Sari la conținut

1 Mai la munte


Minu
 Share

Postări Recomandate

Vad ca toata lumea trage spre mare,nu vrea nimeni sa iesim de 1 mai la munte?Pe mine m-ar bate gandul sa plec la munte cu cortul de luni(30) insa e posibil sa lucrez,poate sa plec mai dupa amiaza asa,daca nu,pe 1 mai dau o fuga pe la munte macar.Mai am un loc in cort daca se arata cineva interesat.Ca destinatie,Valea Prahovei,Brasov,prin imprejurimi,ca am ramas si fara buget dupa achizitionarea echipamentului montan :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca toata lumea trage spre mare,nu vrea nimeni sa iesim de 1 mai la munte?Pe mine m-ar bate gandul sa plec la munte cu cortul de luni(30) insa e posibil sa lucrez,poate sa plec mai dupa amiaza asa,daca nu,pe 1 mai dau o fuga pe la munte macar.Mai am un loc in cort daca se arata cineva interesat.Ca destinatie,Valea Prahovei,Brasov,prin imprejurimi,ca am ramas si fara buget dupa achizitionarea echipamentului montan :rusinica:

ai dreptate,eu sint de la munte si tot la munte merg atit ca doar trec muntii pe partea cealalta adica din fagaras la cimpu-lung muscel.plec cu doi colegi de simbata evident cu cortul.iti doresc vreme buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luni plec si eu catre Campulung Muscel, stie cineva vreo pensiune buna in zona respectiva pt ca eu plec singur, la ghici. La cort nu prea ma trage ata , e inca frigurel noaptea la munte. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun atunci,eu nu prea pot pleca asa departe.

 

Nimeni?Eu as vrea sa plec luni pe la 2-3 dupa-amiaza, si sa ma intorc marti,mai am un loc in cort,daca va intereseaza.

Editat de Minu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ai vreo preferinta unde ai vrea sa mergem,vreo locatie?Eu pot sa plec de maine,dar mai dupa-amiaza asa,cel tarziu ora 15.00,cum am zis si mai sus mai am un loc in cort.Te rog sa-mi lasi un PM cu un nr de telefon daca esti interesat,o sa te sun mai pe seara daca e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam sa merg cu Jean_Taxi, dar l-am sunat si are in plan sa ajunga pe Transfagarasan. E prea departe pentru mine.

La cort nu vreau. E prea frig la munte pentru cort.

Am fost. Cu opt km inainte de Balea Lac era inchisa soseaua. Adica inchisa de troiene de trei metri inaltime. Am descoperit la vreo 20 km de Muscel pe drumul care cabana Voina (Leresti) un loc de basm. Recomand oricui sa se duca acolo, drumul este nou asfaltat, acolo poti face drumetii pe mai multe itinerarii, ai liniste, locul nu este invadat de manelisti. M-am cazat la Vila Silva, nota 10 pt conditii. In schimb drumul din Pitesti pana in Campulung Muscel este praf. La fel si drumul din Muscel catre Curtea de Arges, tot praf. Data viitoare ma voi duce acolo mergand prin Rasnov, ocolesc dar se merita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce ai zis legat de drumul dintre Pitesti si Campulung Muscel. Am urlat in casca pana am ragusit. Asa gropi/santuri n-am mai vazut de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma nu am mai plecat cu cortul ca m-a razbit o raceala rau de tot,insa nu am renuntat la ideea cu cortul,poate weekend-ul urmator.In schimb am fost pe Valea Prahovei-Cota 1400 si am coborat pe Cheia,am fost vreo 5 motoare si o caldura de ne-a topit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...