Sari la conținut

Plimbare 3-4 septembrie Odorhei


beware !
 Share

Postări Recomandate

Da, inca mai sunt :)

 

Bun, vin si eu cu prietena(ca si pasager) daca ne primiti :)

 

Ma uitam acum la TV, la informatiile despre vreme...se pare ca nu prea tine vremea cu noi. Ramane sa mai urmarim prognoza meteo.

Editat de danutu_m
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 70
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bun, vin si eu cu prietena(ca si pasager) daca ne primiti :)

 

Ma uitam acum la TV, la informatiile despre vreme...se pare ca nu prea tine vremea cu noi. Ramane sa mai urmarim prognoza meteo.

Oky-doky. Ne vedem vineri la McD, ca sa stabilim ce si cum.

 

Inca mai sunt locuri in cabanaaaaaaa...... :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://vremea.kappa.ro/harghita/zetea.html Sper sa nu fie asa cum zice aici vremea, oricum mie nu imi e rusine sa ma plimb prin ploaie!

 

Oky-doky. Ne vedem vineri la McD, ca sa stabilim ce si cum.

 

Inca mai sunt locuri in cabanaaaaaaa...... :banana:

Cam cate in total? Poate poate venim si noi mai multi, si in final vin si singur una :) !

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt 5 pers. sigur (eu cbr, AlexR6,Ene gsxr+pasagera, Dragos zx6r), cu Danutu_m(banuiesc ca Dan te cheama)+pasagera, apoi IceLord (Dan), Angrenaj (cum te cheama si ce motor ai, vii cu pasagera?), deci pana acum suntem 10. Au mai abandonat cativa plimbarea asta, asa ca s-au mai eliberat niste paturi ;)

Ar mai fi un pat de 2 pers, dar am vorbit cu verii mei, au zis ca mai pot aduce niste saltele daca e nevoie, deci ar mai incapea alte 2-4 pers pe langa cele 12.

 

Problema este alta : Daca ploua, luam umbrela, da? haha Am vazut si eu la stiri ca sambata ploua mai in toata tara, cu exceptia sudului Ro. :( dar poate sunt mincinosi...vedem cum stau treburile mai pe vineri. Ideea era ca, daca cu masina putin imi pasa cum e afara, cu motorul nu prea e asa, ca facem cateva sute de km ca sa ne simtim bine pe motoare, nu doar in cabana la caldurica.

Asa ca...pun intrebarea ca plan B : daca ploua ne mentinem gasca, dar decidem un traseu spre mare (unde cica nu ploua) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era ca, daca cu masina putin imi pasa cum e afara, cu motorul nu prea e asa, ca facem cateva sute de km ca sa ne simtim bine pe motoare, nu doar in cabana la caldurica.

Asa ca...pun intrebarea ca plan B : daca ploua ne mentinem gasca, dar decidem un traseu spre mare (unde cica nu ploua) ?

 

Da, eu sunt de acord si cu planul B.

 

Acum ar mai fi o chestie, sa zicem ca vremea ne-ar permite sa mergem 2/3 sau 3/4 din drumul pana la Zetea fara sa ne ploua. Ce facem in acest caz, ne bagam la drum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul da ,daca nu ploua,ori cum ramane si stabilim vineri in functie de vreme,ruta exacta care o vom face.

 

 

 

09.jpg m-am uitat pe www.kappa.ro la vreme si la Odorhei ,Vineri si Sambata ploua.

 

Si eu ma bag la un pic de ploaie, daca ar fi de pe la Miercurea Ciuc, ar mai fi apx o ora, nu? daca ploua doar in zona aia, dar trebuie sa luam in considerare si ce facem cand ajungem la cabana...fara foc de tabara,gratarul cine il face in ploaie, toti gramada (una e sa dormin toti in aceeasi camera si alta e sa coabitam, hahaha) si apoi a doua zi...? Ne intoarcem prin ploiae la Buc, nu mai mergem la Gheorgheni, etc...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva averse par sa fie doar Sambata (2-30-40% sanse) pe traseu, in Gheorgheni 20% sambata, 0% duminica, dupa vremea.ido.ro .

