Sari la conținut

ENDURO - MANIACO - DEPRESIV - Editia a 6-a


atillas
 Share

Postări Recomandate

o ardeti pe economie :D

10 bidoane ajung la primii 10 rideri

ca sa ma fac inteles mai bine,indiferent de momentul cursei(cand intra un rider in tankpoint)vor exista cel putin 10 bidoane gata mixate,in afara celor nemixate..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ca sa ma fac inteles mai bine,indiferent de momentul cursei(cand intra un rider in tankpoint)vor exista cel putin 10 bidoane gata mixate,in afara celor nemixate..

5 litrii de rider sau putem sa facem plinul?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca au mai venit si la enduro panorama cativa care au plecat de la start fara plinul facut ca sa puna mai multa benzina in alimentare si la CP4 mai aveau jumate de litru in rezervor (de aici mai aveau 17-20 km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

@braccio-daca ajungi cu asta la alimentare pe traseu iti facem plinul si iti dam si la pachet.. :pow:

 

@stef bz-zona de cort este la iesirea inspre Vidra pe malul unui parau.(la aprox 1,5 km de tabara)dusuri si toaleta gasesti la noi,pensiunea noastra e la cateva sute de metri de zona de camping.(din pacate parcul rece este intr-o parcare si nu ai cum sa pui cortul in apropiere.

 

facem o premiera la valcea,in sensul ca in afara de prolog-calificari se va tine o proba de mers incet,obligatorie de altfel pentru voi,va fi o sigura categorie si 3 castigatori.(dunlop si mobil 1 vor premia cel mai tehnic/incet concurent cu uleiuri si gume)

din cauza unor sponsori de ultim moment fondul de premiere a crescut substantial dar veti vedea amanuntele pe siteul nostru la vremea potrivita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moama ce scoala de teaser ai..... :friends:

 

vin si eu in sprijinul organizatorului si corectez eroarea, pentru proba de snail-cross se vor premia doar locurile 2 si 3, 1 fiind acordat onorific

 

mie :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

o lecuta de teaser ptr voi..zona "trees-jumps" ziua 1 traseu comun..

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca au mai venit si la enduro panorama cativa care au plecat de la start fara plinul facut ca sa puna mai multa benzina in alimentare si la CP4 mai aveau jumate de litru in rezervor (de aici mai aveau 17-20 km)

Au si platit scump pt. acest fapt!!!

 

:lol: :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici dan diaconescu nu are emisiunea asa colarata ca afisul nostru.

 

post-15042-0-14612400-1340032876_thumb.jpg

 

nici dan diaconescu nu are emisiunea asa colorata ca afisul nostru.

 

post-15042-0-14612400-1340032876_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ar fi foarte bine sa incarcati si track-uri in gps-uri ca back-up la marcaje.

merge si varianta asta dar apoi o sa inceapa cu discutii cei care vin fara gps etc..de la anul obligatoriu gps si rezolvam,\.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merge si varianta asta dar apoi o sa inceapa cu discutii cei care vin fara gps etc..de la anul obligatoriu gps si rezolvam,\.

 

Stef, nu trebuie sa fie obligatoriu; poate unii nu au si nu vor sa-si cumpere. Acum 2 ani la cursa de la Sibiu au incarcat track-urile optional si a fost foarte bine.

Gandeste-te ca daca jumatate au GPS cu track-ul incarcat e suficient ca sa se mearga cursiv (ceilalti se vor lua dupa ei unde vor fi zone neclare). Daca tu ai incredere in marcajele voastre, jos palaria. Dar mi-as dori tare mult sa nu iti aduc aminte de discutia asta sambata seara si sa discutam despre fete si masini de curse :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef, nu trebuie sa fie obligatoriu; poate unii nu au si nu vor sa-si cumpere. Acum 2 ani la cursa de la Sibiu au incarcat track-urile optional si a fost foarte bine.

Gandeste-te ca daca jumatate au GPS cu track-ul incarcat e suficient ca sa se mearga cursiv (ceilalti se vor lua dupa ei unde vor fi zone neclare). Daca tu ai incredere in marcajele voastre, jos palaria. Dar mi-as dori tare mult sa nu iti aduc aminte de discutia asta sambata seara si sa discutam despre fete si masini de curse :)

 

 

Stef:scapi de eventualele probleme cu Gps ul, ca a doua varianta de navigatie, in cazul in care se fura benzile, si cum spunea si Ionut, maxim 50% daca au gps,fac urme pe track.

