Sari la conținut

Accident Timisoara


kawazaki
 Share

Postări Recomandate

Vizitator EduardS

Eram in taxi si am auzit pe statia lor: grav accident pe Calea Lipovei - Borzesti cu multe victime, poate are cineva mai multe detalii.

 

Eu stau in Lipovei ,mai exact pe langa Thalia si acum vreo 20-30 minute am trecut pe acolo si nu am vazut nimic,Poate s-a intamplat mai repede ,ca nu am auzit nici salvare,nici politie . Poate ma insel si sunt mai orb crackup.gif.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@nime'n drum: tu zici de celalalt accident, de la parta. este alt topic.

 

@eduards: accidentul a fost aseara pe la 22:45 in directia iulius mall-dumbravita, nu langa thalia

 

Cand am trecut eu pe langa accident smurdul ridica o persoana care misca din picioare (probabil de durere). Mie mi s-a parut a fi un scuter, dar oricum parea lovit destul de rau si erau resturi pe sosea. Se afla cam la axul de mijloc, parca un pic pe contrasens. Nu am vazut care a fost celalalt vehicul implicat.

Rutiera a venit mai tarziu, cand eram in dreptul sediului lor venea o masina gonind dinspre gara, deci probabil smurdul a fost prin zona sau au ajuns foarte repede, ca inca vedeam niste tineri care se indreptau grabiti spre locul accidentului.

 

Era deja destul de multa lume adunata. Vad ca pe site-uri de stiri nu a aparut nimic.

Era cam in dreptul unei stradute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate scooteristului, pe statie lor suna mult mai dramatic: motociclete,viteza,politie si multe victime.Bine ca nu a fost asa.

 

Noua romanilor tare ne mai place dramatismul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De abia astept legea din 2013...Permis,examen,toate alea.Multi din ei conduc haotic,casca - ioc,preventiv - ioc,daca se poate si cateva fantezii la ghidon ca sa impresioneze vreo baba...

 

De asemenea, as lua fiecare posesor de permis (nu sofer, ca e altceva...) din RO, si i-as obliga sa dea inca o data examen : cu poligon,cu toate alea, cu condus pe noapte,cu condus pe ploaie, inclusiv programare pentru prima iarna cu zapada sa isi etaleze cunostiintele.

 

ATUNCI poate vom incepe sa facem pasi spre civilizatia rutiera...Totul incepe mental si tine de caracter.Pana atunci...vai-de-noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuterist fara casca....beat(sau ma rog...sub influenta bauturilor alcoolice):disappointed: WTF! la fel de bine putea sa faca parasutism fara parasuta...aceleasi rezultate!:pow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intai -> "Timișoreanul se deplasa cu mopedul pe Bulevardul Sever Bocu din Timișoara când un autoturism marca Matiz a virat stânga peste linia continuă."

Apoi apare garcea -> "Conducătorul mopedului care circula pe Bulevardul Sever Bocu din Timișoara către localitatea Giarmata nu a păstrat distanța regulamentară fața de autoturismul care circula în fața sa întrucât a intrat în coliziune cu acesta."

 

Deci asa se intampla. Noi o sa fim de vina ca nu pastram 'distanta regulamentara' cand intoarce gibonul peste linia continua.

 

mopedistul bagat la racorica, putin acolo sa se revergoreze ; soferul lasat fara permis pe 3 luni/ani/decenii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici Timisoara nu mai e ce era odata, tot mai multi cretini, tot mai multi bronzati, tot felul de importanti, politisti bagabonzi talhari la drumu mare.

 

Le-as scoate ochii din cap si i-as da la rame sa-i manance, mnezauu mamii lor.

 

Imi pare rau de baiat, drumu ala nenorocit il faceam zi de zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e foarte tare faza asta:

Sa nu CREZI nimic din ce auzi

 

si doar jumatate din CE VEZI !

 

E clar vina "rutiera" a matizului .... si corupti baietii astia in uniforma (doamne fereste-ma de ei) !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...