Sari la conținut

ENDURO - MANIACO - DEPRESIV - Editia a 6-a


atillas
 Share

Postări Recomandate

m-am saturat de fente d-astea: e scump gps-ul, n-am bani ... dar 90% din motocicletele aflate la start sun 2011-2012 plm enduro saracie :))))

 

FRATE AI GPS AI AVANTAJ, VREI SA FURI O ARZI "CLASIC" PT CA CUNOSTI ZONA SI STI UNDE SUNT CP-URILE SI ATUNCI NU ITI COMVINE SA AI GPS CA POTI FI VERIFICAT...

 

de asemenea ENDURO/HARD-ENDURO are ca scop testarea aptitudinii de a te orienta in teren... cine are viziune iese in fata si nu se chinuie ca boul prin copaci si alte acarete. daca proba o impune trebuie marcata cu banda stanga dreapta ca sa fie clara lucrarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ce imi era frica nu am scapat..vezi bah ionutule..incerci sa multumesti pe cineva si sare altul in cap..

 

E bun ca sa se mearga constant, nu sa se faca orientare turistica. GPS_ul e o grija in plus de care pot sa ma lipsesc.

Daca tu zici ca ai marcaje bune si oameni la bifurcatiile de clase, asa sa fie.

 

de ce imi era frica nu am scapat..vezi bah ionutule..incerci sa multumesti pe cineva si sare altul in cap..

 

E bun ca sa se mearga constant, nu sa se faca orientare turistica. GPS_ul e o grija in plus de care pot sa ma lipsesc.

Daca tu zici ca ai marcaje bune si oameni la bifurcatiile de clase, asa sa fie.

 

de asemenea ENDURO/HARD-ENDURO are ca scop testarea aptitudinii de a te orienta in teren...

 

Aici nu sunt de acord deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiulete, nici eu nu sunt de acord ca orientare e de baza la hard enduro. Laca "ma orientez" si ocolesc ceva saritori sau alte integrale din astea din culegerea de fizica, sau daca, dai cancel la niste urcari ca vezi trakul la 50 m in lateral dupa o bucla, treburile se complica. Bine ca nu tragem la premii :grinbandit: ca stricam prierenia cu berbecutii aia

 

p.s. pariu ca vezi cel putin 2 2013 la start? d-alea de 6 zile, ca e criza.

 

 

@stef....vezi sa nu uiti si de ceva muraturi, presimt ca ai pus prea multa sare pe carne :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiulete, nici eu nu sunt de acord ca orientare e de baza la hard enduro. Laca "ma orientez" si ocolesc ceva saritori sau alte integrale din astea din culegerea de fizica, sau daca, dai cancel la niste urcari ca vezi trakul la 50 m in lateral dupa o bucla, treburile se complica. Bine ca nu tragem la premii :grinbandit: ca stricam prierenia cu berbecutii aia

 

p.s. pariu ca vezi cel putin 2 2013 la start? d-alea de 6 zile, ca e criza.

 

 

@stef....vezi sa nu uiti si de ceva muraturi, presimt ca ai pus prea multa sare pe carne :)))

muraturi bifat,cred totusi ca o sa-i luati dimineata cu o cana mare de zeama de varza rece.

 

PS inscrierile incep la orele 12(trebuie sa ajunga federalul si baietii care monteaza transpondere pe motociclete,sau cum dracu le-o zice la patratele alea ce nu dau loc la comentarii,ca m-ai furat la sutimi) :peace:

 

Proba speciala orele 18,00

Briefing 21.00

start in ambele zile 8.00

 

daca am mai scris cer scuze public .. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Start la 8? Prea devreme, parerea mea. Macar la 9.30!!!

la sibiu am luat startul la 10,30 si mi-a fiert casca in cap dupa 5 minute.Din ce vad la meteo,vremea se mai domoleste,si atunci trecem o ora mai de "vacanta",daca nu start la 8.

Cand o sa termini la 12 traseul si te pui cu berea in raul Lotru,o sa-mi multumesti. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar a doua zi sa pleci la 8 dupa ce ai baut de la 12 e horror:) Iar in prima zi start la 8 dupa prolog si sete de pe drum o sa fie greu. Ii avantajati pe concurentii "sportivi" care au si GPS huo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Cand o sa termini la 12 traseul si te pui cu berea in raul Lotru,o sa-mi multumesti. :cheers:

 

:cheers:

 

Start la 8? Prea devreme, parerea mea. Macar la 9.30!!!

Cand ajungi la finish, pe la 12, te duci sa te culci ca sa recuperezi somnul. Somn usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar a doua zi sa pleci la 8 dupa ce ai baut de la 12 e horror:) Iar in prima zi start la 8 dupa prolog si sete de pe drum o sa fie greu.

Stai linistit ca aveti 5 rauri asa de sete nu o sa suferiti,majoritatea CP si TKP au apa.

Priveste lucrurile si asa :seara le bagi :bier: iar pe traseu le scoti. :puke: ,merge repede treaba.

La HECS se bateau pe Isostar toti pilotii,noi umpleam rucsacii cu berici si sandvisele,deci se poate

Editat de atillas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, dar nu le folosim :cheers:

imi asum riscurile si va rog sa ,le lasati acasa,sau sa le aduceti si sa nu le folositi. :scratch:

 

imi asum riscurile si va rog sa ,le lasati acasa,sau sa le aduceti si sa nu le folositi. :scratch:

marcaje din traseu,explicatii la briefing

post-15042-0-94578000-1342459191_thumb.jpg

post-15042-0-57919400-1342458948_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stef aveti cateva probleme la capitolul clasament.... nu pentru cei din fata canu stiu despre ei dar ceva mai jos sunt ceva probleme cu oameni care ar trebui sa fie dnf si care sunt in clsament si alti care au terminat si nu apar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mon cher, si eu am avut 15 minute penalizare in prima zi si sa mor daca stiu unde am gresit, nu ca ar conta foarte tare dar sa stiu pe viitor ce si cum :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...