Sari la conținut

Turometru


sambartonro
 Share

Postări Recomandate

Turometrele originale de pe motocicletele japoneze nu culeg semnalul de pe comanda bobinelor de inductie ci direct din CDI/TCI si poate fi sub forma de 1 sau 2 impulsuri/rotatie. In principiu, fiind vorba de acelasi tip de motor nu cred sa fie probleme. Oricum, nu ai ce sa strici daca faci un test... decat daca gresesti cumva la conectare.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu unul....atat s-a mai recuperat dintr-un bord. RF 600

 

am eu unul....atat s-a mai recuperat dintr-un bord. RF 600

completez cu o poza ...facuta cu telefonul / scuza calitatea. Daca esti interesat ( pret de criza :) )alte detalii pe pm. Ultima data a fost folosit pe un suzuki sv 650 . Cum s-a spus mai sus, merge de la un model la altul,, atat doar ca la sv 650 turatia se opreste mai jos...unde ajunge motorul meu, e 2V nu 4L.

post-15613-0-88238900-1329580442_thumb.jpg

Editat de calin_cz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca iau un turometru de suzuki rf400 si il pun pe un rf600 apar probleme de afisare a turatiei? turometrele sunt identice ca si carcasa/gradatie(max 16000 rot/min).

 

 

Montat multe,daca ai acelasi nr de cilindri nu e problema.Merge si de la 2 la 4 cilindri,e aceeasi mancare de peste ,cele cu 4 cilindri au scanteie falsa,functioneaza ca cele cu 2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...