Sari la conținut

cum s-a infipt unul cu scuterul intr-un logan


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

Ai dreptate!..am constatat ca f multi soferi sint frustrati, pe cei care merg pe 2 roti! Multi nu suporta ideea de a te avea in fata, chiar daca se merge bara la bara...iar altii se oftica ca ii depasesti cind stau pe loc...

 

E plin de invidiosi conservari pe cei care circula pe 2 roti....ca-i depasesc..frustrati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e de acum vreo 4 zile, nu am avut timp sa postez, si oricum pozele le-a facut colegul meu asistent, in timp ce filmam. oricum stirea nu a intrat, dar poate pt unii dintre voi e interesant, asa, ca fapt divers...nu stiu in ce stare e "pilotul" si ma intreb ce viteza o fi avut. soferul loganului spunea ca mergea incet, in coloana, si spera ca scuteristul are RCA. nu am vrut sa-i distrug sperantele...

 

Ce titlu ... "cum s-a infipt unul cu scuterul intr-un logan" !!! Esti penal ..sincer ...maine poti fi tu ...in locul lui ;) ....dar dee ....din ce citesc pe aici ..."toti" sunteti zmeiii ...( " " ....se stiu ei care ;)).

 

 

Fac pariu ca 75% dintre forumisti de aici au inceput cu un scuter ....si tu ai deschis postu asta ...asa ...de dragu de a face posturi ...cum spui si tu "CA FAPT DIVERS" ...PENALULE.

 

Si fac pariu ca pe loganist il durea undeva daca murea scuteristu ..el oricum se gandea la RCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate!..am constatat ca f multi soferi sint frustrati, pe cei care merg pe 2 roti! Multi nu suporta ideea de a te avea in fata, chiar daca se merge bara la bara...iar altii se oftica ca ii depasesti cind stau pe loc...

 

E plin de invidiosi conservari pe cei care circula pe 2 roti....ca-i depasesc..frustrati!

 

Pai asta este pentru ca daca vorbesti la mobil sau te uiti dupa don'soare pe bulevard si-l lovesti pe unu in bara spate e un "fender-bender" amarat si o rezolvi amiabil cu 50RON si o injuratura. In schimb daca-l iei pe un motociclist cum trebe ii faci praf mobra , il turtesti de masina din fata ca saracu n-are atelaj de 2 tone si in plus poti sa-i si rupi ceva. De aia e bine sa stai in viteza pana cand cel din spatele tau opreste si sa te lipesti de axul drumului pe cat posibil. E drept ca si atunci vine ala din spate si se baga peste tine pe banda. Oricum o dai nu scapi :)

Cat despre frustrarea la volan intr-un oras ca Bucurestiul este de inteles. Semafoare necorelate , imbecili cu carnet spaguit , circari de bani multi nerespectand nici o lege , politisti care nu-si fac datoria decat dupa tufele de pe DN1 (si atunci prea tarziu). Riscul meseriei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt penibil care pierde vremea pe forum. Danny... Alta treaba nu ai ? Tu motociclistule!!!!! Bagator de seama scrie pe tine. Stai si te contrezi cu toti pe forum sa strangi posturi..... POSTACULE!!

Editat de Bogdan_30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au navalit scuteristii sa-i ia apararea colegului cascat ... tare !!! :bounce:

 

Domnu Danny...te rog nu fi superficial...citeste tot topicul, si o sa vezi ce am scris; nu poti sa vorbesti fara sa stii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Soimule, recunosc ca am fost superficial ... dar postul meu nu se referea la tine ci la colegul tau de mai sus ...

 

 

Alt penibil care pierde vremea pe forum. Danny... Alta treaba nu ai ? Tu motociclistule!!!!! Bagator de seama scrie pe tine. Stai si te contrezi cu toti pe forum sa strangi posturi..... POSTACULE!!

 

Ba bizonule, nu crezi ca daca alergam dupa posturi aveam timp in 3 ani de la data inregistrarii mele pe forum sa adun cateva mii pana acum ? Te rog nu-mi insulta inteligenta. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au navalit scuteristii sa-i ia apararea colegului cascat ... tare !!! :bounce:

 

Daca citesti ce am scris probabil chiar pe prima pagina a topicului, vezi ca nu iau deloc apararea scuteristului...nu am de ce...dar e posibil sa fie si vina conservarului:

 

Posted 28 August 2011 - 04:50 PM

 

Oare cum s-o fi intamplat accidentul?..oricum e clar ca scuterica l-a lovit pe logan din spate deci e clar vinovat! Bine ca nu era "cocalar de spetza I-a"(adica avea casca macar, si manusi de la Mero de fitness)...e de stiut daca era "cocalar de spetza II-a"(scuter inregistrat pe primarie cu motor de 70cmc, care depasea limita legala de 45 km/h..dupa toba as zice ca da)..scuterul pare un second ultrauzat (vezi cauciucurile si aspectul) si neingrijit..dar poate gresesc si sint doar subiectiv!

