Sari la conținut

Cumpar furca aer ij


Magic4Ce
 Share

Postări Recomandate

aha... OK :unsure:

Oricum trebuie sa-i gasim omului roata cu spite si disc pe 18. Dany, vazusi tu pe undeva la ucrainieni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred c-ar merge și una de MZ ETZ... :scratch: Trebuie văzute dimensiunile și dacă se potrivește discul în etrierul de IJ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut si eu etrier- placute -furtunul hidraulic si manete cu pompa IJ

 

Am 2 roti turnate si furca pe aer (cu disk )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Serios că mi le dai pe amîndouă??? Să te pup pe chelie?

 

Uite mîine îți fac poze (ca să nu zici că mănînc aiurea) la o roată spițată pe 18 în stare bună spre foarte bună, Âşi dacă vrei Âşi etrier la ea, deÂşi blocat... ți-l pozez Âşi pe ăla. A, Âşi o pompă originală de frînă, dar îți trebuie garniturile din interior în stare bună, adică noi.

.....

Mihăescule, ce răspuns ți-a dat omul cu Âşaua aia? că o iau eu dacă nu.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte posibil să-i fi găsit o aripă Âşi Âşa de Jupiter 4 lui Mihăescu. El e mai scump la vorbe oleacă de când e masterand în curs. Vedem diseară sau mâine (cel târziu) cum stau lucrurile, ca să nu ținem pe nimeni în Âşah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serios că mi le dai pe amîndouă??? Să te pup pe chelie?

 

Uite mîine îți fac poze (ca să nu zici că mănînc aiurea) la o roată spițată pe 18 în stare bună spre foarte bună, Âşi dacă vrei Âşi etrier la ea, deÂşi blocat... ți-l pozez Âşi pe ăla. A, Âşi o pompă originală de frînă, dar îți trebuie garniturile din interior în stare bună, adică noi.

.....

Mihăescule, ce răspuns ți-a dat omul cu Âşaua aia? că o iau eu dacă nu.

 

Serios ca ti le dau! :bigstar: Astept poze.

 

Din pacate nu am cum sa ajung la fieratanie atat de repede cat imi doresc. Am un program FOARTE incarcat (2 joburi + maruntisuri) asa ca celor carora le-am promis poze cu unele piese le cer iertare si ii rog sa mai astepte oleaca. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

...aÂşa te rog Âşi eu, să mă ierți pentru uitare ce-am comis astăzi... îmi asum neobrăzsarea.

Dar uite, îmi pun reminder pe telefon Âşi duminică dimineață îți poste pozele cerute. Cu toate cele menționate.

 

...aÂşa te rog Âşi eu, să mă ierți pentru uitare ce-am comis astăzi... îmi asum neobrăzarea.

Dar uite, îmi pun reminder pe telefon Âşi duminică dimineață îți poste pozele cerute. Cu toate cele menționate.

 

...

 

Revin, uite am făcut pozele de duminică:

Janta e de 18, spițată, cu disc, cum am spus. Ca martor să la mijto pe ea o anvelopă (dacă măreÂşti poza o să vezi tot ce te interesează)

Discul e gros de vreo 6 mm, cum se vede.

Ambele tind să cred că sunt noi, a venit la pachet cu furca pe aer ce e pe Igor.

 

ÂŞi pompa de frînă (cea gri e nemodificată, doar Âştirbită puțin pe partea de interior fără a afecta părțile funcționale) iar cea neagră are dată, (după deÂşteptăciunea mea...) încă o gaură, ale cărei bavuri au dus la tăierea-ruperea garniturii de presiune. Mai există doar cele ce se văd, arcul, Âşaibele, garnitura de etanÂşare, zegherul-piedică)

 

Etrierului i-am deblocat pistonaÂşul, o să trebuiască să îi recuperezi garnitura de etanÂşare dn interior cu atenție, cu un ac ascuțit, Âşi să-l cureți. Am văzut că are în loc de aerisitor un Âşurub Âşi o bilă. Deci ar trebui să iasă fără probleme.

 

Dacă te coafează..... aÂştept veÂşti.

20120318140106.th.jpg 20120318140142.th.jpg 20120318140129.th.jpg 20120318140434.th.jpg 20120318150129.th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...