Sari la conținut

Care motocicleta comunista e cea mai fiabila


bach
 Share

Postări Recomandate

IJ 49 e rar, costisitor sa-l faci de zi cu zi. IJ 56 e mai potrivit pentru ce-ti trebuie.

 

da deocamdata nu stiu ce fac, am gasit un 56 dar pretul e mare pt un ij parerea mea , 600 de euro...eu vand nipra cu 500 si tre sa mai pun, nu prea e afacere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 56
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

din cate stiu eu cea mai fiabila comunista e MZ-ul ala de 250 gat de lup. Am cunoscut personal un om care are unu si de 8 ani nu a umblat in motor...

 

foloseste motocicleta aproape zilnic si are si atas:).

 

si mai e uralul...o motocicleta deosebita!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deocamdata nu, doar 56 sau 49

 

am avut toate felurile de trotinete si am tras de ele la maxim...recomand ij PLANETA indiferant cai ij56,ij49,planeta 5,4,3,2 etc..

stiu citeva ieftine.. dar trebuie bagate lovele...tare fiabila nui, dar pune in genunchi ce comunista vrei tu la orce test..e una din simgurele comuniste care merge cu jocuri mari...chiar foarte mari.

 

spor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu cea mai fiabila comunista e MZ-ul ala de 250 gat de lup. Am cunoscut personal un om care are unu si de 8 ani nu a umblat in motor...foloseste motocicleta aproape zilnic si are si atas:).si mai e uralul...o motocicleta deosebita!

 

Pentru mine Simsonul este cea mai fiabila motocicleta.

1. Consum mic (4,5l/100km.) cu atas.

2. Cutie de viteze separata (nu trebuie sa umbli la ea la fiecare interventie la motor)pinioane (in cutie) modul 3(la fel ca in cutia de viteze Dacia)

3. Aprindere pe magnetou (daca ramii fara baterie te aduce acasa)

4. Roti pe 18 (cu care sunt echipate majoritatea motocicletelor)

 

Eu am Simsonul din 1976,sunt pescar si nu va spun pe ce coclauri am umblat. O singura data am adus-o trasa acasa (s-a rupt o supapa de sub palarie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor ce sa mai povestim, pentru fierul comunist tre sa detii o mare calitate RABDAREA ,sau sa ai undeva ascunsa ca ti-o activeaza el 'maria sa fierul' altfel n-o sa ai niciodata satisfactii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...