Sari la conținut

dnepr


Byker_boy
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Stie careva o nepra mai ieftina si cu acte? ma gandesc sa imi cumpar una 1980-1990. si la un pret pe langa 400 euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Stie careva o nepra mai ieftina si cu acte? ma gandesc sa imi cumpar una 1980-1990. si la un pret pe langa 400 euro.

Pai se pare ca nu ai cautat unde trebe ia uite aici :friends:

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-dnepr-mt%209-din-1972-424148.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Stie careva o nepra mai ieftina si cu acte? ma gandesc sa imi cumpar una 1980-1990. si la un pret pe langa 400 euro.

 

In ce scop?

Aceasta motocicleta se preteaza ca material didactic pentru laboratoarele de mecanica, si ca studiu a rezistentei materialelor / organe de masini cu tematica: ASA NU!

 

Sfat:

Gandeste-te la altcineva sau altceva...

 

:cheers:

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sfat:

Gandeste-te la altcineva sau altceva...

Nu-nțeleg ce-i cu toată panica asta trollică de la o vreme. Mai avem un pic Âşi convingem oamenii că motocicletele astea sunt pe cale să explodeze stând, de la un minut la altul. Cum face Oltcitul. Văd că pârleazul de la sfat la dictatorism social a-nceput să fie sărit cam repede Âşi cam uÂşor pe-aici. Hai să fim mai flexibili oleacă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-am aprins unpic.. nu ma convinge nimeni de fiabilitatea dnepr..

Si nu cred ca merge vreunul fara a fi fost luata fiecare piesa la mana..

Eu doar am vrut sa-i daram visele inainte sa i le darame dnepra. Asa e mai ieftin pentru el... chiar daca ma ponegriti toti acum.. :cheers:

 

Si aia cu invatatul mecanicii prefer s-o invat din manuale / internet decat pe banii si nervii si pacatele mele... nu de alta dar am avut si eu un Simson ca material didactic in tinerete..

 

Tocmai faptul ca stiu mecanica.. ma face sa le evaluez asa.

 

:bigstar:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...prefer s-o invat din manuale / internet decat pe banii si nervii si pacatele mele... nu de alta dar am avut si eu un Simson ca material didactic in tinerete..

 

Tocmai faptul ca stiu mecanica.. ma face sa le evaluez asa.

Da, nu esti singurul care are aceasta parere... sa citesti este una, iar sa faci este alta!

Evident ca teoreticianul si practicianul sunt doua paralele... unul doar crede ca "stie" iar celalalt chiar "cunoaste"(exemple gasesti in topicurile de la "comuniste").

Faptul ca sti mecanica? ..este doar parerea ta, nu-ti sare nimeni la in cap, stai linistit!

 

P.S. ..si eu a detinut un Simson, intr-o perioada cand nu gaseai nimic din ce exista astazi si am alta parere.

=====

@Byker_boy nu pot decat sa-ti urez succes si satisfactii indiferent ce motor vei achizitiona!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Byker boy stii ce as vrea de la tine? Sa iei un junghi de motocicleta in stare vrac, la lopata, la kilogram. Sa postezi aici pozele cu starea in care ai cumparato. Pina in vara sa nu mai stie nimeni nimic de tine. Spre sfirsitul verii sa tragi un turneu prin tara cu capra de vreo 2000 km, sa pui poze pe topicul asta si apoi sa vedem ce comentarii mai apar. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...