Sari la conținut

BAD COMPANY MOTO ROCK-FEST 18-21Aug2011 VELIKO TARNOVO


SorinSenior
 Share

Postări Recomandate

...de trei ori consecutiv (trei ani), a castigat cupa celei mai bune intruniri a anului. Devenita intruniea nationala a Bulgariei, va asteapta si anul acesta pe dealul de la Sveta Gora (langa Veliko Tarnovo).

Programul intrunirii este :

Joi, 18 august

20.00 - deschiderea oficiala

22.00 - concertul trupei "Atlantic"

 

Vineri, 19 august

18.00 - "Master skills" - demonstratie de moto stunt

21.00 - "Tarevet" - sunet si lumina

22.00 - concertul trupei "Siluet"

23.00 - concertul trupei "BANDX" (Serbia)

Sambata, 20 august

11.00 - turul orasului

11.30 - omagiu la mormantul regelui Kaloyan (motociclistul).

20.00 - concertul trupei "G.R.A.S."

21.30 - concert Svetlio Hipodilski

23.00 - concertul trupei "Guns or Roses" (Anglia) - tribut Guns n'Roses

00.30 - focuri de artificii

00.30 - erotic show

 

Biletul de participare 10 Leva (aprox. 23 Lei).

Distanta Ploiesti - Veliko Tarnovao (pe ruta Ploiesti-Bucuresti-Giurgiu-Ruse-Veliko)= 260Km.

Pretul benzinei in Bulgaria la acest moment este acelas ca in Romania.

Preturile la mancare si bautura sunt mai mici decat in Romania (uneori si la jumatate).

Cursul de referinta la acest moment este de 2,18 RON pentru 1 Leva si se vinde cu aprox. 2,3 RON.

Aceasta intrunire va va aduce garantia unei amintiri placute . . . asa ca NU RATATI !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec din ploiesti joi la 15:30 direct de la job cu 1-2 motoare dupa mine catre bucuresti.

acolo ne mai unim cu 1-2 din bucuresti si poate si masina. daca vrei sa mergi cu noi contacteaza-ma : 0722653783 Andrei :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu plec din ploiesti joi la 15:30 direct de la job cu 1-2 motoare dupa mine catre bucuresti.

acolo ne mai unim cu 1-2 din bucuresti si poate si masina. daca vrei sa mergi cu noi contacteaza-ma : 0722653783 Andrei :moto:

Nu stiu exact la ce ora "scap", asa ca luati-o inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretul benzinei, ca si al tuturor celorlalte chestii e mai mic in Bulgaria decat in Romania cu 10 eurocenti, ei au 1,1 si noi 1,2 Euro in sfarsit....

Daca era o alta trupa sambata veneam si eu, dar am vazut originalul, chiar daca mai prost la Bucuresti. Poate astia o sa sune chiar mai bine, asa cum erau Guns in anii 90...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era o alta trupa sambata veneam si eu, dar am vazut originalul, chiar daca mai prost la Bucuresti. Poate astia o sa sune chiar mai bine, asa cum erau Guns in anii 90...

Iti recomand sa vi, pentru ca oricine ar canta, petrecerea tot "super" va iesi.

 

:CBCGW:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru oricine interesat probabil vom ajunge printre primii dintre romani.Daca considerati anuntati pentru a putea pastra un loc mai mare de campat.

Bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru oricine interesat probabil vom ajunge printre primii dintre romani.Daca considerati anuntati pentru a putea pastra un loc mai mare de campat.

Bafta multa

Agatza un drapel undeva in zona sa stim unde e.

 

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dimineata in jur de ora 7 ma intalnesc eu cu un grup din Mizil pe dn1,o luam pe centura si ne mai intalnim la pod la tuborg cu cineva.Detaliile exacte le voi afla mai pe seara si le postez aici,poate mai este cineva interesat.Mentionez ca in grup nu prea sunt motoare supersport,deci viteza de croaziera tinde spre viteza legala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In acest moment sunt lucrari la podul de la Giurgiu si se circula pe un singur "fir". Oficiile de schimb valutar de la vama in momentul acesta nu au Leva la vanzare.

De luat in consideratie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intrare se primesc si euro, la paritate de 1 euro pt. 2 leva.

Puteti scoate leva de la orice bancomat din Bulgaria, cu orice card.

Cei care nu au nici card, nici valuta, pot cumpara €/$ de la noi si ii pot schimba in leva la casele de schimb de pe-acolo.

In Ruse sunt case de schimb de la care puteti cumpara leva direct cu lei.

 

Nu se percepe taxa pentru trecerea Podului Prieteniei cu motocicleta si nu va intarzie prea mult faptul ca este in reparatii, pentru ca va puteti baga in fata coloanei de autoturisme si TIR-uri.

Editat de tepi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut intrarea se putea plati si in lei si a fost 40 lei/pers. Asa este leva se poate schimba oriunde in Veliko. Un prieten a trecut prin vama la 13:00 si nu erau leva acolo. asa ca fara probleme puteti schimba in Veliko sau puteti scoate cu cardul direct de la bancomate. Sigur exista Reiffeisen si Bankpost.

 

AM PLECAT !!! :s4289:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e cineva interesat, se mai pleaca si din benzinaria Petrom, iessirea de pe sos giurgiului, dupa ce treci de calea ferata mai mergi vreo juma de km si e pe dreapta benzinaria petrom. Ne adunam acolo cativa intre orele 9 si jumate- zece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pleaca cineva si vineri dimineata?

da-mi te rog un beep sa ne intelegem,as fi vrut sa plec de azi dar mai bine merg maine cu cineva

0720 767.100

Editat de marius13
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-mi te rog un beep sa ne intelegem,as fi vrut sa plec de azi dar mai bine merg maine cu cineva

0720 767.100

Eu plec maine dimineata, daca vrei, ne intalnim la Petrom-ul de la iesire pe la ora 7.30-8.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...