Sari la conținut

Hard Enduro Piatra Neamt - 6-9 septembrie


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

soso, astia de la hobby nu au voie sa-si exprime pareri in legatura cu traseele de la experti si profi. aaa... daca te inscriai la experti, acolo unde ar fi normal sa te inscrii, atunci puteam sa mai discutam pe tema treseelor... :D

 

 

 

iar incepeti cu din astea urate? doamne, ce sport ne-am ales... :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, daca ti-au placut traseele de la hobby de anul trecut atunci categoric tot hobby.

 

ionut... ce sa zic, daca s-au anuntat cateva "capre negre".. nu vrem sa-i lasam sa termine prea repede traseul :)

 

cateva poze:

 

vad ca au inceput deja inscrierile la hepn 2012. va multumim si va asteptam.

 

weekendul acesta ne-a confirmat si jarvis ca va veni. deoarece mai sunt cativa enduristi de top care si-au manifestat interesul de a veni la cursa, clasa Profi cred ca va fi foarte interesanta.

Pai gata daca vine Jarvis vin Si eu forta !!!!!

 

ALOOOOO BAIETI DE LA HOBBY. LA EXPERTI CU VOI.PAI EU CU CINE MA DAU.SOSOSOSOSOSO!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca sunt in deliberari, pana cand ajung la inscriere mai e timp. Daca ploua, hobby, daca nu, cred ca imi fac putin curaj sa vad traseul de B, desi 7 ore, cat spuneai ca ar fi ziua 1, ma cam ....jeneaza :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

INFORMATIE IMPORTANTA

 

TAXA la concurs RAMANE 80 euro pana pe 31.august

 

deoarece am primit mai multe telefoane de amenintare pe aceasta tema... nu am avut incotro

 

 

Doamne-ajuta! Chiar ma pregateam sa va trimit o scrisoare cu litere decupate... :)

Editat de T0XIC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Sistem de punctare pentru Cupa Nationala de Hard Enduro - Etapa Piatra Neamt

 

Deoarece Hard Enduro Piatra Neamt este singurul concurs din Cupa de Hard Enduro care are trei clase fata de doua cate sunt in cupa, punctajul se va acorda astfel:

 

- sportivii care participa la clasele profi si experi la HEPN 2012 si sunt clasati (termina ambele zile de concurs) vor primi punctaj descrescator (punctaj ptr clasa Experti din cupa de hard enduro) incepand cu locul 1 de la profi si terminand cu ultimul loc de la experti

- sportivii care participa la clasele experi si hobby la HEPN 2012 si sunt clasati (termina ambele zile de concurs) vor primi punctaj descrescator (punctaj ptr clasa Hobby din cupa de hard enduro) incepand cu locul 1 de la experti si terminand cu ultimul loc de la hobby

 

Daca exista alta propunere sau vreo neantelegere astept parerile/intrebarile voastra.

 

Va astept la start - HEPN 2012

Stefan

 

PROLOG Hard Enduro Piatra Neamt 2012

Vineri 7 septembrie

 

 

 

Prologul se va desfasura in zona partiei de schi din Piatra Neamt. Traseul pleaca de la baza telescaunului si ajunge in partea superioara, pe platoul Cozla, sosirea fiind pe acoperisul unui hotel de aici, aflat inca in constructie.

Traseul se desfasoara in cea mai mare parte pe suprafata naturala, vor fi cateva obstacole artificiale (busteni sau rampe construite de noi) de difiultate medie, care pot fi trecute usor chiar si de concurentii de la clasa hobby, iar in ultima parte, in cladire, se va urca pe scarile interioare.

Vineri 7 sept, incepand cu ora 11.00 si pana la ora 17.00 traseul este deschis pentru antrenamente libere tuturor concurentilor care termina cu inscrierea si doresc sa se antreneze.

Startul oficial va fi la ora 18.00 pentru clasa Hobby si incepand cu ora 20.00 pentru clasele Experti si Profi – se va desfasura in Nocturna pana la ora 22.00-22.30

 

Deoarece secretariatul concursului – unde se fac inscrierile se afla in Complex Strand la aprox. 4 km departare de locul Prologului, concurentii pot pleca de aici fie pe motocicleta (daca aceasta este inmatriculata si cel care o conduce detine permis cat. A) fie cu motocicleta pe remorca pana la locul de plecare in traseul de Prolog, pentru antrenament, urmand indicatoarele amplasate de noi.

