Sari la conținut

Plimbare 3-4 septembrie Odorhei


beware !
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Dupa super-experieta din plimbarea "transfagarasan-transalpina" cu gasca nou formata aici pe forum, am prins curaj si vin cu urmatoarea propunere :)

- Prima zi : Bucuresti - Cheia - Brasov - Sf Gheorghe - Miercurea Ciuc, Odorheiul Secuciesc - Zetea (cazare gratis),

- a doua zi : Zetea - Gheorgheni - Sighisoara - Brasov - acasa

- total Km : 300 pana la Zetea

- total km tot traseul : 850 km

- traseul se poate modifica, de la Zetea - retur Buc, eliminand Gheorgheni, alte modificari radicale...sorry NU.

 

Detalii despre cazare :

- cazarea si party-ul va avea loc undeva pe munte (1 km drum forestier de la soseaua principala), intr-o casuta de lemn, care are 1 camera cu 6 paturi - deci 12

pers dintre care deja s-au ocupat 4 paturi (8 pers).

- 4 locuri ramase libere in cabanuta, pt restul alte variante : grajdul cu fan , corturi in curte, sau Pensiuni din sat (la 1-5 km de locatie)

- locatia este undeva pe munte, fara vecini, nu deranjam decat ursul din padure :))

- foc de tabara, mareeee

- gratar : fripturici, mici, carnaciorici (ca sa rimeze) - mancam...ce cumparam :))

- bem : ce cumparam :))

 

Cine mai vrea, cine mai doreste....

Primul venit, primul servit ;)

 

p.s. o poza cu cabanuta

 

Cerinte minime moto :

- ca sa mentinem grupul unit (ca de-aia plecam toti si nu unul cate unu), trebuie sa avem un minimum in comun

1. motoare min 600 cc

2. viteza medie de croaziera 190 km/h , hahah, glumesc, nu,dar macar 100 km/h

3. daca sunt doritori incepatori, preferabil ar fi sa formati un grup si sa mergeti impreuna pe sosea, pana la destinatie, sau pana in locurile unde vom opri sa mancam.

 

p.p.s "sedinta de familie" va avea loc vineri 02 sept, la McDonalds, Prisma (Balotesti), ora 19:00

 

Traseul...

 

harta 2 - cabana

post-2550-0-38286000-1314527792_thumb.jpg

post-2550-0-03437000-1314529669_thumb.jpg

post-2550-0-61182800-1314530842_thumb.jpg

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ahoi! Eu sunt din Gheorgheni, daca aveti nevoie de ceva info sau ajutor (in limita cunostiintelor mele) sunati la 0744 47 53 52

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi! Eu sunt din Gheorgheni, daca aveti nevoie de ceva info sau ajutor (in limita cunostiintelor mele) sunati la 0744 47 53 52

 

Sal. Spune-ne cum e drumul de la Zetea la Gheorgheni si mai departe? Se merita ocolisul nostru pe acolo (natura, drum, etc) ?

Editat de pcaalex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Spune-ne cum e drumul de la Zetea la Gheorgheni si mai departe? Se merita ocolisul nostru pe acolo (natura, drum, etc) ?

de la Zetea la Gheorgheni e DEMENTIAL (asfalt foarte bun, insa grija mare la nisipul care e pe el si eventualele carute, dar natura e salbatica rau) da la Gheorgheni la Praid e si mai salbatic 40 de km prin padure de brad dar drumul e cu portiuni bombardate (deci viteza mult mai mica de cruaziera).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la Zetea la Gheorgheni e DEMENTIAL (asfalt foarte bun, insa grija mare la nisipul care e pe el si eventualele carute, dar natura e salbatica rau) da la Gheorgheni la Praid e si mai salbatic 40 de km prin padure de brad dar drumul e cu portiuni bombardate (deci viteza mult mai mica de cruaziera).

 

Superrr, te asteptam la gratar? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello

 

dupa cum am vorbit la mine e cam aiurea treaba , si sti ca as veni si eu . daca ajungeti pe la praid , si aveti bani , coborati in salina , e dementiala , am fost acum 2 ani 3 acolo , nu am vazut in viata mea asa ceva , iar la iesire din salina este un impinge tava cu mancare ieftina si buna :)

 

eu am o restanta pe 3 si trebuie sa ma duc la constanta . acum sunt in dubii sa vin cu motorul la constanta apoi sa vin dupa voi , sau sa ma duc cu masina si sa vin cu masina dupa voi , sau sa nu vin deloc :)

 

stiu ca vorbisem asa , ca sa pot veni si eu , dar ... e ca curu :) ca s-au intamplat ceva evenimente de cand am fost noi ultima data plecat cu voi :D , pe care le stiti .

 

dar , daca nu merg ne vedem si noi cand va intoarceti si facem si noi o plimbare prin bucuresti , ca nu ne-am plimbat niciodata pron bucuresti sau prin imprejurimi , eventual un suc :D

 

cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superrr, te asteptam la gratar? :)

Apoi nu vreau sa va deranjez :) , nu vreau sa fiu intrus la party-ul vostu :P !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos, vad lume cunoscuta reloaded dupa atitia ani cu propuneri interesante, credeam ca v-am pierdut pe drum sau prin alte zari...smile.gif

Ma bucur sa vad asa ceva. Eu tocmai m-am intors din tura touring-enduro Muntii Gurghiu-rock festival Peninsula Tg.Mures, zona e absolut fabuloasa, de la Zetea se poate trece pe forestiere pana la Corund , e traseu de biciclete marcat de curand, se preteaza si la enduro-touring. Mai sunt o groaza de chestii interesante in zona, depinde ce mai vreti sa faceti in afara de party !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apoi nu vreau sa va deranjez :) , nu vreau sa fiu intrus la party-ul vostu :P !