 

Intrebari care apar in mod firesc:

-unde este nr.de imantriculare al loganului?

-de ce nu se vad urme de franare la scuterica?

-daca era coloana care se deplasa incet de unde a aparut scuterica cu viteza asa de mare sa-i faca aluia asa multe pagube?pare a fi vorba de iesirea dintr-un pasaj sau pe noul pod...o fi facut scuterica slalom printre benzi la viteza si a pierdut controlul....

 

-ar mai fi o posibilitate ca ambii sa fi avut viteza si ca soferul sa fi franat brusc intentionat sau din alt motiv; era si eu sa-l iau pe unul din spate sa-l sifonez la fel; mergeam de la Lizeanu sa intru in Pasajul Obor cu prima chinezarie de 49 cmc...mi-am luat din timp banda din dreapta pe care sa ma aflu inclusiv in pasaj si mergem cat puteam de tare 45km/h ca mai mult nu putea masinaria....din spate ma tot claxona un cocalar nervos cu un BMW de 1000 euroi....trafic mare nu aveam unde sa-i fac loc, asa ca mi-am vazut mai departe de mers pe banda mea imperturbabil...pina la intrarea in pasaj a taiat fata la mai multi ca in final sa ajunga sa-mi taie si mie fata, chiar la intrarea in pasaj, si a oprit brusc in fata mea; am reusit sa franez exact la 1 m in spatele lui; a oprit tot traficul; am inceput sa-l porcai in toate felurile si eu si ecoul pasajului, cred ca se auzea pina la magazinul Bucur...cred ca a vrut sa se dea jos sa ma plezneasca, dar a vazut ca sint destul de mare si tare-n voce si dupa vreo 10 secunde a renuntat si a plecat mai departe.Plus ca incepuse lumea sa claxonexe ca blocase traficul. Daca nu eram f. atent si nu as fi intuit pericolul si sa reduc instinctiv viteza inainte sa-mi intre in fata cred ca pozele mele ar fi aratat ca cele de mai sus...

 

Sper ca scuteristu sa scape ieftin si sa bage la cap tot ce trebuie, ca oricum ar fi fost situatia vina e a lui ca el l-a luat pe logan din spate; chiar daca la a franat intentionat, trebuia sa se gandeasca si la varianta asta si sa mearga astfel incat sa nu-l atinga...

 

.P.S.Parca voiai sa fi si tu mai bun, mai bland, mai cumsecade...ce naiba?...doar nu te-a tinut doar 3 zile?

Lasa pe altii sa fie cum nu trebuie....

Editat de soimumaltez
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.P.S.Parca voiai sa fi si tu mai bun, mai bland, mai cumsecade...ce naiba?...doar nu te-a tinut doar 3 zile?

Lasa pe altii sa fie cum nu trebuie....

 

Nu bre, m-ai inteles gresit. Afirmatiile mele se refereau la tine, care dupa posturi si atitudine se vede ca esti totusi cu capul pe umeri, fata de restul scuteristilor de pe forum (exemplu mai sus). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Au navalit scuteristii sa-i ia apararea colegului cascat ... tare !!! :bounce:

 

Danutze,intre caterinca(facuta de unu cu iq de molusca) si vorbe aruncate de-an pwulea,nu e absolut nici o diferenta

Esti un dur ca mergi cu bicla,inteleg asta.Dar incearca sa fii un om normal si cumpara o motocicleta,daca ii urasti pe scuteristi ca-s mai rapizi decat tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti un dur ca mergi cu bicla,inteleg asta.Dar incearca sa fii un om normal si cumpara o motocicleta,daca ii urasti pe scuteristi ca-s mai rapizi decat tine

 

:crack: ce gluma de gradinita ... exemplifici complet ideea de scuterist frustrat. Si-acum dispari cu 49 cm cubi ai tai :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

