Sari la conținut

monster 750 sau hornet 600 ?


raz380
 Share

Postări Recomandate

Mă, da' în tine urlă cultura, ăh? Te scremi când iese?

 

"The first known timing belt was used in 1945.

 

The German Glas 1004 was the first mass produced vehicle to use a timing belt in 1962. The first American vehicle to use a timing belt was the 1966 Pontiac Tempest. In 1966, OPEL started production of the Slant Four overhead cam four-cylinder design which used a timing belt, a configuration that is now used in the vast majority of cars built today." (source)

 

 

Și ia zi, e buna șaorma? Sau tu ești cu ceafa de porc?

Nu inteleg de ce te ataci asa.. oricum nu sunt multi care stiu sa respecte ce spune producatorul, in mom. in care n-ai facut ca el si te-a dus pe tine capul mai mult, te arzi si tot vina producatorul este. Astia suntem, ghinion!

 

Si apropo, pentru toti sustinatorii celebrei expresii hondaihonda : Calvin-Honda.jpg

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la maÂşini eu Âştiu că schimbi lanțul de distribuție la 150.000, nu cureaua.

 

Sunt bre destule motoare de mașini care folosesc cureaua pentru distribuție. Dar cum zice cristidb, se schimbă cam la fel de rar ca lanțul. La mașini nu-i la fel de stresat motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw se piÂşă pe ambele. am zis.

Aoleu :scratch: alta motocicleta de rahan BMW.

Cred ca astia nici nu au avut designeri la multe din modele. (scarver FUNDuro mai stiu eu ce)

Si mai o chestie foarte importanta, nu prea ma impac cu raportul greutate forta la multe din ele.

 

IN SCHIMB LA MASINI NO COMMENT x6 IS THE REAL SHIT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Panzerkampfwagen (am ghicit?)

 

Stiu ca masinile sunt pe curea. :P

Insa majoritatea producatorilor de motociclete folosesc lant, dublu/triplu canelat, pentru ca tine mai mult si e mai sigur. (in caz ca cedeaza o zala).

Sa nu mai vorbim de aplicabilitatea curelei in cazul unui motor de masina vs. motor de motocicleta. (Aici ma refer in principal la turatii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...