Sari la conținut

Amortizor ghidon


Postări Recomandate

ca si o completare , dupa ceva vreme cu amortizorul pe motor , este absolut geniala aceasta scula , este mai greu pana te obisnuiesti cu el si pana ajungi sa ai incredere in el :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Amortizorul de ghidon preia socurile din furca adica nu poti brusca ghidonul automat reduce vibratiile intre furca si cadru acest fapt duce la o stabilitate mai mare la denivelari , pietre , gropi si pete de ulei ( nelasand sa bruschezi furca e un fel si de antisperietura - cei care trag brusc invers si o da pe cealalta parte ) nu e folositor in hard enduro , trial si acrobatii dar pentru mersul pe strada e foarte indicat mai ales la clasa sport si supersport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amortizorul de ghidon preia socurile din furca adica nu poti brusca ghidonul automat reduce vibratiile intre furca si cadru acest fapt duce la o stabilitate mai mare la denivelari , pietre , gropi si pete de ulei ( nelasand sa bruschezi furca e un fel si de antisperietura - cei care trag brusc invers si o da pe cealalta parte ) nu e folositor in hard enduro , trial si acrobatii dar pentru mersul pe strada e foarte indicat mai ales la clasa sport si supersport

 

e foarte folositor la enduro , ai avut cumva pe un enduro si ai hotarat ca nu te ajuta cu nimic ?

Editat de vargoneti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amortizorul de ghidon pt enduro NU este numai pt viteze mari , nu are rost sa discutam pareri de la oameni care nu au sau nu au avut asa ceva(fara suparare) care doar cred ca este intr-un fel , trebuie sa ai asa ceva si sa fi mers cu el ceva vreme sa iti dai seama cu ce te ajuta( nu 1 tura sau 1 zi) . Inainte sa il iau m-am documentat foarte mult despre el, oarecum eram sceptic si eu dar face exact ce se zice despre el , de la viteze mici la viteze mari , la urcari pe bolovani , la socuri neasteptate care iti iau ghidonul din mana , etc , pe mine personal m-a salvat de foarte multe ori de la cazaturi care puteau deveni nasoale.

Evident , daca esti vrun hard endurist cu aspiratii care rupe toate normele si face 20 de km de hard enduro cu un plin , la viteze de 3-4-5 km pe ora acolo intradevar , s-ar putea sa nu te ajute mai deloc ( cu exceptii desigur ) , dar daca esti genul de rider care le combina pe toate , este un device folositor.

Editat de vargoneti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

cred ca este mai expus, mai incomod, usor de lovit,dar tinand cont ca il pui pe enduro touring s-ar putea sa mearga pt ca nu faci cine stie ce cu el.

al doilea e dedicat, mic,usor, compact. diferenta de bani nu cred ca e asa mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...