Sari la conținut

Delta 12 mai - la 47 ani de grad A


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Delta 12 mai - la 47 ani de grad A

 

Senior Riders Danube – grup deschis seniorilor moto – va organiza in fiecare an, in cea de a doua sambata a lunii mai, o intalnire ocazionata de aniversarea obtinerii carnetului de motociclist de catre un senior.

Locatia este la Senior Riders Danube Club – Ilganii de Jos, Comuna Nufaru, Tulcea, pe malul stang al Dunarii.

 

Anul acesta, incep eu.

Deci sunteti invitati sambata 12 mai 2012 in Delta – Ilganii de Jos – cabana pe piloni.

De la Tulcea se merge 13 km spre Murighiol pana in comuna Nufaru, pe bratul Sf Gheorghe, unde se trece cu bacul la Ilganii de Jos. Locatia este de la bac, in aval, cca 400m, drum pe dig, accesibil cu orice motor.

Conditii de delta. Cazarea la cort. Spalare in Dunare. Motocicletele in curte langa cort.

Doritorii de confort au si pensiuni in zona ( 200 m).

Nici un fel de costuri.

Excursii se pot face cu moto dealungul canalului Sulina, cca 8 km de la Ilgani pana la Partizani; mai departe spre Maliuc ( enduro).

 

Constantin

 

Poze

 

Poze

post-4437-0-77265500-1330879608_thumb.jpg

post-4437-0-86145800-1330879735_thumb.jpg

post-4437-0-03950300-1330879953_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu tot respectul , dar se numesc categorii , gradele sunt in termometru si in pahar :burnout:

 

O veste buna pentru motociclisti! Motociclismul ajuta ... creierul!

 

L-am luat in serios pe user-ul de mai sus. Nu vorbim de maniere! Am crezut ca am uitat regulamentul de circulatie invatat acum 50 de ani.

Iata ca nu am uitat:

 

Din Decretul 832/ 1962

ART. 14

Vehiculele cu tracțiune mecanicã de orice fel, cu o capacitate cilindrica mai mare de 70 cmc inclusiv, vor fi conduse pe drumurile publice numai de persoane care poseda carnete de conducere corespunzãtoare tipului acestor vehicule, eliberate de organele de militie.

 

Freelex - Hotarirea 997/1964 privind modificarea Instructiunilor ...

freelex.juridic.ro/DocumentView.aspx?DocumentId=19380

Blocați toate rezultatele pentru freelex.juridic.ro

"Art. 101. Instructorii pentru pregatirea la probele practice de conducere trebuie sa posede carnete de conducere, astfel: - pentru motociclete, carnet gradul I.

 

 

CURRICULUM VITAE - Piata de la A la Z

www.piata-az.ro/CustomPages/cv/CV_Banyai_Mihali.doc

Formatul fiÂşierului: Microsoft Word - Vizualizare rapidă

PRENUME : Eugen. DATA NASTERII :17 OCTOMBRIE 1962. ADRESA: ... Permis de conducere international gradele: B+E,C+E,D+E. Atestat profesional Marfa + ...

 

Explicatia memoriei: cele 11 motociclete. Asa ca motociclati si stati linistiti cu ce va fi ...peste ani!

 

PS: Asteptam un senior sa clarifice lucrurile. Sunt cam putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Senior Riders Danube ...

 

Va salut, domnule Constantin.

 

Legat de propunerea dumneavoastra, primiti si tineret sau este o intalnire exclusiv pentru seniori?

Acest grup Senior Riders Danube este nou aparut? Daca nu sunt prea indiscret, cati membri are?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Daca primiti tineret sperante vin si eu. Primiti, ca nu cred ca mai puneati anunt pe forum. Primiti?

 

2. Cand intra prohibitia la pescuit anul asta ca poate venim si cu snopul de trestii pe motorete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Peste o saptamana ne vedem la Ilgani!

 

Pe traseu!

 

A fost si Nea Calin, cu 49 ani de grad A. Dar pe enduro, s-a temut sa mearga.

post-4437-0-51933400-1336974167_thumb.jpg

post-4437-0-68669900-1336974354_thumb.jpg

post-4437-0-10668400-1336974393_thumb.jpg

post-4437-0-06646500-1336974541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...