Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vad ca nu mai raspunde nimeni ... duminica a fost ok pentru mine cel putin, cateva unghii bagate in gat cand vedeam motociclisti dar na ... asta e, una peste asta ma asteptam la o febra musculara, a fost prima tura mai lunga dupa cativa ani buni pe bara, dar spre norocul meu nu am "prins" asa ceva

De luni am inceput in Kortrijik scoala de Flamanda ... si e ... diferit ... Voi cum va descurcati in general?

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suces daca vb un pic de engleza ai sa reusesti sa te descurci si in flamanda

 

Vad ca nu mai raspunde nimeni ... duminica a fost ok pentru mine cel putin, cateva unghii bagate in gat cand vedeam motociclisti dar na ... asta e, una peste asta ma asteptam la o febra musculara, a fost prima tura mai lunga dupa cativa ani buni pe bara, dar spre norocul meu nu am "prins" asa ceva

De luni am inceput in Kortrijik scoala de Flamanda ... si e ... diferit ... Voi cum va descurcati in general?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare de la bruxelles vad ca sunteti cam singuri, sunt in bxl de 3 ani detin un cbr 900 rr madmax:) si tin sa va zic ca stiu peste 10 motociclisti romani deci nu suntem singuri la intalnirea de la liege am participat si eu (televie)

as vrea sa va cunosc si eu ,sa dam o raita in ardeni

va las si numarul meu daca aveti chef de o plimbare 0483510495 Vladimir sau Kharly

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare de la bruxelles vad ca sunteti cam singuri, sunt in bxl de 3 ani detin un cbr 900 rr madmax:) si tin sa va zic ca stiu peste 10 motociclisti romani deci nu suntem singuri la intalnirea de la liege am participat si eu (televie)

as vrea sa va cunosc si eu ,sa dam o raita in ardeni

va las si numarul meu daca aveti chef de o plimbare 0483510495 Vladimir sau Kharly

ok s-a marcat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e ff rau ca se intra rar pe forum...azi ar fi o jumate de zi de motoreala...dar si noi putini useri care suntem intram rar.am sa incerc sa bag un ochii in fiecare seara,poate asa reusim sa vb mai des sa va cunosc si eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Cât ar fi asigurarea la o motocicleta de 600 cmc si impozitul pe un an de zile pentru o motocicleta înmatriculată In Belgia .

Multumesc frumos ,

Taxa de circulatie este de 50,56e pe an.Pentru asigurare trebuie sa intrebi cel mai bine un broker de asigurari (poti intreba si la banca unde ai un cont deschis de obicei banca face si asigurari ).Asigurarea se calculeaza in functie de:1 vechimea pe care o ai in BELGIA (in cazul in care ai un permis belgian)2 capacitatea cilindrica 3 caii putere.Taxa de inscriere deste de 61e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taxa de circulatie este de 50,56e pe an.Pentru asigurare trebuie sa intrebi cel mai bine un broker de asigurari (poti intreba si la banca unde ai un cont deschis de obicei banca face si asigurari ).Asigurarea se calculeaza in functie de:1 vechimea pe care o ai in BELGIA (in cazul in care ai un permis belgian)2 capacitatea cilindrica 3 caii putere.Taxa de inscriere deste de 61e.

Multumesc frumos pentru răspuns !!! Am sa contactez un broker de asigurări pentru ca as vrea sa-mi cumpăr un Hornet de 600 sau un Speed Triple 1050 , daca e prea mult asigurarea imi voi cumpara una din tara si o voi înmatricula în România .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Coxxx : Eu nu mai stau in belgia...dar am stat... si am vrut sa inamtriculez un motor acolo. Pe vremea respectiva eu aveam 25 de ani, primul vehicul inamtriculat in belgia si carnet de RO ... pretul pt un Diversion Xj 600. ... 980 de Euro pe an!!! (motorul a costat 950) ... :(

Oricum cu cat esti mai in varsta scade. Poti sa te duci la orice banca sau broker de asigurari. Atuncea mi-au spus ca depinde si de modelul motocicletei, daca e carenata sau nu, si avand 25 de ani sunt un pericol public.

Culmea pt un opel vectra de 1.6 asigurarea era de 1250 pe an... ta daaa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Coxxx : Eu nu mai stau in belgia...dar am stat... si am vrut sa inamtriculez un motor acolo. Pe vremea respectiva eu aveam 25 de ani, primul vehicul inamtriculat in belgia si carnet de RO ... pretul pt un Diversion Xj 600. ... 980 de Euro pe an!!! (motorul a costat 950) ... :(

Oricum cu cat esti mai in varsta scade. Poti sa te duci la orice banca sau broker de asigurari. Atuncea mi-au spus ca depinde si de modelul motocicletei, daca e carenata sau nu, si avand 25 de ani sunt un pericol public.

Culmea pt un opel vectra de 1.6 asigurarea era de 1250 pe an... ta daaa..

Sper sa nu fie asa ca in cazul meu nici 25 nu am ...

 

Tu nici n-ai mobra aici ...

Nici ceilalti nu vad sa se inghesuiasca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Coxxx : Eu nu mai stau in belgia...dar am stat... si am vrut sa inamtriculez un motor acolo. Pe vremea respectiva eu aveam 25 de ani, primul vehicul inamtriculat in belgia si carnet de RO ... pretul pt un Diversion Xj 600. ... 980 de Euro pe an!!! (motorul a costat 950) ... :(

Oricum cu cat esti mai in varsta scade. Poti sa te duci la orice banca sau broker de asigurari. Atuncea mi-au spus ca depinde si de modelul motocicletei, daca e carenata sau nu, si avand 25 de ani sunt un pericol public.

Culmea pt un opel vectra de 1.6 asigurarea era de 1250 pe an... ta daaa..

Multumesc pentru raspuns ,

Am fost azi la un dealer moto sa vad un Hornet si am întrebat cat e asigurarea , a spus ca 500-600 pe an ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un cbr din 93` de 900 si sunt de 3 ani in belgia platesc 145 euro la 3 luni asigurarea iar taxa de drum undeva la 120 euro an,,,

dar de plimbarea aia ce ziceti? X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca iti trebuie o luna sa iti aranjezi programul nu o sa iesi niciodata din casa,...si asta se datoreaza vremii din belgia...nu poti sa programezi nici cu 1 sapt ...se poate de vineri sa programezi duminica,sau poti sa rulezi pe ploaie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...