 

Daca era party privat, nu postam pe net. Am facut invitatie tuturor doritorilor. E biker's party.... Ce daca nu ne cunostem, asta e motiv sa ne cunostem (cu totii). Asa ca vino, si a doua zi esti ghidul nostru local :)

 

Frumos, vad lume cunoscuta reloaded dupa atitia ani cu propuneri interesante, credeam ca v-am pierdut pe drum sau prin alte zari...smile.gif

Ma bucur sa vad asa ceva. Eu tocmai m-am intors din tura touring-enduro Muntii Gurghiu-rock festival Peninsula Tg.Mures, zona e absolut fabuloasa, de la Zetea se poate trece pe forestiere pana la Corund , e traseu de biciclete marcat de curand, se preteaza si la enduro-touring. Mai sunt o groaza de chestii interesante in zona, depinde ce mai vreti sa faceti in afara de party !

 

Propunerea a fost a mea...deci sa inteleg ca eu m-am reloaded? haha

Nu ne-am pierdut, decat acum 2 sapt de celalalt grup de motociclisti :))

Party e seara, dupa ce ne obosim un pic pe motoare, dar cu vitezanele pe forestier nu prea e treaba.

 

hello

 

dupa cum am vorbit la mine e cam aiurea treaba , si sti ca as veni si eu . daca ajungeti pe la praid , si aveti bani , coborati in salina , e dementiala , am fost acum 2 ani 3 acolo , nu am vazut in viata mea asa ceva , iar la iesire din salina este un impinge tava cu mancare ieftina si buna :)

 

 

cheers

 

@ Cata, ne bazam pe tine, chiar daca ajungi cu intarziere, come on, e deja septembrie, o sa te uiti la pozele nostre prin noiembrie si o sa-ti fi dorit sa fi mers cu noi, asa cu toate problemele care exista in acest moment. Gandeste-te asa : anumite probl vor ramane temporar la fel si daca vii si daca nu vii cu noi, si atunci de ce sa nu faci o pauza de probleme? Ca oricum te asteapta la intoarcere luni. Rezolva ce poti, mergi cu noi, si luni rezolvi ce a mai ramas. Corect? >:D<

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Si eu sunt amator sa va revad, si sa merg, dar am fix aceeasi problema ca si Catalin, pot sa plec abia sambata dupa ~1pm.

@Catalin, daca vrei, te astept pana ajungi in Buc, si mergem impreuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era party privat, nu postam pe net. Am facut invitatie tuturor doritorilor. E biker's party.... Ce daca nu ne cunostem, asta e motiv sa ne cunostem (cu totii). Asa ca vino, si a doua zi esti ghidul nostru local :)

Eu sunt liber si Sambata si Duminica, cand ajungeti puteti sa ma sunati si rezolv sa merg pana acolo :) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva detalii despre drumul dus intors pe sosea la Zetea puteti gasi si-n topicul asta , am fost un grup in 4 Iun ac , drum bun s-aveti si distractie pe masura !

 

/index.php?/topic/662916-sambata-4-iun-zetea-la-lac/page__hl__zetea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva detalii despre drumul dus intors pe sosea la Zetea puteti gasi si-n topicul asta , am fost un grup in 4 Iun ac , drum bun s-aveti si distractie pe masura !

 

/index.php?/topic/662916-sambata-4-iun-zetea-la-lac/page__hl__zetea

 

Merci pt link, vom tine cont. Pozele sunt super...dar sa vedeti cum or sa iasa ale nostre cu focul de tabara ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a facut. Da nr de tel si te sunam inainte sa ajungem ;)

Uite si nr de tel. 0744 47 53 52 , tin sa va anunt sa va luati si haine mai groase pentru ca aici azi dimineata au fost 5 grade, deci cam racoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie 15 ani de cand n am vazut cabana ? ce vremuri ...

O sa incerc sa ma fofilez (nunta vs moto), dar de data asta , cu Kawa :))

Mai vin lupii la cabana ?

 

Cred ca sunt mai mult de 15 ani pt tine :)) s-au schimbat multe pe acolo. Lasa nunta, ca m-ai innebunit la cate nunti ai fost anul asta. Esti pe lista : prezenta obligatorie ! Si nu, nu vin lupii la cabana (Dragos shhh...vrei sa speriem motociclistii care nu stiu unde vin? E surpriza ;)

 

Uite cum se vede de la departare...

post-2550-0-61776100-1314690038_thumb.jpg

post-2550-0-05063200-1314690079_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, are fantana cu apa super buna si rece :)

 

super, cred ca imi iau sacu de dormit (just in case).

 

plimbarile din perioada asta, mai ales in zone de munte sunt din ce in ce mai placute, n-o sa-mi fie cald in echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vad eu , podul nu are capac . Poza este de actualitate ?

Am mai improviza cateva locuri de cazare . ( mai linistite fata de cortul de langa cimitir si casa bantuita :yikes: :) )

Editat de aldo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, se mai gasesc doua locuri libere in cabana?

Da, inca mai sunt :)

 

super, cred ca imi iau sacu de dormit (just in case).

 

plimbarile din perioada asta, mai ales in zone de munte sunt din ce in ce mai placute, n-o sa-mi fie cald in echipament.

 

Angrenaj sa inteleg ca te trecem pe lista? Vii sau doar ai vrea...? :)

 

Dupa cum vad eu , podul nu are capac . Poza este de actualitate ?

Am mai improviza cateva locuri de cazare . ( mai linistite fata de cortul de langa cimitir si casa bantuita :yikes: :) )

Ce pod? Ce capac?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...