Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

revin si eu cu ce mia mai ramas.....

 

SAM_0081.jpg



SAM_0081.jpg

SAM_0074.jpg

SAM_0075.jpg

SAM_0077.jpg

SAM_0079.jpg

SAM_0080.jpg

SAM_0081.jpg

SAM_0082.jpg

SAM_0083.jpg

SAM_0084.jpg

SAM_0085.jpg

SAM_0086.jpg

SAM_0087.jpg

SAM_0088.jpg

SAM_0089.jpg

SAM_0090.jpg

SAM_0091.jpg

SAM_0093.jpg

SAM_0094.jpg

SAM_0095.jpg

SAM_0096.jpg

 

si dimineata,...am inceput sa simt si eu pagubele...ma dor toate oasele:(

 

o sa caut poze cu ce era inainte si cei care vor sa puna o poza-2 cu motoarele intrati pe http://postimg.org faceti upload si puneti Thumbnail for Forums (1)

copy to clipboard direct pe site...e usor va dati voi seama...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu pare chiar asa de rau ...

 

Uite poza cu al meu, facuta ieri, din pacate nu de mine :(



Si totusi ceva ceva a fost acolo ... acum vad toate pozele cu prinderile la ambreiaj si frana fata smulse + altele ...

post-18053-0-90978200-1369578311_thumb.jpg

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din poze nu vezi chiar tot...dar si carterul de ambreaj si farurile is distruse...surubul care le tine pe ele e smuls si a ruppt capacul farului...eh is multe..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm:)) am facut un highside...mergeam dimineata pe la ora 8 la un amic si ma grabeam era al 4=lea viraj de la mine de acasa era un viraj stg si urmat de unu dreapta am accelerat la iesirea din virajul de dreapta ,...am accelerat si datorita cauciucului ca era rece...a alunecat am alunecat pe partea dreapta am lasat gazul dar era tarziu si am facut un highside...ma aruncat la 3-4 metri de moto si am alunecat cam 20 de pasi am masurat si azi ca am trecut pe acolo,moto ma urmat si sa lovit cu bordu.ghidon de roata unei masini (un mercedes de ala vechi camioneta cu geantele alea iesite afara si buloanele alea....) de acolo a mai ricosat 2 m si sa oprit...eh asta e pe scurt:) deci incalziti gumele inainte de a ne juca!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thunderu` e mai guraliv dar se tine de cuvant a pus poza cu fierul lui ,,,restu?haideti fratilor se raceste topicul....puneti poze cu fiarele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica o sa ploua in uichend, s-a dus dreq si tura asta.

 

 

nu mai zic de fz-ul lui superbec :P

fezeu' n-are nicio treaba cu frumusetea. Acolo singurul frumos e bec.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii.

Duminica m-am intors din tara, si am reusit sa imi aduc si mobra.

Am pus motocicleta intr-un camion, si am venit pana in zona Charleroi, acolo am dat-o jos si pe rot pana in apropiere de Antwerpen.

Drumul nu m-a costat nimic pt ca era un prieten, dar cu un 50€ eu zic ca puteti gasi un camion care are loc pt o mobra.

Deocamdata lucrez,inclusiv sambata pana dupamasa, nu stiu ce timp o sa am de iesit cu motoru si din cate am inteles vremea o sa

fie cam naspa. Ramane de vazut.

Drumuri bune la toti si spor la treaba

 

....pana una alta uite o poza cu monstrul meu :love:

post-40041-0-99018200-1369838111_thumb.jpg

Editat de JOK3R_2U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam fain :bounce:

pana una alta, nu are nimeni chef de o tura Duminica???m-am holbat pe net si cica e soare si vreo 17 grd.

eu sunt disponibil sa vin oriunde..bruxel,antwerp,rotterdam etc

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baietii.

Duminica m-am intors din tara, si am reusit sa imi aduc si mobra.

Am pus motocicleta intr-un camion, si am venit pana in zona Charleroi, acolo am dat-o jos si pe rot pana in apropiere de Antwerpen.

Drumul nu m-a costat nimic pt ca era un prieten, dar cu un 50€ eu zic ca puteti gasi un camion care are loc pt o mobra.