:crack: ce gluma de gradinita ... exemplifici complet ideea de scuterist frustrat. Si-acum dispari cu 49 cm cubi ai tai :finger:

Danutz,daca ne vedem in trafic o sa te salut cu cel mai profund respect :puke: Doar esti frustratul nr 1 de pe aist forum

Nu imi mai bat capu sa iti spun ca si colegul de mai sus,ca tu puteai sa fii in locul scuteristului.Insa am uitat ca mataluta in oras te dai cu conserva,iti fac un amar de bine

.Iti cumpar eu un scuter cu pedale sa nu mai urasti scuteristi,Ce zici,te coafeaza? Macar sa fii happy si sa nu o mai dai in baliverne de genul...mi-a luat militia talonul din cauza tobelor stock :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

gasca scuteristilor frustrati reloaded :crack:

 

poate n-ati inteles: nu ma dau des cu mobra prin oras, o scot doar pe coclauri si da, in majoritatea timpului merg cu conserva, aveti ceva impotriva ? Eu sunt ala care stau cu ochii dupa voi in oglinzi sa va salvez fundurile, scuteristilor. Mi-am confirmat parerea: in afara de soimul maltez, care mai are ceva in cap, toti sunteti la fel ...

Si ca sa va fac in ciuda, na: eu pot sa merg pe unde mergeti voi dar voi nu :)

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Ti-e cam frica sa o arzi in oras ... Tocmai tu ? Penibilule!!!

 

De ce crezi ca rade de scuteristi pe forum...el cred ca face in pantaloni de frica daca trebuie sa tranverseze orasul pe bicla lui...aia de enduro

 

Mi-am inceput ,,cariera'' de rider pe un scuter de 49 indopat cu ceva steroizi.scuterul ala mi-a oferit momente mult mai frumoase decat mobra,poate din cauza entuziazmului oferit de prima jucarie motorizata

Jucaria aia mica ma carat 15000km prin tara cat si in afara ei(bulgaria),mers cu pasager.Cu jucaria aia am invatat sa merg,sa ma descurc in jungla din romania si am fost trezit la realitate de 2 conservari si un pieton beat.M-am calit psihic pentru next level

Pot sa spun ca am mers la limita si am trecut de cateva ori de pragul incontientei...cu mobra nu am facut niciodata chestia asta

 

Ma amuza cand mergeam prin oras si vedeam rideri suparati cu mobrea antice si ca echipament aveau o casca veche si revopsita

Oameni aia imi aruncau priviri arogante la stop,mie,care purtam echipament mai scump decat valoarea mobrei lor

 

In schimb ma salutau motociclistii care aveau aceasi casca ca si mine(xr-1000).Imi placea sa fiu salutat de motociclisti care aveau mobre frumoase si purtau echipament

Cand m-am urcat pe gixxer i-am salutat pe scuteristi care purtau mai mult decat o casca veche sau din aia de 50roni cumparata din targ.Nu pot sa uit cat de fericit a fost un tip ca l-a salutat un motociclist la semafor,era tot un zambet(purta un open face).calarea un 49cc si avea varsta mea(trecut de 25)

 

Primele piese de echipament au fost o casca de 250e(ulterior cumparate inca 3) si o pereche de manusi de60,ajungand in 2009 cand am cumparat mobra sa nu mai am nevoie de nimic.Anul asta am cumparat o geaca berik insa nu am purtat-o decat o singura data...imi place mai mult prima mea geaca cumparata de la axxa,un tschul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: ce gluma de gradinita ... exemplifici complet ideea de scuterist frustrat. Si-acum dispari cu 49 cm cubi ai tai :finger:

 

Mai omule!....intelege ca a fi frustrat, nu tine de scuter, motocicleta, masina...ci de OM!!!

De asemenea, si eu sint cind scuterica cind maxiscuterica...in oras folosesc pe ala mic de 49 si mai mult pe afara burgul(scriu cu litera mica ca iar apar unii ca cica imi laud troleibuzul)..deci nu conteaza ce utilaj folosim...frustrarile, ca si alte stari sufletesti, iubirea, ura, regretele, gelozia, nu le au obiectele, ci noi oamenii...nu obiectele sint de vina de tot ce se intampla ci cei care le folosesc, adica NOI...pe aici, unii sint mecanici, profesori, avocati, programatori, chirurgi, scafandrii, schiorii, faiantari, scuteristi, motociclisti, aviatori, reporteri, etc.....fiecare foloseste in meseria lui instrumentele specifice...dar aceaste instrumente nu pot caracteriza omul care le foloseste...si in ce fel foloseste....asa ca nu vad ce relevanta e sa-i zici unuia "scuterica", "cioparica", "vitezica", etc....

