Sari la conținut

Transalpina


NarciusZ
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 170
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Noi ne-am decis asupra traseului. Am vrea sa-l facem intr-o zi.

Plecarea e la 9.30 din Petromul de pe Iuliu Maniu (langa Mc.Donalds); cine vrea sa bea o cafea de dimineata inainte de drum...eu o sa fiu acolo de pe la 9.

Traseul ar fi : http://g.co/maps/bhzyn

Haine groase, bani multi, temperament si educatie in trafic.

Asfalt uscat.

 

Bicicleta cu 110 la ora? Oare pe ce etnobotanice pedala omul? Sau a cazut si intr-o prapastie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niko cum dau de tine sa-ti dau braul??

Braul ca braul,dar pozele?:P daca ne-ati mai asteptat la intrare in bucuresti,ne cerem scuze,dar ramasesem cu bogdan sa reparam pana,la lumina lanternei in briza tirurilor:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bicicleta cu 110 la ora? Oare pe ce etnobotanice pedala omul? Sau a cazut si intr-o prapastie?

cred ca defapt la postul meu ai vrut sa dai reply nu la cel la care ai dat =))

si din pacate softul ala nu are si masina sau motor, are doar alergare sau bicicleta :D

nu sunt chiar asa de crazy sa dau 100, la 80 m-am limitat cu bicicleta :P

 

foarte frumoasa iesirea, am trecut pe langa un grup dar nu stiu sigur daca erati voi, ca erau foarte multe moto sambata acolo. nush care ati prins norul de la cota 2142 cand curgea in sus, dar a fost demential.noroc cu vremea buna, ca portiunea aia in lucru unde puneau asfaltul a fost de groaza.

sa speram ca la anu o sa fie mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Azi a fost superb pe transalpina,de la biciclisti,scuteristi(eu unul dintre ei),si motociclisti...am vazut.Nu mi-a placut coborarea,pacat ca se merge peste 40km prin padura aia de munte(superb),ca soseaua-i muci.Daca stiam asta urcam pe la ranca pana la obarsia lotrului cu ma intorceam tot pe ranca-novaci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele ca pozele ..dar filmuletele?? :)

asa deci niko .. ai avut brau in plus si pe mine m-ai lasat cu mijlocelul gol .. n-ai vazut si la ranca .. am venit ca o floricica :))

 

N-am fost prea atent la mijlocelul tau la Ranca! :laugh: N-am avut nici un brau in plus, am avut doar unul dar m-am sacrificat ca o victima ce sunt! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista oare vreo sansa sa mai facem o ultima iesire pe Cheia pr data de 1 octombrie sau e prea rece?

 

http://www.accuweather.com/en-us/ro/brasov/brasov/forecast2.aspx

 

Prognoza pe 2 saptamani nu e ceva pe care sa te bazezi, trebuie vazut ce se zice cu o zi doua inainte. Daca e cum zice mai sus adica Bucuresti 17-19grade si Brasov 13-16grade inca mai merge, la limita.

 

Eu oricum nu mai particip la plimbari in afara pentru ca mi s-a terminat cauciucul spate. Nu-mi mai iau cauciuc pentru inca o iesire. Exista o sansa sa merg la Serres si atunci imi cumpar cauciucuri dar oricum nu mai merg pe Cheia pe 01.10.

 

Eu zic ca pe Transfagarasan o sa va scuipati rinichii pe partea Curtea de Arges, eu am fost anul asta dar am regretat amarnic.

 

In we asta daca e frumos si e liber la Amkart eu bag niste ture sambata dimineata. Mai am cauciuc pe margini! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...