Sari la conținut

K1600 GT


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Dorule fara suparare, esti fan si asta se vede din fiecare cuvant. Te ascunzi dupa justificarea ca esti condamnat sa cumperi BMW pt ca este singura care-ti ofera un original de calitate, toate celelalte motoare fiind copii ieftine. In realitate si BMW copiaza la fel de mult ca si ceilalti si tot ca si ceilalti au doza lor de originalitate. Nu are rost o demonstrare in detaliu dar prin monocilindrice au copiat KTM si japoneze la greu, iar motorul tau este practic un Goldwing facut de nemti si adaptat la standardele recente . De s 1000 rr nici nu mai trebuie pomenit, copia este evidenta. Ce nu prea mai reusesc ei sa copieze este fiabilitatea japoneza, fiabilitate care era pe vremuri o trasatura definitorie pt BMW. Este adevarat ca atunci comparatia se facea cu Jawa, CZ, Simson, IJ, MZ, etc. Nu poti fi decat un fan inrait daca cumperi BMW de fiecare data si dupa 1-2 ani le dai inapoi cu o pierdere importanta si cam nemultumit de vechea fosta cea mai cea. Dintre toate BMW-urile pe care le-ai avut, pe care l-ai cumpara acum din nou? Dpmdv BMW este unul din producatorii moto fara nimic special, face motoare obisnuite dar pe care le prezinta ca pe cea mai mare rearizare de la inventarea rotii, si fiind asi in marketing reusesc pe foarte multi sa-i convinga. Daca elimini efotul imens de promovare al marcii, de altfel platit la greu de fiecare client, nu prea ramane mare lucru din firma asta. Asta ti-o spun eu, un antifan al oricarui brand, cumpar de la toti, dar nu iubesc pe nimeni. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu am de cine sa ma ascund bogdane. si de ce? sunt fan, dar nu bmw ci porsche, ferrari, aston. bmw cumpar pt ca nu am alte optiuni viabile. restul sunt vorbe. nu sta nici o yamaha, honda sau orice vrei tu in fata unui bmw la capitolul touring. de asta vorbesc pt ca asta ma intereseaza. altfel de-astea speed nu m-as atinge de bmw, as lua ducati sau agusta. discutia asta despre marci e de copii, nu vreau sa o port. eu o percep ca pe o libertate a consumatorului, nu e nimic de dezbatut. fiecare ia ce-i place. nu exista raspuns universal valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De 5 ani de zile, toti vorbesc de fiabilitatea japonezelor ca si cand daca-ti cumperi una.. nu schimbi nicio piesa. Numai un necunoscator care viseaza la o viata frumoasa fara sa faca nimic, poate crede o astfel de aberatie.

 

In realitate, TOATE SE STRICA!! Nu exista produs perfect.

 

Nu stiu cati dintre voi ati fost la un dealer sa intrebati despre costul inlocuirii unui ambreaj sau al unui radiator de ulei. La Honda va pot spune ca manopera + un abreiaj complet e mai scump decat la Ducati. Daca intri si citesti povestile multora, e invers.

 

Nu discut depsre componente SH sau manopera prietenilor. (este o discutie relativa)

 

ON TOPIC : Dpmdv motoreta aceasta il caracterzeaza momentan pe Doru, este mare are putere si il duce relaxat km intregi. Nu-mi place pentru ca nu ma caracterizeaza si daca as avea asa ceva nu as face prea multi km.

 

Asfalt uscat si sa ai parte de multi km in saua ei.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

ON TOPIC : Dpmdv motoreta aceasta il caracterzeaza momentan pe Doru, este mare are putere si il duce relaxat km intregi. Nu-mi place pentru ca nu ma caracterizeaza si daca as avea asa ceva nu as face prea multi km.

 

Asfalt uscat si sa ai parte de multi km in saua ei.

 

 

este exact un raspuns de bun simt, ce, purtam vreo uniforma? nu-i inteleg pe cei care vor sa impuna gusturi/ evaluari / concluzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la voi speranta a murit, incercati sa va creati o alta lume, bazata pe non valori, un climat al vostru, in care sa puteti exista. din pacate lumea e una, incercati sa vedeti unde va situati, peisajul e foarte trist.

 

Au mai fost viteji pe trepte inalte si au ajuns brusc cu fundul de pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dorule stai frate linistit, mentalitatea romanului nu se schimba. Mai bine spune-le cum in tinerete desfaceai singur motoarele, eventual spune-le ce varsta ai acum ca majoritatea celor care iti dau in cap pe aici au jumatea varstei tale... frumos motor oricum, cand o sa mai imbatranesc o sa imi iau si eu un sport touring pana atunci raman pe SS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amin!

:)

 

:stfu: Dezaxatule.. ma urmaresti ca pe "sfanta plua"!! Intelege ca cei ce te cunosc sunt satui de tine, nu te mai vor nici la subiecte gen "stupid-funny"!!

 

Da o alta directie vanturilor ce-ti trec prin organele minuscule si lasa ne!

 

EXPIRATULE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...