Sari la conținut

cum aflu...


Postări Recomandate

salut! cum aflu si eu ce marime are jiglerul original pentru honda nsr 50? am cautat pe google de mi-a venit rau....pe el a fost pus set de 80 si a modificat si la carburator alte jiglere etc...si acum am set de 50 si asi dori sa ai pun si jiglerul original ....cine stie si poate sa ma ajute sunt recunoscator ! Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

#98? ce masura adica?

 

Pai uita-te ce carburator ai, cauta pe pagina producatorului masura #98 si o sa te edifici.

La fel cu main jet-ul tau, uita-te ce scrie pe el.Daca motorul e din 95, trebuie sa fie un #98.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai uita-te ce carburator ai, cauta pe pagina producatorului masura #98 si o sa te edifici.

La fel cu main jet-ul tau, uita-te ce scrie pe el.Daca motorul e din 95, trebuie sa fie un #98.

Asta daca nu l-a marit cineva cu un rahat din ala de rectificat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce daca l-a marit, ca scrisu nu l-a modificat :))

l-am desfacut si scrie pe el 76...cred ca e cel originar ...

 

 

 

 

l-am desfacut si scrie pe el 76...cred ca e cel originar ...

 

 

 

 

l-am schimbat cu unu de 76 si merge de rupe acum probabil cel care l-a avut ia marit jetul la jigler si de aceea inneca...multumesc mult tuturor pentru sfaturi Asfalt uscat!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca "sti" tu sa vorbesti ... :ok:

 

cel putin eu am vorbit frumos si daca am facut o greseala gramaticala a fost din graba ...nu am postat topicul ca sa ne certam sau sa vorbim urat nu suntem pe maidan ;)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cel putin eu am vorbit frumos si daca am facut o greseala gramaticala a fost din graba ...nu am postat topicul ca sa ne certam sau sa vorbim urat , nu suntem pe maidan ;)

NU ? :blink:

 

Vezi tu, de fesu poti spune ca e prost crescut, nesimtit, etc dar nu mananca nici litere nici virgule ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai hunter, fa un singur topic: Mi-am luat troaca XX, am nevoie de sfaturi. Nu mai fa cate un topic pt fiecare noua problema pe care o descoperi la ea.

Pt 2T engines related problems recomand cu caldura "coltul comunistelor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai hunter, fa un singur topic: Mi-am luat troaca XX, am nevoie de sfaturi. Nu mai fa cate un topic pt fiecare noua problema pe care o descoperi la ea.

Pt 2T engines related problems recomand cu caldura "coltul comunistelor".

 

ok scz ...mersi pentru sfat :grinbandit:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...