Sari la conținut

Honda xr 600


MOTTOBYKER
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toata lumea am si eu o mare nedumerire.Am inceput sa restaurez o Honda xr600 si am ajuns la bascula pe care imi este peste cunostinta mea sa pot sa o scot.Oare este vreo smecherie sa scot surubul care leaga bascula de cadru sau este presat si nu poate fi scos oricum .??

 

Merci pentru ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Axul ala lung care strabate cadrul si tine bascula? Prins cu piulita pe o parte? Iese usor sau... convins. Nu e nicio jmecherie.

 

Am decis in final sa il las acolo .Dar ca chestie pentru un cunoscator nu ar trebui sa aiba in capul celalalt o siguranta sau este conic????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule ti-am raspuns, este ruginit pe bucsa dintre rulmenti de bascula,nu are nici o siguranta!

 

Merci pentru schita.ceea ce vroiam sa va spun pe partea stanga a motocicletei nu are nici un sistem de strangere sau de siguranta am sa ii fac o photo si o sa iti arat.Deci nu vad ce o impiedica sa iasa si in partea dreapta a motocicletei .?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa o lasi moarta!

Pune pe altcineva care se pricepe...

 

Ideea este nu ca nu ma pricep ca de scos am scoso pana la urma .Intrebarea este ca in foto care tu ai trimiso axul este ca un surub iar al meu in partea stanga a motocicletei nu are absolut nimic(nici cap de surub nici siguranta) asta am intrebat se poate sa fi cazut cu motocicleta si sa se rupa dupa care nu a mai fost reparata.,? Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...