Sari la conținut

Aproape Furt


geotalent
 Share

Postări Recomandate

locuind la parterul unui bloc din tulcea, imi permit sa las scuterul in fatza blocului, sub geamul meu...pana aici nimic interesant. ieri insa fiind lenea prea mare, am riscat lasandu-l in spatele blocului, parte pe care am 2 camere, crezand ca nu se poate intampla nimik. azi dimineata insa, sunt trezit de mama, spunand ca scuterul este daramat, sa ma duc sa vad despre ce este vorba.initial, am crezut ca e continuare a visului, apoi am crezut ca este o noua modalitate de a trezi pe cineva, cu o gluma de dimineata. in fine, ma ridic, ma duc sa vad despre ce este vorba. mare mi-a fost mirarea sa-mi vad jucaria la 5-6 metrii departare de la locul initial, partea cea mai ciudata, (avand ghidonul blocat) acesta era exact invers ca directie (adica o singura persoana nu putea sa-l ridice schimband directia de mers), cazut si asteptand sa fie ridicat. probabil ca alarma cu care este dotat i-a pus pe fuga (si pe care eu nu am auzit-o pt ca dorm adanc), sau vre-un vecin, deranjat de sunetul alarmei,......nu stiu... ce stiu sigur este ca e o imagine foarte urata si revoltatoare ceea ce am avut eu ocazia sa vad azi dimineata, o dimineata urata de luni. daca aveti ideie ce s-a intamplat, scrieti voi, ca eu sunt in ceatza.... De ce au continuat sa-l taraie daca alarma urla? (chiar nu le era frica ca ar fi putut iesi proprietarul), de ce nu l-au luat, daca tot s-au apucat....?, intrebari fara raspuns. am pus si varianta unor dusmani, dar este exclusa din start... pt ca din ce stiu eu nu am , si daca as fi avut, nu se riscau sa-l miste, eventual i-i faceau ceva si atat. va rog mult, fara faze comice sau satira si fara remarci proaste... sunt prea crizat pe faza asta....ms pentru timpul acordat de a citi aceste randuri.... iar pentru cei ce au facut asta : :hug: :( :P fraierilor, ca am alarma... si va sfatuiesc pe toti sa va puneti la ale voastre....chiar si daca aveti garaj!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce au continuat sa-l taraie daca alarma urla? (chiar nu le era frica ca ar fi putut iesi proprietarul)

nu le era foarte frica, pentru ca stiau ca proprietarul are fereastra pe partea cealalta si nu are cum sa auda.

 

de ce nu l-au luat, daca tot s-au apucat....

pentru ca au obosit sau si-au dat seama ca nu pot fugi repede cu el sau s-au speriat de ceva/cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu le era foarte frica, pentru ca stiau ca proprietarul are fereastra pe partea cealalta si nu are cum sa auda.

pentru ca au obosit sau si-au dat seama ca nu pot fugi repede cu el sau s-au speriat de ceva/cineva

 

am ferestre pe ambele parti, deci nu stiau unde dorm eu :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce au continuat sa-l taraie daca alarma urla? (chiar nu le era frica ca ar fi putut iesi proprietarul), de ce nu l-au luat, daca tot s-au apucat....?

 

probabil chiar asa a fost... cineva i-a vazut, ei au crezut ca este proprietarul si au fugit.

aaa... d c nu l-au luat daca tot au incercat ??? :hug: ... ii mai bine ca nu l-au luat, nu ? :P

 

imi pare rau de voi... mie nu mi s-a intamplat niciodata ca cineva sa incerce sa mi-l fure... (probabil si pt ca este zgariat foarte tare... si nu arata bine)

o singura data, am fost la o plimbare prin parc(scuterul l-am lasat in parcare, ca nu ii voie cu el prin parc), si cand ma intorc la el, un tziganash de vreo 4-6 ani sarea pe el de mama focului... si mai imi zice sa il duc si o tura :( bineinteles ca nu l-am dus :crack:

Editat de Snake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte ciudat dar exact asa mi s-a intamplat si mie!Tot la parter stau,tot geamuri pe amandoua fetele blocului am ,tot varsat l-am gasit si eu,sunat de mama sa vin acasa.Tot de alarma s-au speriat.Multa _muie la ciorile astea spurcate...io unu' cand o sa pot o sa-l votez pe Vadim :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricum a venit frigu, asa ca iata ce am facut: cel mai bun antifurt posibil! si poate vad si jegosii aia, ca nu au nici o sansa...., doar sa-mi sparga usa.... ceea ce nu le recomand :( . ce bine si frumos sta el la caldurika acum... unde mai pui ca daca aia de la renel fac pana de curent, am faru care sa ma scoata din bezna :hug: , doamne, ce i-as da o cheie.... :P , oricum, multe zile nu mai are la mine, ca-l vand... "o sa-i fac test drive-ul in casa" :crack:

post-12559-1162229642_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Eu am alarma cu pager pe el, dar noaptea nu ma indur sa-l tin jos, il urc la mine in camera, stau la et. 4. Cand nu merge liftul mare o iau cu unul din celelalte 2 mai mici, daca nu merge niciunul, nu ies sau daca-s iesit nu intru. Asta e, viata e cruda. "Shit happens" cand te astepti mai putin. A, ziua cand mai urc pe sus il mai las jos ca ma vibreaza pagerul si daca trec camioane, cand mai merg pe undeva tot jos il las, dar noaptea nu, il urc sus sa dorm linistit. Daca nu ti-l fura, ti-l zgarie/tranteste/rupe oglinzi/taie saua/scrijeleste numele pe carena/baga bete in toba/etc, doar ca sa-ti faca rau. Daca-l legati de ceva si de roata din fata, mai gasiti doar roata, daca-l legati de roata din spate, gasiti tot scuterul mai putin roata din fata :) viata e cruda. Asa cum ai grija de el asa il ai. Eu mi-am busit amortizoarele pe fata de cate sute de ori l-am ridicat pe scari, dar macar il am si este intreg. :D

