Sari la conținut

Plimbare Sambata.


NePlace
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

AM SCRIS DEJA LA INTALNIRI , EU PLEC SAMBATA DIMINEATA LA SLANIC PRAHOVA, LA ORA 07.00 PLECARE DE LA ARC, CAZARE LA SLANIC PRAHOVA, CUNOSC GAZDA UNDE MERG DE MULTI ANI , CU MAXIM 70 RON/NOAPTE SE FACE BAIE LA BAIA VERDE CARE ARE INTRAREA GRATUITA SAMBATA CA SE INAUGUREAZA, ALTFEL LA BAIA BACIULUI ESTE 25 RON + 15 RON SESLONG+ UMBRELA, IAR TRASEE SUNT DESTULE SI LOCURI PITORESTI, DACA VA HOTARATI 0722661428 DAN

 

SCUZE RECTIFIC 50 RON CAZAREA, CE VRETI MAI MULT, SI ESTE SUPER

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In urma discutiei pe privat cu CMD ”in ce parte vrei sa apuci?hai sa facem un siriu/intorsura buzaului cu un mers mai sportiv

ce zici?

numai bine”

Cam asta este traseul ramane sa stabilim ora si locul de intalnire.Cine vrea sa se mai alature este bine venit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun si asa,detalii?

mergem sa "relocam" pt o saptamana la munte un copil orb. adica pe Adelin.

plecaresambata dimineata

zona intilnire PETROM dupa podul de la iesirea din Voluntari spre Urziceni.

contact 0724 322 912

ora 8-30 : 9 dimineata

va multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain smile.gif

 

Mai facem!

 

Cheia si sambata asta? Tura scurta de o zi cu intoarcere pe...brasov-sibiu-transfagarasan si posibila prelungire si duminica?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cheia si sambata asta? Tura scurta de o zi cu intoarcere pe...brasov-sibiu-transfagarasan si posibila prelungire si duminica?:)

 

NemaiPlace, cum zici?

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti cam proaste legate de Transfagarasan, am intrebat niste amici care au fost cu masina de curand si mi-au zis ca e mai prost ca anul trecut...cel putin partea de Arges era rupta tare din pacate...i know better :(

Pana la urma eu plec sambata dimineata pe cheia pana in brasov, de acolo ma hotarasc la fata locului:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma eu plec sambata dimineata pe cheia pana in brasov, de acolo ma hotarasc la fata locului:)

 

imi place cum suna, e ceva sigur :)), eram tentat de una mai lunga, aparuse un topic cu bistrita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Acum 2 saptamani am facut o plimbare in genul celei pe care o planificati voi. Cu siguranta este o tura lunga si destul de obositoare pentru 1 zi.

Drumul Valenii de Munte - Cheia - Brasov s-a "deteriorat" dupa parerea mea, au aparut foarte multe valuri si denivelari. Daca vreti sa ramaneti pe varianta de a face aceata tura pe 1 zi, va recomand sa mergeti pe clasicul DN1 pana in BV.

Mai departe BV-Sibiu, cu oprire la intersectia catre Cartisoara, dupa parerea mea este cel mai frumos drum (calitate asfalt / virajat / curbe cu o vizibilitate foarte buna, cu cateva exceptii) pe care am fost cu motoreta pana acum.

De la Cartisoara incepe sa se schimbe povestea... da, viraje mai stanse, dar calitatea astfaltului scade (plus ceva urme de la caderile de pietre, mai sus catre Lacul Balea). Eu m-am oprit la Balea si am facut retur in BV, unde aveam cazarea.

Daca voi vreti sa mergeti mai departe, coborare spre Vidraru, trebuie sa va pregatiti temeinic de injuraturi in casca, pentru autoritatile din jud. AG :finger: care nu sunt in stare sa refaca drumul care parcurge lacul Vidraru... ultima oara am fost acum 2 ani pe aceasta portiune, cu o Kawa 636... o mare pacoste aceasta bucata de drum, te oboseste foarte mult.

 

Asa ca va recomand sa faceti aceasta plimbare pe cel putin 2 zile, cu 1 noapte de cazare.

 

Sper sa va ajute informatiile oferite.

Asfalt uscat si curat!!! :peace: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost saptamana trecuta pe Cheia si mi s-a parut foarte ok drumul fata de data trecuta (3 iunie parca), au mai reparat, nu mai sunt cratere in acele de par.

Editat de paispe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...