Sari la conținut

VAND SAU SCHIMB CU PLANETA 5 CU ATAS SAU ALTA COMUNISTA CU ATAS


dumistef
 Share

Postări Recomandate

in comunista investesti si nu prea iesi in gaura

In comunista "investesti" asa pentru sufletul tau si fiindca se fhut piesele. Vezi ca am pus ghilimele ca se stie ca banii bagati in fiare nu-s investitii decat daca ai firma de transport :crack:

Si da, poti iesi in gaura foarte bine - o gaura mai mica sau mai mare, dupa caz :lol:

 

in schimb la japoneza daca i-ai luat bujii noi le cam treci la pierderi.

De ce le treci la pierderi?? Decat daca nu mergi cu ea si stai doar sa o muti dintr-o parte intr-alta prin curte si apoi sa o dezmembrezi si s-o dai pe piese. Motocicletele in principiu-s facute sa MERGI cu ele nu sa stai sa le repari sau sa le abandonezi si sa le dezmembrezi sau sa le dai pe bani de nimic.

Daca nu MERGI cu ele, la fel de bine poti sa iti faci un hobby din adunat fluturi si insecte. Sau de ce nu, timbre.

Deci alea se numesc "consumabile" si le cumperi si le schimbi fiindca e nevoie, fiindca MERGI. Si la autoturisme la fel.

 

in 2 - 3 ani,japonezele astea vor putrezi pe drumuri,trust me.

Care japoneze? E cam generalist termenul si deci total eronat. Alea vechi, alea noi? Alea intretinute si merse sau jafurile care-s accidentate/abandonate si ulterior dezmembrate? Alea da... sigur vor putrezi pe undeva, dar asa e cu orice OBIECT nu numai cu "japonezele".

O motocicleta care se intretine si care se utilizeaza in mod curent nu va "putrezi", "trust me". Cu atat mai putin alea construite solid si fiabil, ca e Nipru, ca e VTX1300, Hayabusa sau Electra Glide.

 

Sa mai lasam ochelarii aia de cal, vorba lui @owene.

 

Si ca sa fiu ontopic - SPOR LA VANZARE / SCHIMB.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De o saptamina sta pe capul meu , imi demonteaza orice, isi baga nasul (ala mare) in tot garajul, nu stiu cum sa fac sa scap de el, scapati-ma de eeeeel, luati-l de pe capul meu. :baldy:

lasa ca si tie iti place :lol: :lol: :kick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inventat telefoanele mobile pentru comentarii off-topic sau pentru a vorbi. :peace: Asa ca daca mai aveti comentarii genul celui de mai sus mai bine va abtineti.

 

NU TIN SA AM ANUNTUL PE PRIMA PAGINA SI NU IMI CERE DE MANCARE DACA NU IL VAND. IL MAI POT FOLOSI CATIVA ANI DE ACUM INAINTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inventat telefoanele mobile pentru comentarii off-topic sau pentru a vorbi. :peace: Asa ca daca mai aveti comentarii genul celui de mai sus mai bine va abtineti.

 

NU TIN SA AM ANUNTUL PE PRIMA PAGINA SI NU IMI CERE DE MANCARE DACA NU IL VAND. IL MAI POT FOLOSI CATIVA ANI DE ACUM INAINTE.

No atunci ...parerea mea este ca nu vei gasi aici schimbul care-l doresti "ca deja l-au vazut toti comunisti de aici " ...asa ca mai bine faci cumva si poate reusesti sa-ti iei un IJ cu bani jos undeva intre 200 si 400 {si chiar este unul super la Buzau de vinzare si il sti } si lasa jafoneza la vinzare ca se va vinde ia cumva cindva si atunci vei avea mai multi bani cu care sa poti face calatorii frumoase cu IJu ....asta este doar parerea mea asa ca nu trebuie sa o iei ca atare . :friends: .....in urma cu citiva ani , nu multi si eu m-am chinuit sa-mi vind "Tenere-u" care ma dusese la achizitie si inmatriculat la 1850 euro si abia mi-am luat pe el 1050 euro in plina criza .Asa ca daca poti cauta alte surse de finantare sau daca nu lasa timpul sa le rezolve .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In comunista "investesti" asa pentru sufletul tau si fiindca se fhut piesele. Vezi ca am pus ghilimele ca se stie ca banii bagati in fiare nu-s investitii decat daca ai firma de transport :crack:

Si da, poti iesi in gaura foarte bine - o gaura mai mica sau mai mare, dupa caz :lol:

 

 

De ce le treci la pierderi?? Decat daca nu mergi cu ea si stai doar sa o muti dintr-o parte intr-alta prin curte si apoi sa o dezmembrezi si s-o dai pe piese. Motocicletele in principiu-s facute sa MERGI cu ele nu sa stai sa le repari sau sa le abandonezi si sa le dezmembrezi sau sa le dai pe bani de nimic.

Daca nu MERGI cu ele, la fel de bine poti sa iti faci un hobby din adunat fluturi si insecte. Sau de ce nu, timbre.

Deci alea se numesc "consumabile" si le cumperi si le schimbi fiindca e nevoie, fiindca MERGI. Si la autoturisme la fel.

 

 

Care japoneze? E cam generalist termenul si deci total eronat. Alea vechi, alea noi? Alea intretinute si merse sau jafurile care-s accidentate/abandonate si ulterior dezmembrate? Alea da... sigur vor putrezi pe undeva, dar asa e cu orice OBIECT nu numai cu "japonezele".

O motocicleta care se intretine si care se utilizeaza in mod curent nu va "putrezi", "trust me". Cu atat mai putin alea construite solid si fiabil, ca e Nipru, ca e VTX1300, Hayabusa sau Electra Glide.

 

Sa mai lasam ochelarii aia de cal, vorba lui @owene.

 

Si ca sa fiu ontopic - SPOR LA VANZARE / SCHIMB.

depinde de situatie, cunosc un caz in care un ins si-a vandut colectia de fluturi cu 400 de milioane :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-au inventat telefoanele mobile pentru comentarii off-topic sau pentru a vorbi. :peace: Asa ca daca mai aveti comentarii genul celui de mai sus mai bine va abtineti.

 

NU TIN SA AM ANUNTUL PE PRIMA PAGINA SI NU IMI CERE DE MANCARE DACA NU IL VAND. IL MAI POT FOLOSI CATIVA ANI DE ACUM INAINTE.

parca nu vroiaia sa ai anuntu sus :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi atunci să facem o cerere către moderatori, că topicul s-a văzut, UP-urile nu-s permise, oricum topicul n-are ce căuta p-aci, deci: ÎNCHIDEȚI, vă rugăm, acest topic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...