Deocamdata lucrez,inclusiv sambata pana dupamasa, nu stiu ce timp o sa am de iesit cu motoru si din cate am inteles vremea o sa

fie cam naspa. Ramane de vazut.

Drumuri bune la toti si spor la treaba

 

....pana una alta uite o poza cu monstrul meu :love:

E usor de zis ca gasesti cu 50 de euro, eu caut de ceva vreme, de vreo 2 saptamani mai intensiv, o firma sau pe cineva care sa mi-l aduca dar nu am gasit pe nimeni mai serios, am auzit si variante de genul in functie de capacitatea cilindrica se calculeaza pretul :blink: . Daca nu gasesc pana spre mijlocul lui Iunie am sa mi-l aduc singur pe platforma. Apropo undeva la jumatatea lui Iulie merg in tara cu masina si platforma daca nu gasesc pana atunci sa imi aduc motorul, si ma intorc cam in prima saptamana din August, daca are cineva ceva de dus/adus sau vrea sa mearga.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam fain :bounce:

pana una alta, nu are nimeni chef de o tura Duminica???m-am holbat pe net si cica e soare si vreo 17 grd.

eu sunt disponibil sa vin oriunde..bruxel,antwerp,rotterdam etc

 

:cheers:

 

 

 

 

 

as merge fara sa stau pe ganduri dar nu mi gata moto:( mai am de munca,,,,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miam terminat si eu mobra....mai are mici hibe...dar nah ce sa fac merge si asa...am profitat si am curatat si filtrul de aer dar poate ma lamureste careva si imi zice ce e grasimea ce se aduna in filtru se vede in poza...

deci daca weekendul viitor vrea careva o tura...eu sunt pregatit

 

DSC04423.jpg

DSC04429.jpg

DSC04430.jpg

DSC04433.jpg

DSC04434.jpg

DSC04436.jpg

DSC04437.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miam terminat si eu mobra....mai are mici hibe...dar nah ce sa fac merge si asa...am profitat si am curatat si filtrul de aer dar poate ma lamureste careva si imi zice ce e grasimea ce se aduna in filtru se vede in poza...

deci daca weekendul viitor vrea careva o tura...eu sunt pregatit

 

DSC04423.jpg

 

DSC04429.jpg

 

DSC04430.jpg

 

DSC04433.jpg

 

DSC04434.jpg

 

DSC04436.jpg

 

DSC04437.jpg

din cate stiu eu ala e condensul amestecat cu vapori de benzina si ceva ulei si se face ca o maioneza,sa te uiti daca intra in filtru ceva furtun cu gaze de carter,si sa te uiti in furtun daca vine deacolo inseamna ca iti ajunge cumva antigel in ulei da foarte putin si se face vaporii astia de maioneza,in cel mai rau caz iti sufla putin garnitura de chiuloasa,sa verifici si antigelu daca iti dispare sau daca e curat lacrima,bft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt disponibil, dar sa fie vreme faina ca nu am echipament de ploaie :D

mai bine ma bag la somn decat sa rulez pe ploaie...deci sambata facem o iesire? sau duminica pt cei ce muncesc sambata? o sa fie timp frumos...ar fi bine sa ne anuntam sa vedem si 3 pers daca ne strangem e ceva,dupa cum ziceam mai bine 50-100 km azi decat un weekend la eifel niciodata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 2 viziere de la un shoei xr1100,1 transparenta/ 1 fumurie.Daca are cineva nevoie, pm.

 

fapta buna faci emperor dar daca ar merge pe un shark ar fi bine tocmai am spart una ...

 

si totusi pt sambata zicea joker ca vine la o tura ...ma gandesc asa pe la 12 sa ne vedem...la atom? in bxl? sau vine altcineva cu o alta locatie si de acolo mergem la un suc si o tura?

 

inscrieri? cine face? cine vine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am o oportunitate sa ma mut in Belgia, undeva la flamanzi in nord - Arendonk. Parca nu-mi vine sa las motoru' acasa. Spuneti-mi si mie sunt probleme cu numerele de RO daca ai resedinta in Be?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...