Sari la conținut

Moto-Rock Fest Veliko Tarnovo


Petru Moldovan
 Share

Postări Recomandate

Am primit azi de la un amic (seful clubului Bad Company din Veliko Tarnovo, unul din cele doua cluburi organizatoare ale evenimentului) un mesaj important pentru pasionatii de plimbari in Bulgaria :

 

MOTO-ROCK FEST VELIKO TARNOVO (Sveta Gora)

 

Joi, 18 august

20.00 - deschiderea oficiala

20.30 - Inaugurarea tombolei/prezentarea festiva a premiului de tombola;

22.00 - concertul trupei "Atlantic"

 

Vineri, 19 august

16.00 - divertisment / timp liber

18.00 - "Master skills" - demonstratie de moto stunt

21.00 - "Tarevet - sunet si lumina"

22.00 - concertul trupei "Siluet"

23.00 - concertul trupei "BANDX" (Serbia) - tribut AC/DC http://www.bandx.rs/

 

Sambata, 20 august

11.00 - turul orasului

11.30 - omagiu la mormantul regelui Kaloyan

16.00 - divertisment / timp liber

20.00 - concertul trupei "G.R.A.S."

21.30 - concert Svetlio Hipodilski

23.00 - concertul trupei "Guns or Roses" (Anglia) - tribut Guns n'Roses http://www.facebook.com/pages/Guns-or-Roses/192377869605

00.30 - focuri de artificii

00.30 - erotic show

 

Sunt posibile schimbari minore ale programului.

Intrare - 10 leva (circa 5 Euro, circa 20 lei).

 

 

Dat fiind ca traducerea e aproximativa postez si originalul mesajului in bulgara aici:

Sveta gora Hill

 

18 авг/четвъртък/

20.00 Официално откриване на мотофеста

20.30 Тържествено посрещане на наградата от томболата

22.00 Концерт на група Атлантик

 

19 авг/петък/

16.00 Забавления

18.00 Майсторски умения

21.00 ”Царевец-звук и светлина"

22.00 Група Силует

23.00 Група BANDX/AC/DC tribute band /Сърбия

 

20 авг/събота/

11.00 Почетна обиколка на хълма Царевец и В.Търново.

11.30 Поднасяне венец на гроба на цар Калоян.

16.00 Забавления.

20.00 Група ГРАС

21.30 Концерт на Светльо Хиподилски

23.00 Група Guns Or Roses/Guns’n’roses tribute band/Англия

00.30 Заря и фойерверки

00.30 Еротично шоу

ВХОД 10 ЛВ.

 

Все още са възможни незначителни промени!

 

In principiu pentru cei care nu cunosc fenomenul acest festival are mai noi titlul de festival national, e de obicei dotat cu bude mai mult decat suficiente si cu dusuri (inclusiv apa calda) si apa de spalat pe maini de la armata si noaptea daca barai din motor mai nou esti dat afara la a doua abatere, dar ar trebui sa mentionez clar ca in locatia aia se sta doar cu cortul si ai de facut circa 2 km pana in oras.

 

Ca sa ajungi in locatia respectiva dupa ce treci prin cele doua tuneluri de sub orasul Veliko Tarnovo o iei spre Varna, si la circa 1.2 km iesi pe un drum secundar la dreapta unde de obicei in perioada asta e o tabla pe care scrie "мото сьбор" adica intrunire moto. Treci pe sub pod, si nu o iei pe prima la dreapta (in dreptul podului) ci pe a doua care e cu cateva sute de metri mai incolo, dupa care tii dreapta pana dai de organizatori.

 

Si din cate tin eu minte anul trecut taxa de intrare nu era pe motocicleta ci pe persoana.

 

Exista ca si in anii trecuti posibilitatea sa vi se rezerve locuri la hotelurile din oras, daca sunt interesati care vor sa stea la hotel si care nu au contact acolo ma puteti contacta pe mine prin PM si va fac eu legatura cu organizatorii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place faza asta, cu barai motoru te dam afara.

 

E o moda mai noua si pe la noi sa vina organizatoru sa iti ia cheia.

 

Nu inteleg care e problema ?

 

Pe strada ti-a luat cineva cheia fiindca faci prea mult zgomot ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place faza asta, cu barai motoru te dam afara.

 

E o moda mai noua si pe la noi sa vina organizatoru sa iti ia cheia.

 

Nu inteleg care e problema ?

 

Pe strada ti-a luat cineva cheia fiindca faci prea mult zgomot ?

Este vorba de ambalat (pacanele) motorul, dupa o anumita ora noaptea (cand oamenii se odihnesc). Am fost in ultimii 3 ani la aceasta intrunire. Este nr. 1 in clasamentul meu. Cei care nu pot sa respecte regulile de participare, sunt rugati sa NU vina. E foarte simplu.

