Sari la conținut

Intrunirea de la Balta Alba 27-28 August


Silviu1977
 Share

Postări Recomandate

In perioada 27-28 august 2011, se va desfasura la Ramnicu Sarat, intrunirea moto ,,MOTO BYKERS PARTY", in aceiasi locatie ca si anii trecuti (popas Balta Alba).Popasul se afla pe DN22 Rm.Sarat - Braila, la aproximativ 20km de municipiul Rm.Sarat.Intrarea este libera. Cazarea se poate face in motel, casute sau la cort.Se poate manca in cele doua restaurante care au si linie de autoservire.Teren de tenis, piscina, namol terapeutic, pescuit sportiv.Administratorii popasului interzic focul deschis in locatie deci si gratarele.Se vor organiza jocuri si concursuri rasplatite cu diplome. Discoteca, karaoke. Se asigura paza la corturi si motociclete pe toata durata desfasurarii intalnirii.Nu se permite accesul auto in iteriorul campingului. Parcare in exterior.La intrunire ,ca de obicei, va asteptam cu o surpriza placuta.Relatii la telefon 0745750744 Nicu Baciu.

 

Imagini de la intrunirea din 2010:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrunirea incepe sambata dimineata. Se poate veni si de vineri seara pentru odihna sau baie sau o bere. Dar nu are legatura cu intrunirea. Locatia este deschisa din cate stim la orice ora. Acolo in zilele saptamanii se poate bea o bere, manca, face baie si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In perioada 27-28 august 2011, se va desfasura la Ramnicu Sarat, intrunirea moto ,,MOTO BYKERS PARTY", in aceiasi locatie ca si anii trecuti (popas Balta Alba).Popasul se afla pe DN22 Rm.Sarat - Braila, la aproximativ 20km de municipiul Rm.Sarat.Intrarea este libera........

Foarte tentant. Daca fac rost de "maruntis" pana atunci vin si eu.

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu au venit si alti prieteni pe care i-am invitat,a fost o intrunire pe la care nu o sa mai calc in urmatorii ani.Organizatorii au reusit sa ne lase un gust amar.

 

Pacat pentru ca prietenii din Ramnicu Sarat si cativa din Prahova si Mizil au incercat sa fie totul bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca nu au venit si alti prieteni pe care i-am invitat,a fost o intrunire pe la care nu o sa mai calc in urmatorii ani.Organizatorii au reusit sa ne lase un gust amar.

 

Pacat pentru ca prietenii din Ramnicu Sarat si cativa din Prahova si Mizil au incercat sa fie totul bine.

Pai ?! Silviule nu ne lasa asa. Vrem sa auzim detalii. Povesteste-ne pe scurt care a fost treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizatorii n-au specificat nicaieri ca exista taxa de campare.

Am intrat fara sa ne spuna nimeni nimic,am consumat cu spirit de raspundere toata ziua,dupa caderea intunericului s-a oprit muzica si am fost invitati la corturi sa achitam taxa de 30 RON pt fiecare cort,apoi ni s-a comunicat ca nu se mai da drumul la muzica pana nu se achita.Puteau sa specifice acest lucru la intrare sau sa puna o taxa de intrare,poate au fost persoane cu calculele facute si nu mai aveau de unde sa scoata cei 30 RON.Mi-a parut rau ca bausem,ca imi strangeam catrafusele si o intindeam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Organizatorii n-au specificat nicaieri ca exista taxa de campare.

Am intrat fara sa ne spuna nimeni nimic,am consumat cu spirit de raspundere toata ziua,dupa caderea intunericului s-a oprit muzica si am fost invitati la corturi sa achitam taxa de 30 RON pt fiecare cort,apoi ni s-a comunicat ca nu se mai da drumul la muzica pana nu se achita.Puteau sa specifice acest lucru la intrare sau sa puna o taxa de intrare,poate au fost persoane cu calculele facute si nu mai aveau de unde sa scoata cei 30 RON.Mi-a parut rau ca bausem,ca imi strangeam catrafusele si o intindeam.

