisti decat mine! Sa creasca pipota-n ei cand ma depasesc ei motz, sa se laude ei cat de tari sunt cand au facut depasirea aia milimetrica printre masinile de pe contrasens... etc etc!

 

Cand m-a mancat in cOOR si m-am pus sa scriu niste chestii invatate de mine pana in momentul in care aveam 9000 de km experienta, au sarit "motociclistii" pe mine ca, scriu, citez "manuale de condus motocicleta"!

 

Nu m-a pasionat niciodata mersul pe'o roata, liniute cu masini la semafor, si nu pot intelege "smardoiala motociciclistica" care incepe in Buc dupa o anumita ora seara! Si, vorba aia, ca tot omu' merg si eu zilnic la servici cu moto, pe caldura, ploaie, whatever! Asta nu inseamna ca eu sunt mai motociclist decat ei, pentru ca ei nu merg pe ploaie sau ei nu au timp sa mearga prin oras, sau le e teama sa mearga in oras!

 

Pana mea... live and let live!

 

 

PS: eu nici nu vreau sa aud de B! Pana la urma o sa iau si B-ul ca ma tot bate nevasta-mea la cap, insa B-ul o sa fie folosit doar la carat "chestii" din real sau carefour !

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt patit cu o fosta colega de servici care intr-o parcare d'asta business se apucase sa faca cu mana altor colege (gen: uite fata... faaatttaaaaaa merg pe motor!), insa se clatina in sha in timp ce eu faceam stanga pe nisip :rusinica: ! Si mai avea si partea dorsala "multilateral dezvoltata", fapt care s-a simtit ori de cate ori dadea din mana (zici ca inota...) I-am dat o mare palma pe pulpa de-a mers aia stramb cateva zile!

N-am cazut atunci, insa nici nu mai aveam mult!

 

Nu m-a pasionat niciodata mersul pe'o roata, liniute cu masini la semafor, si nu pot intelege "smardoiala motociciclistica" care incepe in Buc dupa o anumita ora seara! Si, vorba aia, ca tot omu' merg si eu zilnic la servici cu moto, pe caldura, ploaie, whatever! Asta nu inseamna ca eu sunt mai motociclist decat ei, pentru ca ei nu merg pe ploaie sau ei nu au timp sa mearga prin oras, sau le e teama sa mearga in oras!

 

Pana mea... live and let live!

 

 

PS: eu nici nu vreau sa aud de B! Pana la urma o sa iau si B-ul ca ma tot bate nevasta-mea la cap, insa B-ul o sa fie folosit doar la carat "chestii" din real sau carefour !

 

 

:crack:

 

Trebuie sa recunosc ca ai talent in a povesti.

 

On: Cu pasager mi-e teama sa merg...fug ca dracu` de tamaie. Poate sunt las, insa nu vreau sa am pe nimeni pe constiinta. Nu merg ca la MotoGP, mi-s chiar destul de cumintel insa nu stii ce se poate intampla si ce (cuvant urat) intra in tine sau te dezechilibreaza pasagerul, dupa cum bine zici.

 

Cat despre "smardoiala motociciclistica" (de unde scoti ma termenii astia?:laugh: ) , ce naiba pot sa zic....ma scoate din minti pe mine ca motociclist si le doresc numai gropi in asfalt cand ii aud pe la 3 dimineata. Nici nu vreau sa imi imaginez ce le doresc ceilalti si nici ce parere isi fac despre motociclisti in general.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...