Sari la conținut

Nu functioneaza racirea


Postări Recomandate

Sanse mari sa ai termostatul blocat!Eu am patit-o in toamna.Era 3/4 inchis,s-a lasat cu garnitura impuscata.Daca nu ai ulei in instalatia de racire inca nu ai prajit garnitura dar nu te risca,desfa termostatul si verifical!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am nimic impotriva manualelor dar daca aveti nevoie de manual pt a verifica un termostat lasati-va de mecanica.

pai am zis omului cum sa-si verifice electroventilatorul si vad ca tot la mecanic ajunge. iar la hornet, sa dai termostatul afara e la fel de complicat ca fumatul unei tigari, deci ce pretentie de mecanica ai?

oricum, probabil ca dupa ce a oprit motorul, prin inductie termica s-o fi incalzit si radiatorul

 

Nu inteleg care e treaba cu "iar de caldut... pe naiba".

zicea cineva mai sus ceva de genul ca poti sa mergi ca e doar caldut si nu prea se incalzeste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă sunt 2-3 grade și mergi în oraș hornetul se încinge suficient cât să fie nevoie de ventilator. Cel mai probabil e siguranța arsă. Ți s-a spus pe pagina anterioară cum să verifici. Mi s-a întâmplat și mie lafel, anul trecut tot prin martie. Palele ventilatorului sunt prea apropiate de coroana de tablă ce le înconjoară și mai întră mizerie acolo blocându-l. Astfel siguranța se arde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...