Eu m-as baga la ceva ploaie, daca pana seara nu mai ploua si duminica pare ok.

 

@beware:

btw, eu's Ionut (cu FZ6 - vezi sub username) cel cu spray-ul de curatat viziera smile.gif, din tura trecuta. vin doar cu topcase-ul biggrin.gif

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva averse par sa fie doar Sambata (2-30-40% sanse) pe traseu, in Gheorgheni 20% sambata, 0% duminica, dupa vremea.ido.ro .

Eu m-as baga la ceva ploaie, daca pana seara nu mai ploua si duminica pare ok.

 

@beware:

btw, eu's Ionut (cu FZ6 - vezi sub username) cel cu spray-ul de curatat viziera smile.gif, din tura trecuta. vin doar cu topcase-ul biggrin.gif

Sal Ionut. Welcome...

Vedem vineri cum e vremea si decidem ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi, a inceput ploaia la Gheorgheni, va mai dau detalii despre vremea de aici, azi si maine!

S-a oprit ploaia, a fost doar una marunta si acuma se usuca asfaltul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oky-doky. Ne vedem vineri la McD, ca sa stabilim ce si cum.

 

Intalnirea la ora 20:00 , la McD , Prisma . Iulia pleaca in 15 min din Tulcea .

 

Ce facem cu vremea asta ???

Editat de aldo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma pe seara vremea la Gheorgheni e in felul urmator: nori multi pe cer dar nu au picurat nici un strop doar azi dimineata intre orele 11-13 dar in catitate mica, si destul de des iase soarele si e caldut!

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Intalnirea la ora 20:00 , la McD , Prisma . Iulia pleaca in 15 min din Tulcea .

 

Ce facem cu vremea asta ???

 

S-a schimbat ora intalnirii de la 19:00 la 20:00? Eu nu pot ajunge la ora 20. Scrieti va rog aici ce ati stabilit la intalnire.

Eu zic ca vremea o sa tina cu noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am ajuns la Mcd (8.30), n-am vazut nici un motor (si eu tot cu masina), cica a trecut si aldo, si n-a vazut pe nimeni (probabil tot cu masini), ramane sa discutam pe topic, la telefon am discutat cu beware (abia ajunse in otopeni) ca ramane sa plecam in jur de pranz, sa vedem exact vremea (eu mai am si niste lucruri de rezolvat dimineata).

Editat de Angrenaj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, am ajuns la Mcd (8.30), n-am vazut nici un motor (si eu tot cu masina), cica a trecut si aldo, si n-a vazut pe nimeni (probabil tot cu masini), ramane sa discutam pe topic, la telefon am discutat cu beware (abia ajunse in otopeni) ca ramane sa plecam in jur de pranz, sa vedem exact vremea (eu mai am si niste lucruri de rezolvat dimineata).

 

Ma gandesc ca poate nu a mai venit nimeni din cauza ca s-a produs confuzie cu ora de intalnire. Initial eu stiam de ora 19:00, apoi aldo a scris ca intalnirea e la ora 20:00. Eu la ora 8 nu puteam ajunge. Stabiliti va rog ora de plecare si scrieti si aici. Va las si nr. meu de tel: 0763548243 - Daniel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lumeee, lumee...am revenit si eu pe meleaguri cu net :)

S-a stabilit asa : maine dimineata , vedem cum e vremea, dam niste telefoane pe la Zetea, Brosov, vedem care e treaba...si daca primim unda verde de la vreme, o intindem catre Harghita. Plecare ar fi undeva pe la ora 12, ca sa ajunga si Ene din Constanta si Ionut sa isi termine treburile.

Avem 300 km de mers, nu e tarziu daca plecam la 12...

Avem toate nr de tel, ne auzim la un tel de dimineata, dupa 10, ok?

Editat de beware !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...