Sari la conținut

duminica 11


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Ach so... Oricum toate seamana intre ele :) Apropos, niste detalii despre restaurant se poate? Cum stau cu meniul, preturile, etc, etc.... deja imi ploua in gura :D

 

P.S... sa-i spuneti lui Vlad ca la Hanul Magura, fasolea cu ciolan are bobul mare si sosul gros... iar ciolanul e natural, cu carnea direct de pe os.... pe bune ;)

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ach so... Oricum toate seamana intre ele :) Apropos, niste detalii despre restaurant se poate? Cum stau cu meniul, preturile, etc, etc.... deja imi ploua in gura :D

 

P.S... sa-i spuneti lui Vlad ca la Hanul Magura, fasolea cu ciolan are bobul mare si sosul gros... iar ciolanul e natural, cu carnea direct de pe os.... pe bune ;)

 

Am notat in agenda, ciolan de nota 10 la Hanul Magura.

Restaurantul cu mancarurile din poze este Tempo, menu cu poze ca sa inteleaga tot romanul si preturi de ne intrebam cum se poate asa de ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am notat in agenda, ciolan de nota 10 la Hanul Magura.

Restaurantul cu mancarurile din poze este Tempo, menu cu poze ca sa inteleaga tot romanul si preturi de ne intrebam cum se poate asa de ieftin.

 

Cum da coltul ierbii, acolo ma duc.. miam, miam... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai.... mi-e foameeee :rusinica:

Vad ca motorul lui Doru a fost cel mai admirat :laugh:

 

nu nu ala e al lui mihai (september), e gtl, al meu e gt.

 

Ach so... Oricum toate seamana intre ele :) Apropos, niste detalii despre restaurant se poate? Cum stau cu meniul, preturile, etc, etc.... deja imi ploua in gura :D

 

 

e pizza tempo, in centru, are parcare, se mananca f bine si f ieftin. o stie toata romania. uite coordonatele daca nu ai fost:

 

N43.08138 E25.63369

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

e pizza tempo, in centru, are parcare, se mananca f bine si f ieftin. o stie toata romania. uite coordonatele daca nu ai fost:

 

N43.08138 E25.63369

 

Am trecut pe langa Tempo dar n-am oprit niciodata. Am prefereat un local de cartier cu mancare traditionala. Data viitoare fac o incercare, ca arata foarte bine.

 

Wknd-ul viitor daca e vreme buna, as face un traseu culinar, prin apropiere. Nu pot trece granita ca n-am asigurare :peace:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in apropiere de ploiesti e snitel house in padure la paulesti, aveau multe feluri bune si portii gigantice, mai functioneaza? imi placea snitel cu seminte de dovleac sau cu susan.

 

 

salutare foame mare frate pofta buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in apropiere de ploiesti e snitel house in padure la paulesti, aveau multe feluri bune si portii gigantice, mai functioneaza? imi placea snitel cu seminte de dovleac sau cu susan.

 

Mai functioneaza. Mai este insa un restaurant la Paulesti, in padure, unde se mananca mult mai bine, "Regina Noptii"III. Dar la fel de bine se mananca la Taverna Romana pe drumul spre Valeni, langa locul unde a fost odata Hanul Rosu.

 

N-am mai fost de mult la Schnitzel House, de cand am vazut in menĂş "schnitzel" de pui si m-au apucat toti dracii... Asa ceva nu exista, e piept de pui panĂŠ... Schnitzel-ul adevarat este de porc sau eventual de vita, e mancarea traditionala austriaca si se serveste cu un fel de salata de cartofi, pusa alaturat, pe o farfurie separata. Ar fi trebuit sa-i spuna mai degraba "Puten House" daca tot voiau sa-i dea denumire in germana :crack: Niste tarani....

 

Asa ca am evitat sa mai dau pe acolo, nu stiu cum mai este ;)

 

Dar sunt sigur ca gasim ceva bun prin zona, astfel incat sa reinviem topicul "Unde se mananca bine in tara" :wink:

 

P.S. Eu propun pentru la primavara o suita de expeditii culinare :peace:

 

P.P.S: Apropos, unde au pitit astia topic-ul ala cu Thassos? Am inteles ca fac acolo niste cotlete de berbecut delicioase.... si nu numai :D

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...