Sari la conținut

Scuter semiautomat?


mikeyb
 Share

Postări Recomandate

Salutari tuturor,

 

Demult m-a interesat sa imi cumpar motocicleta. Dar mi-am tot analizat 'situatia'... eu nu am nevoie de motocicleta. Daca as cumpara-o, as folosi-o numai la plimbari si nimic mai mult. Dar un scuter mi-ar prinde bine.

Eu in ultimul an am fost plecat din tara undeva unde scuterele sunt aproape necesare.

 

 

Am dat peste un model interesant: Honda Innova, motor 125, cutie de viteze in 4 trepte semiautomata.

 

Sunt curios daca in romania se vinde asa ceva. Sau daca nu, alte modele similare? Care ma ajuta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-57179-0-07052000-1340366850_thumb.jpg

 

 

Cred că aÂşa arată, are variante 4 trepte manual sau semiautomat si complet automat cu 50 cc sau 107 cc. E produs de chinezi Âşi se găseÂşte pe mai toate caprele ba chiar pe ATV-uri. Licență Honda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un asemenea scuter, la preț derizoriu ( undeva la 1000 lei ) are de vânzare userul laur26. Dacă nu-l mai vinde sau l-a vândut, poate-ți zice de unde l-a cumpărat. 100cc Âşi 4 viteze semiautomate avea, dacă-mi aduc bine aminte.

 

Oricum mai toate-s copii 'fidele' după Honda Cub.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un asemenea scuter, la preț derizoriu ( undeva la 1000 lei ) are de vânzare userul laur26. Dacă nu-l mai vinde sau l-a vândut, poate-ți zice de unde l-a cumpărat. 100cc Âşi 4 viteze semiautomate avea, dacă-mi aduc bine aminte.

 

Oricum mai toate-s copii 'fidele' după Honda Cub.

 

Nu Nu :) Nu il mai vand, aveam nervi atunci si vream sa-l dau asa spart.

Il fac si il vand daca gasesc, dar il vand functional si sa arate bine, am cumparat carene noi e ca si nou acum... Daca ar fi cineva interesat... las da dar nu cu 10 mill... Il fac bobocel :)

Si e de 110cc :P

 

Si Honda Innova nu vei gasi in romania, nici sh cred, abia daca mai gasesti modele china care sunt copii dar tot sh si sunt foarte bune si fiabile. Eu am una asa si sunt multumit de ea, pacat ca sunt soferi handicapati si... ti-o mai strica :(

 

Cine le are nu prea le da ca sunt bune cat de cat...

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Totusi Laur unii dintre noi suntem nevoiti sa ne despartim de ele chiar daca este foarte adevarat ceea ce spui,sunt foarte fiabile.Asadar /index.php?/topic/672803-vand-lifan-70cc/ "copia" mea dupa 'Onda Innova numai ca este de 70cc (asa este din fabrica).Sa ne auzim cu binebeer.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E superb Innova, si eu as fi vrut la un moment dat unul, si inca imi mai surade ideea; imi plac underbone-urile, uite si un topic mai vechi deschis de mine, aici sunt enumerate mai multe, ca atunci le-am studiat bine :) /index.php?/topic/669991-honda-innova-anf-125-sau-alte-motorete-underbone/

 

Din pacate, desi prin alte tari sunt multe honda cub-uri & inova & altele, pe la noi, nu sunt asa populare; eu unul am cautat destul de mult si n-am prea vazut.

 

Totusi Laur unii dintre noi suntem nevoiti sa ne despartim de ele chiar daca este foarte adevarat ceea ce spui,sunt foarte fiabile.Asadar /index.php?/topic/672803-vand-lifan-70cc/ "copia" mea dupa 'Onda Innova numai ca este de 70cc (asa este din fabrica).Sa ne auzim cu binebeer.gif

 

Bafta la vanzare, arata bine, si mi se pare un pret bun. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La partea de motor sau ce tine de motor nu am avut probleme, nici la electrica nu prea daca nu bagam eu mana in ea :)

O am de un an si nici o problema si am facut eu singur 16000 km peste tot prin tara a cate sute de km pe zi. Acum are 19.000

Partea de carene mai slab si alte consumabile si din cauza drumurilor din romania :(

 

Prinde o viteza de 100-110 km/h, lenjer se poate merge cu 70-80km/h fara probleme, are motor de 110cc

 

Iti recomand sa gasesti una buna chiar si sh, dar cam greu...

 

Deci consum putin, putere si fiabilitate, toate la un loc, cam greu sa gasesti la un scuter/moto toate astea 3 :)

 

Eu as vinde-o pe a mea dar...

 

O vand daca as gasi...

Editat de laur26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...