Sari la conținut

Teleormanul pentru 1 zi


Sky_Hunter
 Share

Statistica Participare  

8 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Fratilor as vrea sa deschid discutia despre un proiect pe care l-am discutat cu unii dintre voi, despre un Mars prin tot Teleormanul timp de 1 zi, cu o viteza adecvata pentru a nu lasa pe nimeni in spate, vreau sa ne intalnim in Alexandria si sa mergem prin cele 5 orase din judet cu popas in fiecare de 15 min. O sa va scriu strategic la ce m-am gandit. Teleormanul pentru 1 zi

 

1. Pleacare din Alexandria 9:00 - Intalnirea va avea loc pe platforma de la padure (fiindca doresc sa fim mai multi si acolo este loc suficient)

2. Traseul este: Alexandria - Izvoarele - Zimnicea - Fantanele - Lisa - Seaca - Traian - Turnu Magurele - Putineiul - Troianul - Rosiorii de Vede - Scrioastea - Stejaru - Dobrotesti - Balaci - Silistea Gumesti - Tataresti - Scurtu - Talpa - Cosmesti - Videle - Mosteni - Botoroaga - Draganesti Vlasca - Vitanesti - Alexandria

3. Vreau sa facem poze de grup in fiecare oras fiindca doresc ca acest proiect sa fie mentionat in presa locala.

4. Cu sprijinul unei tipografii o sa fac stegulete galbene din carton flexibil - "Teleorman Motoclub - Existam in Trafic" - pe care doresc sa le agatam de motociclete. Rugamintea mare este ca fiecare dintre voi sa vina cu un suport pentru stegulete (este in jur de 6 lei) sau o improvizatie. Ar mai fi si solutia finala 11 lei cu suport special si stegulete din material.

5. Oricine este binevenit cu pasager sau fara, cu orice tip de motocicleta, atv sau scuter.

6. Viteza de rulaj: 55 km/h in localitati - 75 km//h in afara localitatilor

7. Tinuta de drum va fi in zig-zag - fara depasiri sau cascadorii ca sa ne facem de ras ca am cazut sau ne-am busit ca popicele.

8. La intoarcerea in Alexandria - lucrez la o sponsorizare cu mici, apa, suc dar am raspunsul sapt. viitoare.

9. Va rog ca cei mai vechi sa-i sunati si pe altii pe care-i cunoasteti, care sunt plecati din Teleorman, si sa ne adunam cat mai multi.

 

Cred ca daca reusim sa facem acest prim eveniment, o sa producem un impac suficient ca pe viitor proiectul asta sa se dezvolte intr-o Motofest in TR.

Harta Rutiera Teleorman in detaliu click aici. Am atasat doua idei de logo.

Ma puteti contacta pe email, este afisat la profilul meu.

 

Va propun data de 27 AUGUST 2011 - ora 9:00, dar discutiile sunt deschise.

post-41576-0-37655000-1313147848_thumb.jpg

post-41576-0-70913400-1313147859_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O idee foarte buna, doar sa fie cat de cat promovata sa vb cineva sa faca sticky thread-ul, ca sugestie eu zic sa renuntam la chestia aia cu stegulete, mai degraba niste stickere le punem pe tricou/geaca/hanorac dalea galbene cu atentie la motociclisti,sau doar foi trase la imprimanta si pe prindem cu bolduri daca nu sunt fonduri.

Editat de Shobo2020
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o idee Shobo ... dar acum sa vedem cati ne strangem. Miscarea moto in Teleorman, a fost destul de unita la evenimente.

 

@Warlock - am zis sa respectam regulile de circulatie, ca daca ar fi sa mergem mai tare in 3 ore am termina tot evenimenul :) - ca or sa vina si baieti care au 125, si nu pot merge tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4. Cu sprijinul unei tipografii o sa fac stegulete galbene din carton flexibil - "Teleorman Motoclub - Existam in Trafic" - pe care doresc sa le agatam de motociclete. Rugamintea mare este ca fiecare dintre voi sa vina cu un suport pentru stegulete (este in jur de 6 lei) sau o improvizatie. Ar mai fi si solutia finala 11 lei cu suport special si stegulete din material.

 

puteti lua in calcul niste veste refelctorizante pe care puteti tipari ce text doriti ...cred ca sunt mult mai vizibile decat steguletele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

In Bucuresti, care este capitala si unde este adunata toata media cu impact s-a organizat asa ceva de multe ori, cu zeci de motociclisti, iar la doua televiziuni abia au dat 30 secunde, la stiri, inghestuite printre crime si violuri, care sunt de mare importanta , in opinia lor!

Ce impact media crezi ca poti dezmorti tu in Teleorman?

Ce reprezinta Teleorman pe harta tarii, cu tot respectul?

Cred ca sunt 12 mobre in tot judetul, hai sa fim seriosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt 20-25 de moto in Alexandria, iar in tot Teleromanul e posibil sa fim 40 de motoare (poate chiar mai bine). Acum 2 ani am facut o sedinta foto profesionista si eram deja 30 de motoare. Scopul marsului ar fi sa tragem un semnal de alarma ca suntem mai multi si uniti, iar masuri aberante gen: Interzicerea accesului cu moto pe strazile principale din Alexandria dupa ora 22:00, este una extrem de abuziva. In plus, e placut sa ne vedem toti teleormanenii :) - nu crezi ?!

Editat de Sky_Hunter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Din formularea initiala am inteles ca inviti pe toata lumea, de oriunde, cu mic cu mare.

Acum faci precizarea ca vreti sa va vedeti doar voi, din TR!

Daca aveti chef de sueta de ce nu postezi pe aria zonala, la Teleorman?

Aia cu circulatia interzisa dupa ora 22 este o aberatie, dar putin intereseaza pe altul ce probleme aveti voi cu idiotul ala de primar, sau Consiliul General..cine-o fi votat asta!

Daca aveti vreun club, ceva, organizat legal, mai bine va duceti intr-o audienta la primar, veti avea mai mult impact decit adunandu-va 20 de mobristi aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@l.u.v - invitatia era deschisa pentru toti motociclisti si am ales sa o pun aici fiindca multi teleormaneni sunt in Bucuresti sau plecati din judet si cu ocazia asta vad anuntul. Am mers si la Primarul Alexandriei cu treaba asta dar momentan nu se poate face nimic, din acest motiv am vorbit cu un avocat sa-i dam in judecata, dar e problema noastra nu a ta. Iar daca tu consideri ca orice fel de intalnire moto (indiferent de numar) este aiurea, atunci e strict :D problema ta - eu prefer sa ne intalnim (aiurea) si sa fim mai uniti, decat sa stam la primar la coada!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...