Sari la conținut

Plimbare Sambata.


NePlace
 Share

Postări Recomandate

Iar sfaturile oricum sunt degeaba, le-am zis sa nu o ia pe Transfagarasean decat pe partea dinspre Brasov, ei nu, s-au dus pe Curtea de Arges ca acum sa decreteze ca Transfagaraseanul nu e drum de moto.

 

 

Ne-am luat dupa adidas care a plecat cu noaptea in cap si zicea prin esemes ca e beton :D

 

 

Poze :laugh:

post-13408-0-63003300-1342290072_thumb.jpg

post-13408-0-94462600-1342290081_thumb.jpg

post-13408-0-76600000-1342290093_thumb.jpg

post-13408-0-12139500-1342290110_thumb.jpg

post-13408-0-86594300-1342290142_thumb.jpg

post-13408-0-98523700-1342290150_thumb.jpg

post-13408-0-91960500-1342290167_thumb.jpg

post-13408-0-27947900-1342290182_thumb.jpg

post-13408-0-92512400-1342290207_thumb.jpg

post-13408-0-37247900-1342290221_thumb.jpg

post-13408-0-12896100-1342290231_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-a parut bine de cunostinta, ne mai anturam si cu alte ocazii.

 

Pana la urma am plecat 7 din Bucuresti, de Raisca si Zair ne-am despartit la Bradet ca aveau alte planuri :grinbandit:, tzeapa a ramas la cort pe la Vidraru :laugh:, iar eu, bavl, micla.ushu si turculetz ne-am intors pe la 8 :)

 

Am ales pana la urma Bucucresti - Cheia - Brasov - Fagaras - Cartisoara - Balea - Pitesti - Bucuresti.

 

Sa curga pozele :grinbandit:

 

P.S. nu recomand Transfagarasanul ca drum de mers cu moto. In opinia mea asta e drum de masina (ma refer la starea asfaltului, la nisipul si gropile din curbe).

 

ursu batran v a spus clar

da voi

nu si nu

lasa ca a fost frumos pe trans

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ursu batran v a spus clar

da voi

nu si nu

lasa ca a fost frumos pe trans

 

TF-ul e in cea mai buna stare acum din ultimii 3-4 ani... sincer, cred ca si pt urmatorii 3-4 ani ( daca au plombat, n-o sa traga si asfalt prea recent )... deci cine vrea sa-l faca, mai bine de atat n-o sa fie prea curand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar frumoasa iesirea :D imi pare rau sa va dezamagesc cu filmuletele, sunt jenante :)) doar 2 sunt mai ok.. Culmea alea sunt singurele care nu au fost pe serpentine :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acasa. Caldura mare :(.

Ca o opinie personala.. cu mici exceptii mie mi s-a parut destul de buna bucata Balea-Vidraru. in orice caz nu se poate compara cu ce era anul trecut. Au disparut santurile si sunt portiuni mari unde s-a pus asfalt nou (nu de o calitate exceptionala dar totusi). Sunt si zone in care doar s-a plombat insa parca predomina asfaltul. In schimb de la Vidraru la Poienari e dezastru (valuri mari) si parca nici de la Cartisoara la Balea nu mai este asa de bun ca anul trecut.

 

Oricum cum bine spunea cineva mai sus, pt. cei care nu au fost si vor sa-l vada, acum ar fi momentul pt. ca nu se stie daca va fi mai bun in anii urmatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am ajuns si eu acasa, foarte misto iesirea de ieri. :)

 

Dupa Cheia a facut dreapta din Sacele si am intrat pentru prima data prin Siriu. Drumul prin Siriu mi se pare mult mai interesant decat Cheia, dar ambele bucati intr-o singura zi, sunt de luat in considerare in viitor.

 

Deasemenea petrecerea Chopper Academy din Lehliu a fost la inaltime, la cat mai multe!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravos baieti! Si eu m-am distrat de minune, am fost in poiana,cheile rasnoavei,zarnesti,predeal,dupa care am mers vreo 30 km pe niste drumuri f dubioase care m-au adus inapoi in cheile rasnoavei- pe acasta cale vreau sa ii salut pe politistii de acolo care sunt cei mai amuzanti si tantalai baieti cu care am ras ieri la pranz:)) si pe bikerii din brasov- Livada rulz cu locure ei de parcare special pt moto si o sa repet vizita cat de curand:) cand ajung la laptop pun si poze:)

Desi nu am mers impreuna propriu-zis prea mult, pt mine a fost un weekend super misto in care am cunoscut muuulti oameni marfa:) aici sa va simtiti toti:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...