Sari la conținut

Proiect Dafway


DAFWAY
 Share

Postări Recomandate

O sa fie un Cafe racer cu o linie usor modern. Motor de 900cc

misto misto un cafe racer custom.

 

 

app, am si eu o intrebare. ai ideie daca motorul de 748/916 se poate converti pe carburatie.

 

dilema e citirea de pe volanta; daca cititorul poate transmite informatia la o bobina de inductie, sau trebuie modificat ceva mai mult incat sa mearga aprindere electronica. pt ca acum informatia este data doar de un impuls, apoi transferata de calculator spre bobine. ma tenteaza ca pe viitor sa fac un Buggy cu motoru vechi. si as alege carburatia. pt a elimina electronica, si calcularea Chip-ului. as cauta o instalatie de monster incat sa mearga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto misto un cafe racer custom.

 

 

app, am si eu o intrebare. ai ideie daca motorul de 748/916 se poate converti pe carburatie.

 

dilema e citirea de pe volanta; daca cititorul poate transmite informatia la o bobina de inductie, sau trebuie modificat ceva mai mult incat sa mearga aprindere electronica. pt ca acum informatia este data doar de un impuls, apoi transferata de calculator spre bobine. ma tenteaza ca pe viitor sa fac un Buggy cu motoru vechi. si as alege carburatia. pt a elimina electronica, si calcularea Chip-ului. as cauta o instalatie de monster incat sa mearga.

 

Da, se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa te coste atat de mult aceasta adaptare incat te vei deranja si suparea, sunt prea multe de zis si mai multe de facut. asa ca mai bine uiti ideea asta si

incerci sa te gandesti la alta :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa te coste atat de mult aceasta adaptare incat te vei deranja si suparea, sunt prea multe de zis si mai multe de facut. asa ca mai bine uiti ideea asta si

incerci sa te gandesti la alta :)))

si care ar fi alta? decat bobine, CDI, instalatia electrica, relee.....apoi bateria de carburatoare cu injectoarele si cu pompa de benzina, adica cel mai scump e CDI-ul restu in ambele cazuri trebuie. iar de carburator se pot folosi carburatoare de alta motocicleta/masina.

 

oricum nu e graba, ci e doar un pitic ce ma deranjeaza pe creier.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...