Aceeasi surpriza am avut si eu impreuna cu doi amici cu care am fost acolo. Au incercat sa ne faca o reducere, taxa ramanand la 20 ron de cort, dar nu am gustat gluma...Intr-adevar a fost sinistru sa afli la ora 10 seara ca ai o taxa de platit pentru campare. Daca era mai devreme si nu bausem 7 beri toata ziua plecam imediat, dar asa...In incinta vis a vis de zona de campare, a fost o nunta si am avut parte de galagie toata noaptea dupa ,frecangeala' de rigoare din zi si omoratul motoarelor, dar aici nu pot sa zic nimic, caci nu a fost intalnire de gay cu vorbe dulci si mainii ascunse prin prohaburi. Nu am putut dormi deloc de galgie si la ora 6 dimineata am taiat-o spre casa, mort de oboseala. O alta chestie urata, au stins lumina la wc seara, noroc cu lanterna, ca altfel imi bagam degetele in ochi bajbaind pe acolo. Cat ar fi consumat un bec sau doua toata noaptea ? Bautura a fost ok, preturile bune, mancarea ok, doar micii cam mici si cam malaiosi sa zic asa, se topeau dea dreptul in gura. Locatia ok, fetele care serveau se miscau bine. Cred ca oganizatorii s-au straduit... nu cred ca este in totalitate vina lor, poate doar ca nu au anuntat pe toate caile taxa de campare sau daca au facut-o, e vina noastra ca nu am fost mai atenti. Daca mai vin, o sa iau casuta, are si wc in camera si posibil mai liniste noaptea. Cineva campat la casute spunea dimineata ca a fost cam racoare si acolo. Transmit salutari si multumesc pentru companie si ,sprijin' grupului vecin cu componenta din Focsani si Bucuresti pe langa care mi-am petrecut noaptea de ,veghe'. Am avut parte de 3 plantoane pana dimineata si as fi plecat, dar ei au fost cei ce m-au facut sa ma razgandesc si bine au facut. Am indurat frigul diminetii la drum si am ajuns cu bine la ora 9,30 in Bucuresti. Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era afisat preturile de campare si alte preturi la diferite sevice, si la restaurant era afisat de 2 ori, deci...

Oricum e cam mare pretul pentru campare la cort, dar... in alte locuri e mult mai ieftin si ai ce vedea acolo, aici nu prea decat o balta care a cam secat :))

La sighisoara era 15 lei cort si 50 casuta si aveam acces si la piscina, teren fotabal si altele si conditi mult mai bune, nu ca aici era un grup sanitar vai de le si unul singur...

 

Oricum eu am fost si asa am fost mereu numai pentru o zi, nu se merita sa raman noaptea acolo...

 

Chiar ca e o prostie asta sa ceara bani la urma noaptea, asta trebuia de la inceput sa dai bani sau cand te vedea ca pui cortul sa vina ei la tine sa ceara bani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era afisat preturile de campare si alte preturi la diferite sevice, si la restaurant era afisat de 2 ori, deci...

Nu are nicio importanata ce este afisat in locul intrunirii. Toate informatiile asupra desfasurarii evenimentului : pret de intrare, cazare,alte taxe, pretul mancarii sau al bauturilor, accesul la facilitati (toalete, dusuri, piscina, etc.), programul iutrunirii, concerte,spectacole, jocuri, concursuri, regulament de participare, tombola etc. etc. se anunta in sectiunea "intalniri, evenimente" cu cel putin o luna inainte. Sau cel putin asa mi se pare logic, pentru cel care organizeaza un asemenea eveniment.

Cei care nu au procedat asa, in anul urmator, au avut parte de o reducere dramatica a numarului de participanti. Asemenea incidente ne fac sa ne orientam spre alte intruniri care... slava Domnului ... sa tot fie.

Editat de SorinSenior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

filmFelicitari domnului Nicu Baciu si sotiei,pentru eforturile depuse in vederea organizarii inrtrunirii!

Eu am vazut ca bikerii s-au simtit bine!restul e cancan!

Bafta!

Editat de lantz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost ok pana la faza cu camparea. Se putea anunta totusi inainte sau la intrare ca se cere o taxa pentru campare. Era mai simplu si mai frumos asa. Chiar daca nu ramanea lumea peste noapte. La ora 01.00 inafara de 2 mese de la bar (una ocupata de trupa mea) nu mai era nimeni pe afara. Toata lumea era pe la corturi. Si eu mi-am chemat prietenii din tara sa vina la BA si a fost putin nasol cand am aflat ca se plateste. Eu am intrebat la inceput si am aflat ca e taxa de 30 lei. Dar dupa cum scria pe forum, lumea a inteles ca intrarea si camparea sunt gratis. Ca scria sau ca nu scria la intrarea asta nu e de datoria motociclistilor sa citeasca , plus ca o parte din afis era acoperit si nu intelegeai nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...