Sari la conținut

Triumph Sprint ST 955


Old School Rider
 Share

Postări Recomandate

Salut! Vreau sa va prezint motocicleta mea,ce a asteptat peste 2 ani sa fie readusa la viata!

Desi am incercat sa tin costurile la minim,si toate reparatiile au fost facute pe balcon sau in curte,tot am cheltuit o caruta de bani,si ,poate daca stiam cat ma va ajunge dupa ce trageam linie,nu stiu sigur daca m-as mai fi inhamat la aceasta provocare.

Vremurile au fost grele,au fost momente cand aproape era sa o vand pe 600 de euro in halul in care era,insa NU am putut,e prima si singura mea iubire motorizata,si nu am putut sa ma despart de ea.Am ales sa o tin la pastrare,asteptand nerabdator ziua cand voi reusi macar sa incep sa o readuc la viata.Si ,iata ca dupa 2 ani lungi,2 ani pieton,sansa aceea a venit.

Ce a fost inlocuit la ea:

Bascula

Roata Spate

Kit de lant

Placute de frana

Ulei

Carene:Toata partea dreapta,jumatate din carenele din partea stanga,bellypan

Parbriz

Filtru aer K&N

Buson rezervor

Paint job la "S.C.BALCON SI GARAJ S.R.L."

Singura problema ce o mai am si ma cam roade pe cap e ca nu are talon si trebuie sa-i fac redobandirea lui,si se pare am pierdut CIV-ul.Stie cineva daca merge facut cu o copie a CIV-ului pana cand reusesc sa-i fac duplicat la carte?

Si acum,(tobele va rog)....tadaaaaaaaaaaaaam:

post-33813-0-22943900-1333029675_thumb.jpg

post-33813-0-11945000-1333029687_thumb.jpg

post-33813-0-14476700-1333029707_thumb.jpg

post-33813-0-82247600-1333029733_thumb.jpg

post-33813-0-74816000-1333029745_thumb.jpg

post-33813-0-85306600-1333029763_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prefer sa nu mai polemizez despre trecut,dar,pe scurt invatatura ar fi sa nu-ti dai niciodata motocicleta altcuiva,oricat te-ar ruga ,oricat de experimentat ar fi,daca nu lasa gaj valoarea motocicletei si nici atunci! :rolleyes: (asta legat de partea estetica)

Legat de partea mecanica,o defectiune la prinderea rotii ce nu a fost remediata la timp (greseala mea),si a trebuit sa arunc si roata spate si bascula si sa cumpar altele de pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Multam fain! A se nota ca domnu adrian (Garcya) m-a ajutat cu adusul carenelor si a altor piese de pe ebay cu pretul transportului foarte mic pana in ro,daca nu era el,nu era gata nici azi ,poate niciodata motocicleta.Da,fac reclama,pentru ca are tot respectul meu!Va salut pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Salut,

Ma bucur ca mai sunt posesori de triumph sprint st 955i! Este bine ca ai deschis un subiect pentru aceasta motocicleta :peace: Ai un motor superb..sa-l pastrezi sanatos si sa-l conduci multi km. Da, se procura mai greu piesele in Romania, pana acum 2 ani cel de la motoland cluj se ocupau de triumph pentru piese de schimb si reparatii..in prezent nu stiu daca marca mai are reprezentanta in tara ? Este o motocicleta rezistenta la drumurile din tara si cu o stabilitate excelenta la drum. O conduc din 2006 si sunt multumit de ea, nu am avut probleme deosebite si sper sa nu am...

Sa auzim de bine!

post-74268-0-63493400-1364578773_thumb.jpg

Editat de dedant68
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...