Sari la conținut

furcă Nipru


ro nin
 Share

Postări Recomandate

Vreau să-mi schimb furca Niprului - Âşi să pun frâna pe disc față (pe spate are)- cu ceva mai de soi. Am văzut ceva poze p'aici pe forum dar nu-s edificatoare. Cei care ați făcut "operația" asta ce ați folosit ca donator? Rezultatul este la nivelul aÂşteptărilor?

"Pacientul" :post-22583-0-03812600-1319480178_thumb.jpg

AÂştept sugestii, e cu roți pe 18".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.. este buna oferta lui burgman dar eu am folosit o varianta destul de ieftina si eficienta pe simson ,am luat un disc de japo.. am facut alte spite pe noul butuc facut la strung si apoi am cromat, am luat etrier de japo second si pompa plus o brida care are rol de contra frina, si cred ca cheltuiala nu s-a dus mai mult de 50 e dar este ceva de alergat.

post-54357-0-04246500-1319484246_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut Mihai, nu o vand pe-a mea cel putin deocamdata, am facut o oferta, daca omului ai place poate reusesc sa iau una de la dezmembrari.

spune-mi si mie daca nu e cu suparare cat ar costa o roata de rt k 75 sau r80 si jambele complete ca jugurile sunt bune la mine, as vrea sa pun pe roate un al doilea k 75 rt, si imi mai trebuie si capacul pompei de apa

daca te poti interesa as fii recunoscator :friends:

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furca este italieneasca ca si excelenta frana, duce bine greutatea Uralului chiar si cu atas (fabrica IMZ a montat-o pe multe serii de Urale solo dar si cu atas vreme de ani de zile). Aici ii vezi provenienta http://www.pro-bike.ro/forums/topic/42303-imz-ural-750/

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

sal.. este buna oferta lui burgman dar eu am folosit o varianta destul de ieftina si eficienta pe simson ,am luat un disc de japo.. am facut alte spite pe noul butuc facut la strung si apoi am cromat, am luat etrier de japo second si pompa plus o brida care are rol de contra frina, si cred ca cheltuiala nu s-a dus mai mult de 50 e dar este ceva de alergat.

daca se mai gandeste cineva la solutia de mai sus, am eu toate piesele necesare(discuri, etrieri, pompa)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...