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stef:scapi de eventualele probleme cu Gps ul, ca a doua varianta de navigatie, in cazul in care se fura benzile, si cum spunea si Ionut, maxim 50% daca au gps,fac urme pe track.

Spor!

 

OPTIONAL PENTRU CINE DORESTE traseul VA PUTEA FI INCARCAT PE GPS,COMPATIBIL GARMIN.

GPS-URILE SE VOR PREDA LA INSCRIERE SI PRELUA DIN ACEIASI ZONA LA 7,45 CU LEGITIMATIA DE CONTROL IN AMBELE ZILE.

 

ULTIMELE NOUTATI :ambele zile de cursa vor avea startul la ora 8,00;

ordinea de start pentru 1 zi va fi stabilita la prolog;

a 2 zi dupa rezultatul 1 zile;

briefingul se tine in fiecare seara la orele 21,00;

PROLOGUL START ORELE 17,30

 

Stef, m-au intrebat niste amici unde ar putea sa traga cu ochiul pe traseu. Aveti stabilite niscai puncte pentru spectatori?

punctele pentru spectatori vor fi aceleasi cu punctele media,in principiu se ajunge la toate cu masina,revin spre inceputul saptamanii viitoare cu punctele gps si localizare pe harta.

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa taica, se spulbera toate discutiile si incercarile de furaciune de orice tip ;)

 

@Ionut 73: da-mi un tel pe dupamiaza sa nu uit suruburile ;)

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa! Se vor incarca trackurile, dar se vor si verifica gpsurile la sfarsitul zilei? Asta apropo de ce a zis Jumba. Aveti grija daca dati trackul pe gps tradeul trebuie sa fie de asa natura gandit ca sa nu poti sa o fentezi. Sau sa ai cp acolo unfe se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e ok sa se dea gps doar pentru unii.

Daca pe cei cu gps ii arbitrezi dupa gps gen redbull sa nu ai mai mult de 50m abatere de la track, s-ar putea sa ai belele gen sibiu unde unii stateau in rapa si alti treceau pe sus, desi marcajul era prin rapa.

Trebuie sa mearga toti in aceleasi conditii.... ori toti cu gps, ori niciunul.... ori eu o sa fiu primul care face contestatie :friends: by default

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce imi era frica nu am scapat..vezi bah ionutule..incerci sa multumesti pe cineva si sare altul in cap..

 

track-urile vor fi foarte greu de pacalit,relieful nu permite sa fentezi aproape deloc..prima linie de creasta de 10 km este lata de 4-6 m si in stanga si dreapta pantele au cate 200 de metri,fentare= 0,fiind altitudine mare padurea este exclusiv de brad,am curatat cate un culoar de 1m maxim 1,5m pe km intregi..fenteaza, ca te recuperam cu drujba asa de des este in stanga sau dreapta,urcarile si coborarile pe rauri le puteti fenta cat vreti,majoritatea sunt chei si sunt bune eventual de alpinism.

toate "intalnelile" de pe H cu P sunt cu oameni care noteaza sensul de pe care vine fiecare pilot si ti-a ars 100 de minute penalizare.

Personal sunt convins ca nu o sa fie nevoie de nici un GPS,doar daca nu se apuca concurentii sa fure benzile ca la Sibiu.

Si ca sa lamurim o situatie,marcajele noastre sunt puse incepand cu 2 luni incoace si nu a disparut nici o banda pe nicaieri asa ca disparitia lor nu poate sa fie decat daca se "implica" concurentii in "demarcari"

 

Pana una alta noi ne ocupam sa facem sarmalele,turta,ceva fasole cu carnati si ciolan afumat,

tocan de oaie ca am "gasit" 2 berbecuti la marcaje si pentru un pret bun i-am infiat de la cioban..acum stau la rece in vin si foi de dafin la mine in beci si le-am dat cu usturoi si cimbru sa fuga vampirii..

 

aaa..si sa nu uit cele 20 de vedre de feteasca pe care sper sa le descantam sambata seara la o chitara si un foc de tabara.. :blbl:

pentru baietii cu stomacul sensibil avem si o armata de beri puse la gheata sa tremure..

asa cum am promis,cinstea o facem noi bineinteles.. :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...