Sari la conținut

Dalboka


Postări Recomandate

am fost azi sa mancam la dalboka. am prins vreme buna, era cam aglomerat, am gasit greu o masa. drumul liber, mai putin cei 60 km de autostrada la intoarcere dar si acolo se mergea constant cam 140. am ajuns acasa si am mancat, in afara de drum si peisaj, pleci cam nemancat de acolo.

 

p1000285xa.jpgp1000295u.jpg

 

p1000296e.jpg

 

p1000302bd.jpg

 

p10003182.jpg

 

p10003192.jpg

 

p1000324m.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, am plecat din buc. la bulgari pe litoral nu ma mai duc, e sordid. am fost odata imi ajunge. ma duc in thasos, e mult mai misto. la bulgari e turcit, manelizat totul. sunt 270 km din buc prin silistra- bac- dobrich - kavarna - dalboka.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu acolo 1 data,si am ramas cu un gust (la figurat) amar.

Am asteptat 30 de min sa ne intrebe si pe noi cineva CE DORIM,cu tot cu insistente si semne facute ospataritei sa vina sa ne intrebe si pe noi de "sanatate"...............nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri acolo, la restaurantul din dreapta.

Ne-a servit un tip Teo care vorbea si intelegea bine romaneste, aveau meniuri in limba romana, nota de plata avea si un total in lei (un curs cam mare mi s-a parut mie, 1 BGN = 2.5 RON, dar asta e)... cat despre mancare, deosebita ... nu e prima oara cand am mers, si cu siguranta nu va fi nici ultima. Midii simple, diverse mancaruri be baza de midii (pentru midii am mers si mergem acolo). Si ca o recomandare personala: midii cu orez (mi-am 'murdarit' toate degetele doar ca sa am ce linge apoi :) ).

Drumul intradevar este bun si frumos pe ruta descrisa de Doru.

Si cine are timp si vrea mai e de vazut si capul Kaliakra cu ruinele cetatii; si daca e chef si de baie se gaseste o plaja draguta in zona (pe partea stanga fata de drumul ce merge la Kaliakra, Dalboka fiind in dreapta).

 

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bodega aia ca si concept, ambient...etc e la standard european. treaba e ca bulgarii sunt ca si romanii, nu pot mentine un standard. de cand e vesnic plin acolo, portiile s-au micsorat, mancarea nu mai are acelasi aspect ingrijit, mai intarzie...etc. ramane totusi o destinatie f buna pt moto, circuli fara grija la bulgari. lista de optiuni pentru o iesire de o zi cu plecare din bucuresti e f scurta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...