 

PS. Anul trecut a fost 20 leva (aprox. 10E sau 40 lei)intrarea. Daca anul acesta, au redus taxa la jumatate, bulgarii ne demonstreza inca o data sa sunt un popor cu simtul realitatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place faza asta, cu barai motoru te dam afara.

 

E o moda mai noua si pe la noi sa vina organizatoru sa iti ia cheia.

 

Nu inteleg care e problema ?

 

Pe strada ti-a luat cineva cheia fiindca faci prea mult zgomot ?

Pe strada te umfla Politia cand are control impreuna cu cei de la RAR.

 

Problema e de civilizatie. Daca tu imi barai motorul sambata noaptea poate eu duminica in loc sa ajung acasa ajung subiect de discutii pe la accidente.

 

Un exemplu concret, de la intrunirea de acum circa o luna de la Kazanlak: vine un maimutoi ca pasager intr-o masina cu motocicleta tunata si vopsita in alb cu trandafiriu CBR1000RR, pe care o da jos de pe masina dupa ce bea 2-3 beri, si baga pacanele, si baga, si baga, si nu se mai opreste. Vine de 2-3 ori Emil ala care prezinta pe acolo si ii spune sa o dea mai incet dar el nu si nu, de s-a ajuns ca nu se mai intelegea ce canta trupa de pe scena. Vine seful clubului de acolo (unul de 120kg numai muschi in uniforma din aia de club de piele), ii toarna o bere intreaga pe motor si ii spune calm ceva de genul: motorul tau s-a cam incalzit pentru ca-l ambalezi numai pe loc, e pacat sa crape o asemenea de bijuterie de motocicleta numai pentru ca tu nu stii sa te dai pe ea. S-a lasat cu miros de bere neagra facuta instantaneu din bere blonda acolo pe chiulase, si evident ca maimutoiul s-a potolit...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si evident ca maimutoiul s-a potolit...

:crack: Tare mult vroiam sa-i vad fatada. :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape toti avem dreptate, adica si eu ca e 10 Levs pe persoana si cei care spuneau ca e 20 Levs pentru ca de fapt au mers cu pasagera. Asta e raspunsul oficial:

"per person including the camp tax, but why are you asking-that was in june?We have the same tax in Veliko Tarnovo this year,10 leva per person , military bath and camping tax are included"

Iunie are legatura cu faptul ca atunci m-am vazut eu cu el personal nu cu taxa de intrare.

Ne vedem acolo in VT si mai vorbim...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem o lista sa stim cate corturi sunt si stam grupati si primul care ajunge rezerva loc pentru toata lumea unde sa scrie RO sau mergem la plesneala ca in anii trecuti?

Anul trecut cel mai mult mi-a placut o zona imprejmuita unde pe afise scria Stara Zagorka :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi place faza asta, cu barai motoru te dam afara.

 

E o moda mai noua si pe la noi sa vina organizatoru sa iti ia cheia.

 

Nu inteleg care e problema ?

 

Pe strada ti-a luat cineva cheia fiindca faci prea mult zgomot ?

 

moda mai noua e ca ti-o si iei .. si de nu de la organizatori ci de la aia pe care ii deranjezi ..

problema e ca tu sau altu ca tine strica buna dispozitie sau somnul la multi altii pt ca nivelu de cultura pe care il aveti e subunitar

pe strada iti ia talonu si amenda ..

alte intrebari ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sunt cele 2 cluburi organizatoare ?

Cele doua cluburi organizatoare sunt unul... Bad Company MC din Veliko Tarnovo (ca in fiecare an).

Si ca sa fiu mai clar, anul trecut intrarea a fost 20 leva/persoana adica am platit cu prietena 40 leva. Pe acest site a fost anuntat (ca si anul acesta), 10 leva/persoana, insa cand am ajuns acolo ... surpriza ...20 leva/persoana. Asa ca mai bine sa fiti pregatiti cu bani, ca nu se stie.

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele doua cluburi organizatoare sunt unul... Bad Company MC din Veliko Tarnovo (ca in fiecare an).

vs

Am primit azi de la un amic (seful clubului Bad Company din Veliko Tarnovo, unul din cele doua cluburi organizatoare ale evenimentului) .

 

O clarificare va rog. Nu intreb ca sa ma aflu in treaba... ci este important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vs

 

 

O clarificare va rog. Nu intreb ca sa ma aflu in treaba... ci este important.

Alalalt este club neafiliat (la federatia lor de motociclism) si se numeste la fel ca si dealul de langa oras si la fel ca si berea de o fac ei acolo - Boliarka.

 

Oarecum offtopic: Din motive obiective nu mai vin la intrunirea asta desi pentru mine era evenimentul motociclistic al anului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la drum. cine mai pleaca din ploiesti?? daca mai este cineva ma poate contacta la 0722653783-Andrei :friends: :cheers: :moto:

 

 

gresit :grinbandit:

celalalt club se numeste Boliari, Boliarka e berea :friends:

 

Lancelot, nu iei pe nimeni cu tine? Ai devenit vreun "lonely rider" ?!?!?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...