Sari la conținut

Ajutor


Postări Recomandate

Am si eu nevoie maine dimineata sa dau jos roata spate de la motor si nu am instrumentele necesare (stander, chei...), fac cinste oricui imi da o mana de ajutor, de preferabil pana la ora 11, sa pot sa si ajung sa-mi vulcanizez roata. Va multumesc!:friends:

 

LE: stau pe langa politia Udriste.

 

nu va inghesuiti va rog....

Editat de stRADu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia un set din ala cu snururi, gasesti si pe la real/alte hypermarketuri. Ai in el toate instrumentele necesare si e foarte usor de folosit chiar si singur.

 

PS: asta ca prima solutie, sa poti umfla roata, daca tu vrei neaparat sa pui 'petec' :burnout:

 

PS2: chiar asa, sprayul cred ca e cea mai comoda solutie provizorie.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu nevoie maine dimineata sa dau jos roata spate de la motor si nu am instrumentele necesare (stander, chei...), fac cinste oricui imi da o mana de ajutor, de preferabil pana la ora 11, sa pot sa si ajung sa-mi vulcanizez roata. Va multumesc!:friends:

 

LE: stau pe langa politia Udriste.

 

nu va inghesuiti va rog....

 

in functie de ce garaua ai eu zic sa te duci si sa-ti cumperi asta: http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/460.

o sa ai si pt alte pene.

 

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Snurul este o solutie temporara, pana ajungi la primul service de roti. :)

 

"The tyre repair set does not enable a permanent repair of the tyre, it will only seal it for a short trip (max. 10 km) without a pillion rider, luggage or similar strain, at a highly reduced speed appropriate to the damage (max. 50 km/h), to the next authorised service centre where the damaged tyre must be inspected and repaired resp.exchanged."

 

Mai multe info aici: http://cdnxl7.louis.de/shop/zusatz/anl/10032076_10032077_ENG.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai prea departe de mine(militari),am stander si trusa de chei tubulare

salutare.eu cand am facut prima pana, duceam motorul in locatie noua pentru iernat-deci ultimul drum.eram pe e85 si am observat ca imi pleaca spatele oarecum incontrolabil. am oprit la tisita concluzie-pana. m-am dus la un restaurant care avea si spalatorie auto. am umflat,vazut unde este gaura ,am infiletat un holsurub mic si a tinut perfect pana la prima vulcanizare unde am pus petic.snur scuze

Editat de gabriel03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai doua maini stangi, te-ai scos:

 

http://www.youtube.com/watch?v=9gpJGwSHIOw

las' ca am batut io intr-un ax la Fazer, o juma' de ora cu barosu' si o bucata de lemn (nu aveam bronz) :D

 

la vulcanizare tot snur iti baga :)

da-i dracu' de carpaci ! :angryfire: snurul a fost inventat pentru ca utilajele (ca o solutie provizorie) sa nu isi piarda ziua de lucru mergand la vulcanizare. Snurul se introduce "perpendicular", iar gaura poate fi putin oblica ...

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-66519-0-56075300-1340640404_thumb.jpg

despre gaura asta este vorba, inca nu am reparat-o ca sunt indecis...

 

am vazut acum un topic in care un baiat a lovit un caine, i s-a intocmit dosar penal de auto-vatamare corporala, cineva zicea sa dea in judecata administratorii drumului. e prea tarziu pentru mine, dar poate pentru altcineva o sa foloseasca asta, daca facem o pana (eu am facut pana pe podul peste lacul Herastrau, inainte de pasajul baneasa, si banuiesc ca era o armatura iesita a podului, dupa urmele lasate pe cauciuc) oare putem da in judecata adminstratorii drumului pentru proasta administrare si sa ne recuperam pagubele, poate eu pierdeam controlul motocicletei si cadeam, era mult mai nasol atunci. eu in momentul ala nu ma gandeam la asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...