Concurentii care sunt in tabara de baza la ora 17.00 vor pleca in grup organizat, insotiti de un echipaj al politiei catre Prolog.

 

Concurentii, dupa ce termina traseul de Prolog pot pleca (dupa indicatoare) catre tabara de baza (Complex Strand) pentru a duce motocicleta in Parcul Inchis. Se poate pleca pe motocicleta daca motocicleta este inmatriculata, are lumini functionale si cel care o conduce are permis cat. A sau pe remorca in caz contrar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"iar in ultima parte, in cladire, se va urca pe scarile interioare" Foarte misto si asa nu aveam chef de mers la munte in w-e, o sa ma antrenez prin bloc pe scari. O sa dau drumul la apa sa fie si ude...

Editat de tedted
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soso cred ca ne vedem la hobby !!! :wave: :rock: ca mie nu mi place la bloc.daca nu era romaniacs(redbull)oare cum erau cursele in Romania?

nu vreau sa stric placerea nimanui, insa din ce am inteles eu (sa ma corecteze organizatorul daca e cazul), la hepn 2102 e cam asa

 

A - clasa pentru crema enduristilor, nu stiu daca mai mult de 3 oameni din RO se potrivesc acolo

B - la nivel de A de la alte curse de hard enduro

C- undeva in zona clasei B de la alte curse de hardenduro

 

Deci eu ma potrivesc perfect la C :friends: , chiar nu vreau sa imi rup oasele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa stric placerea nimanui, insa din ce am inteles eu (sa ma corecteze organizatorul daca e cazul), la hepn 2102 e cam asa

 

A - clasa pentru crema enduristilor, nu stiu daca mai mult de 3 oameni din RO se potrivesc acolo

B - la nivel de A de la alte curse de hard enduro

C- undeva in zona clasei B de la alte curse de hardenduro

 

Deci eu ma potrivesc perfect la C :friends: , chiar nu vreau sa imi rup oasele

 

 

salut soso,

nu-i chiar asa, A-ul are cateva bucle mai tari dar nu-i ceva de speriat ptr cei care sunt de profi. B-ul este absolut ok ptr un endurist cu ceva experienta si conditie fizica buna: nimic imposibil, nimic sa impingi la motor in nestire (sa-i tragi curu sus peste un prag nu se pune) doar ca-i destul de sustinut. C-ul ... acum este ok, am scos o bucla de vreo 20 km si sunt sigur ca cine iese macar weekendurile la enduro sau are experienta dar nu prea s-a mai dat in ultimul timp va face fara probleme traseul.

 

Important este ca fiecare concurent sa-si cunoasca nivelul (experienta, forma fizica si cat de mult vrea sa traga) si sa mearga la clasa care i se potriveste astfel. Atunci totul va fi ok.

 

Spre ex. soso, daca ne raportam la tine, fiindca stiu cum mergi, eu zic sa te dai la experti daca vrei sa simti ca ai facut un traseu fain si ai chef sa tragi un pic de tine (tehnic treci peste tot cu siguranta) daca nu, la hobby dar sa nu-mi spui ca mergea un pic mai greu.... asa ca daca vrei sa termini in vreo 3-4 ore... mergi la hobby. dar startul se da la 9 dimineata si traseul se inchide la 18.00 asa ca ai timp sa termini traseul de experti si daca te culci vreo 2 ore printr-o poiana deasupra lacului Izv Muntelui

 

Este totusi HARD ENDURO nu EXTREM ENDURO

 

Stefan

Editat de stefan_bz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe aceasta cale tin sa multumesc fanilor, fie ei femei, copii sau batrani :grinbandit:

 

merci stefane de raspuns, vedem cum e vremea. cred totusi ca puteai sa lasi bucla aia la C, sa nu fie doar plimbarica :blbl:

 

 

daca ploua, naiba sa dea sa vad eu vreun expert pe traseul de C, ca......... :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama ce polemica... noroc ca nu am timp de asta

 

 

va rog sa-mi transmiteti pe mail (stefanrazvan80@yahoo.com) cine vine cu cort si vrea spatiu de padock, ca sa-mi fac o idee in legatura cu spatiul de parcare.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...