Sari la conținut

Accident pe Splai


DragosKTM
 Share

Postări Recomandate

eu n-am inteles nimic din accidentul asta. cine si ce a patit....de ce ...cum...etc

faza e ca in poza se vede si o balta de sange deci biciclistul a fost cam sifonat.

uneori si-o cauta cu lumanarea dar asta nu inseamna ca biciclistii sunt toti niste dobitoci.

unii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu n-am inteles nimic din accidentul asta. cine si ce a patit....de ce ...cum...etc

faza e ca in poza se vede si o balta de sange deci biciclistul a fost cam sifonat.

uneori si-o cauta cu lumanarea dar asta nu inseamna ca biciclistii sunt toti niste dobitoci.

unii....

si acum? cautam pe youtube filmulete cu motociclisti si biciclisti sa vedem care-s mai idioti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, "parca" ala nu-si are locul. Nu se amendeaza. La fel cum nu se amendeaza pilotarea unei motocilete de 1000 cmc la mai putin de doi ani de cand ai luat permisul. Cum ziea cinva mai sus chiar daca exista pista de bicilete nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa te urci peste el cu mobra pe el, chiar daca e pe carosabil si exista pista de bicileta undeva pe un trotuar. Lasand la o parte ca acele asa-zise piste sunt complet impracticabile si facute la misto de primarie, ca sa respecte o recomandare UE, nu esti cu nimic mai breaz decat un conservar care se urca pe un motociclist. Ma deranjeaza aceasta atitudine a unor asa-zisi motociclisti, care atunci cand sunt pusi exact in aceeasi situatie dar de cealalta parte a baricadei se poarta exact precum conservarii. Este aceeasi poveste cu ocaua mica si ocaua mare.

Tati, eu anul asta am mers cu bicicleta cat cat cu motocicleta, asa ca nu stiu de ce imi explici cum e cu pistele de biciclete din Bucuresti ca o stiu pe pielea mea.

 

Art 101: (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:

8. nerespectarea normelor privind circulatia bicicletelor si mopedelor;

 

Amenda e intre 210 si 280 de lei. Restul sunt povesti. Comparatia cu conservarul care se urca pe motociclist nu are nici un sens, circulatia motocicletelor pe strada nu e interzisa, a bicicletelor e interzisa daca sunt piste amenajate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, eu anul asta am mers cu bicicleta cat cat cu motocicleta, asa ca nu stiu de ce imi explici cum e cu pistele de biciclete din Bucuresti ca o stiu pe pielea mea.

 

Art 101: (1) Constituie contraventii si se sanctioneaza cu amenda prevazuta în clasa a III-a de sanctiuni urmatoarele fapte savârsite de persoane fizice:

8. nerespectarea normelor privind circulatia bicicletelor si mopedelor;

 

Amenda e intre 210 si 280 de lei. Restul sunt povesti. Comparatia cu conservarul care se urca pe motociclist nu are nici un sens, circulatia motocicletelor pe strada nu e interzisa, a bicicletelor e interzisa daca sunt piste amenajate.

Ok. Te la, nu-ti mai explic nimic. Nu are rost sa pierd vremes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...