 

Si decat o cearta sterila pe forum, mult mai bine o informatie utila(la ce benzinarii se gaseste apa in benzina, la Dedulesti la ce gratar se fac micii cei mai buni din alea multe, cee bine sa nu-ti lipseasca de sub sa la drum lung, unde se poate coase frumos o sa de piele..etc)

 

Asa ca hai sa o lasam moarta cu antrenarea in dispute-"moto contra scutere", ca nu foloseste nimanui....asa cum unii au ales enduro, sau chopperele, noi am ales scuterele, pt. ca au niste caracteristici si facilitati care ne convin....asta este!...si nu am nici o frustrare, dimpotriva ma simt excelent... :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica cel mai destept cedeaza cand are de-a face cu tembeli cu mintea odihnita. Drept pentru care ma retrag din aceasta discutie. Pe pista de biciclete cu voi, ca asa va obliga legea ! Si sa nu va uitati vesta reflectorizanta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Penibilule !!!!

 

:lol:

 

 

Cica cel mai destept cedeaza cand are de-a face cu tembeli cu mintea odihnita. Drept pentru care ma retrag din aceasta discutie. Pe pista de biciclete cu voi, ca asa va obliga legea ! Si sa nu va uitati vesta reflectorizanta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica cel mai destept cedeaza cand are de-a face cu tembeli cu mintea odihnita. Drept pentru care ma retrag din aceasta discutie. Pe pista de biciclete cu voi, ca asa va obliga legea ! Si sa nu va uitati vesta reflectorizanta :crack:

Nu te cred..cel mai bine te-ai retrage de tot :rolleyes: ..eu propun sa interzicem mersul cu scuterul, mersul cu bicicleta, mersul cu rolele si mersul celor amputati sau cu grad de handicap motor care se deplaseaza cu caruciorul (s-ar putea ca cei enumerati mai sus sa depaseasca viteza legala si sa fie implicati in accidente fatale :drink: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miam luat seminte, dar da o intrebare de baraj, care lati sters ma pe Sangerte, ca asa pustiu e pe la sectiunea de accidente, si mii urat acuma ca numai are cine sa se mai ia de mine. deci nu ma mai joc. imi iau jucariile si plec la mama. vreau niste raspunsuri, cineva trebuie sa dea explicatii. sa nu cumva e scuterila care sa infipt in golan, pardon logan. mie mia zis ca are R1 2008, acum nu stiu daca avea macheta sau motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu meriti atentia mea .....acum chiar ti-ai dat arama pe fatza ....esti prea penibil ...."motociclistule" .

 

 

Mesaj privat de la danny120669.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Penibila e ma-ta cand rade ca proasta la poula :crack:

Scuteristule :bounce: As aprecia deosebit daca ti-ai varsa frustrarile pe privat, nu de altceva dar stricam topicul ... Ia sa vedem cat de frumos stii sa injuri ?

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miam luat seminte, dar da o intrebare de baraj, care lati sters ma pe Sangerte, ca asa pustiu e pe la sectiunea de accidente, si mii urat acuma ca numai are cine sa se mai ia de mine. deci nu ma mai joc. imi iau jucariile si plec la mama. vreau niste raspunsuri, cineva trebuie sa dea explicatii. sa nu cumva e scuterila care sa infipt in golan, pardon logan. mie mia zis ca are R1 2008, acum nu stiu daca avea macheta sau motocicleta.

 

a fost banat de Petru Moldovan! in ultima vreme calitatea forumului si a l-userilor e cam scazuta... ar trebui facuta o curatenie...

Editat de Silvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

miam luat seminte, dar da o intrebare de baraj, care lati sters ma pe Sangerte, ca asa pustiu e pe la sectiunea de accidente, si mii urat acuma ca numai are cine sa se mai ia de mine. deci nu ma mai joc. imi iau jucariile si plec la mama. vreau niste raspunsuri, cineva trebuie sa dea explicatii. sa nu cumva e scuterila care sa infipt in golan, pardon logan. mie mia zis ca are R1 2008, acum nu stiu daca avea macheta sau motocicleta.

 

Eu astept sa-l baneze si pe userul asta,un alt troll de pe acest site... :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...