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fmm de ciori spurcate!!!!!!!!!! ce aud aici ma cam sperie..desi cateva de genul : copii de 4-6 ani se urca pe el si imi spun sa ii plimb ( ciori jegoase) ....io ii bat. si asta cu zgariatul si celelalte mi se par niste fapte pe care nu le fac nici indienii :cheers: ma enerveaza rau astia invidiosi. ba frate io fi invidios dar nu tre sa arati asta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi cateva de genul : copii de 4-6 ani se urca pe el si imi spun sa ii plimb ( ciori jegoase) ....io ii bat.

 

nu este recomandabila aceasta atitudine... ca vin aia dupa tine si ti-o iei mai rau(adik vin cu shatra... 20-30 de cioroi...) sau, in cel mai bun caz nu vei mai putea trece prin zona aia cel putin o luna... astia sunt uniti la treburi deastea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geo Talent? Mancati-as guritza ta de talentat. Io l-am darmat mah!

trebuia pana la urma sa apara un destept ca tine pe topic. dac-ai avea putin bun simt, ai observa ca la inceputul topicului am mentionat ca nu am chef de glume si remarci proaste. probabil suferi de nebagare in seama :cheers: si apropo de daramat.... daramat esti tu :) mutumesc celor care au inteles situatia, l-am vandut, asa ca acum dorm linistit... la anu o sa va salut cu faru.... de pe kawasaki ninja 2005 :D (daca m-ajuta d-zeu) . pana atunci, asfalt uscat tuturor si :) cior"ditor"ilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

trebuia pana la urma sa apara un destept ca tine pe topic. dac-ai avea putin bun simt, ai observa ca la inceputul topicului am mentionat ca nu am chef de glume si remarci proaste. probabil suferi de nebagare in seama :wave: si apropo de daramat.... daramat esti tu :P mutumesc celor care au inteles situatia, l-am vandut, asa ca acum dorm linistit... la anu o sa va salut cu faru.... de pe kawasaki ninja 2005 :D (daca m-ajuta d-zeu) . pana atunci, asfalt uscat tuturor si :ok: cior"ditor"ilor

 

 

Kawasaki Ninja 2005 ? no offence, eu imi iau "mertzan 2006" ...

 

:peace: si ai grija de scuter

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: :D :P :) :) :)

 

ai 100 de stickere suzuki pe scuter lifan

MANELISTULE (nu m-am putut abtine)

 

:) :D

 

destept esti ma si nici nu ai capu mare. daca te referi la manelist uitandu-te la nick-ul meu inseamna ca esti mai tantalau decat prevede noul cod rutier. hai sa-ti dau cateva exemple : euro talent , media talent , arTalent si lista poate continua. luand in considerare iq-ul tau ridicat de a trage concluzia ca eu as fi manelist , sub scuza : (nu m-am putut abtine) trebuie sa te educ si sa-ti spun ca termenul manelist e gresit. raper, cluber, dancer, rocker, deci logic ar fi sa folosesti termenul maneler :D) . si stai linistit, nu sunt adeptul genului, si daca as fi fost nu aveam motive sa neg. hai, ia o gura de :wave: si stai linistit pe scaunul tau in fata monitorului si a tastaturii plina de firimituri, si nu te mai baga in seama degeaba

si sa revenim la problema care am vazut ca te roade..... aceea cu stickerele suzuki. de apreciat faptul ca ai avut rabdarea de a incercui toate autocolantele de pe scuter, e un efort.... asta iar da dovada de faptul ca suferi de singuratate si te cam plictisesti. scuterul ala lifan cu autocolante suzuki, este exact cum esti tu imbracat cu haine de firma dar contrafacute.... am vazut ca esti nou pe aici , daca te inscriai pe forum pana sa vand scuterul ai fi vazut ca la detaliile mele scria scuter lifan, nu suzuki.... :peace: bine ca ti-ai pus moaka aia la avatar cu zambetul tau galben dar cu dunga pe ochisori...., si ca tot ai mentionat de manelisti, aduci un pic cu florin salam :D :P hai ca nu am prea mult timp pt tine, sper ca m-am facut inteles

Editat de geotalent
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

fmm de ciori spurcate!!!!!!!!!! ce aud aici ma cam sperie..desi cateva de genul : copii de 4-6 ani se urca pe el si imi spun sa ii plimb ( ciori jegoase) ....io ii bat. si asta cu zgariatul si celelalte mi se par niste fapte pe care nu le fac nici indienii :rose: ma enerveaza rau astia invidiosi. ba frate io fi invidios dar nu tre sa arati asta..

ai dreptate nu suport ciorile si eu tineam scuteru la varumeo ca sta la casa in cel mai mare cartier de ciorii dar nu mi sa intamplat niciodata sa se intample asa ceva... oricum bine ca ai pus acest topic sa imi pun alarma :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mutumesc celor care au inteles situatia, l-am vandut, asa ca acum dorm linistit... la anu o sa va salut cu faru.... de pe kawasaki ninja 2005 :blink:

 

 

De unde dracu tot apar specimene ca tine? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...