Sari la conținut

Un scuteras de 50 cc azi 16.06 pe Siriu...


TNG
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Imi cer scuze daca nu este locul potrivit, dar vreau sa-l felicit pe un posesor de scuteras de 50,pe care l-am intanlit azi pe Siriu.

Azi am avut o drumetie cu maxiscuterul meu impreuna cu un prieten pe fosta mea hayabusa,pe drum am intanlit un scuter ,cred ca este un yamaha aerox de 50 albastru pe care l-am depasit si l-am revazut pe drum ,si din nou seara trecand pe DN 1 catre Bucuresti la intoarcere.

Nu-l cunosc ,nu ne-am vorbit ,dar am toata admiratia fata de el,pentru un asa drum cu un scuter de 50.

Felicitari domnule! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau să-ți perturb adminrația ( am Âşi eu Aerox Âşi-am făcut drumuri cu el ), dar băieții aceÂştia au făcut 1400km cu scutere chinezeÂşti ( nu de-alde Yamaha ) anul trecut, cu totul altă 'dificultate' pe trasee Transalpina/făgărăÂşan față de Siriu : http://www.scuteristi.ro/events/14189-excursie-transalpina-15-24-iulie-2011-a.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E totusi o motoretă marisoara, cu viteze ( cutie automata ), fata de clasicele CVT-uri 50cc First Bike pe care le au baietii ( de altfel sunt in acelasi grup cu Laur ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc baieti ca ati adus aminte de mine :)

Si cam asa e la uni, daca nu ai motocicleta nu esti bagat in seama, adica nu esti motorist adevarat :)

 

Un scuterist care e inbracat cum trebuie si face drumuri lungi, e mai "motociclist" decat alti cu motoare de 600cc+...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

E totusi o motoretă marisoara, cu viteze ( cutie automata ), fata de clasicele CVT-uri 50cc First Bike pe care le au baietii ( de altfel sunt in acelasi grup cu Laur ).

 

fara doar si poate; am zis de el nu sa-l pun in opozitie, ci pentru ca mi se pare un motociclist cat se poate de pozitiv si ca nu sta deloc pe bara, chiar daca "o are mica"... :cheers:

 

am mai citit candva de niste domni ce strabat Africa cu vespa, sa caut link-ul...uite: http://bamakobyvespa.no/

 

"The Three Vespateers" and their participation in the two week, 9.000 km long, humanitarian enduro rally "Budapest to Bamako 2012"

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

 

Un scuterist care e inbracat cum trebuie si face drumuri lungi, e mai "motociclist" decat alti cu motoare de 600cc+...

 

Asta sigur e din putul gandirii,ca si tine de altfel,un mare Philozof motociclisto-scuterist

 

Aveam casca shoei xr-1000 de cand mergem cu scuterul,o am si acum

Nu echipamentul te face motociclist,echipamentul te protejeaza.Iar decizia de a merge imbracat cum trebuie ramane la latitudinea fiecarul rider

M-a amuzat o data pe stefan cel mare sa-l vad cum se holba la mine,pe un tip cu o mobra obosita.echipamentul meu costa mai mult decat mobra lui.Cans s-a schimbat culoareasemaforului mi-a aruncat o privire trufasa si a plecat,m-a napadit un sentiment de mila la atitudinea prostanului

 

Printre cele mai frumoase amintiri,sunt cele cu scuterul de 49

Mi-am facut primi amici rideri,cu bucuruza de 49 am prins un rasarit de soare la cota 2000 plucat pe la 2am din bucuresti cu alti 3 scuteristi(fuc,k you gagalin,baca...)

Tot cu gasca l-am alergat pe unul cu o duba sa-l trosnim

Am mers 600km intr-o zii cu ala mic si m-am plimbat prin bulgaria cu el.In 2008-2009 mergeam la munte doar cu scuterul

Sunt multe,foarte multe aminti frmoase legate de bestia de 49

Nu pot sa uit noptile din regie unde ne priveau retarzii pe pe ozn-uri.Buna shaorma de acolo prin 2009

 

Au aparut primele rivalitati in comunitatea scuteristilor de atunci.Daca povestesc,va umfla rasul,dar orgoliile ereau cat de poate de mari pe atunci.O parte s-au stins in timp,altele nu s-au uitat.Erea o mare realizare ca scuterul sa aiba un topspeed de 100+

..eheee

Cand m-am dat cu 250 pe autostrada,nu am trait senzatiile alea pe care le-am avut cand a ajuns scuterul la 125km/h.Mobra poate si mai mult dar performanta scuterului a fost legata de aportul meu la tuning ai am avut o satisfactie ernorma

O parte dintre noi am trecut la next level.Fiecare si-a achizitionat o mobra mai mult sau mai putin puternica.Eu am ales gsxr-ul de 600,altii si-au luat mobre de un litru.sunt baeti care au ramas la clasa 49 ori s-au lasat de scutereala

o parte dintre noi postam pe aici

 

ii salut pe rivali de atunci, doar de dragul vremurilor frumoase din trecut.rivalitati sau nu imi amintesc cu multa bucurie de tot...ma repet.Am amintiri frumoase

 

CIUS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde dai si unde crapa!

Ca unul o are mai mica sau altul mai mare.

Am facut mentiunea fata de hayabusa,nu ca sa lezez pe cineva,am facut-o pentru baiatul cu scuterul,sa stie cine a postat.

L-am depasit dupa ce am mers vre-o 20km in spatele lui,nu a fost nici o dovada de demonstratie de forta,cine o are mare!

Este ridicol cel care crede intr-o confruntare de genul.asta.

Asta este Romania,pana si daca il feliciti pe cineva esti luat la misto!

 

Cu respect TNG!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce ai inteles tu dar in fine...

Oricum mai rar ca tine motociclisti care sa aprecieze scuteristi...

Multi cu motoare nici ii baga in seama pe cei cu scutere sau uni cu motoare mai mici.

 

Stiu ca uni scuteristi nu merita nici un salut, dar nu chiar toti sunt la fel.

 

Este o lege facuta de uni, nu ai moto peste 400-600cc nu esti motociclist :(

 

Cum sunt eu, cu scuteristi nu prea pot merge, merg incet la deal greu si pierd timp mult, uni mai sunt si invidiosi si... Si cu motociclisti nu pot merge, ei merg de la 110-120km/h in sus, deci trebuie sa merg singur. La scuter nu ma pot intoarce si la moto mare nu pot inca, deci ma multumesc cu ce am, asa cum o considera uni tigaia si tot felu de nume ciudate... :(

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...