Sari la conținut

Hyosung Gt 125 R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

mah...motorashul e foarte dragutzel numai ca numele firmei mi se pare aiurea

adik nu am vazut mai pe nicaieri hyosung dasta

dar oricat f indrazneti oamenii...sa scoata un 125 V2 si "mare" cu cauciucuri "mari"

ca pana la urma urmei asta e toata problema tineretului

e mik si firava dar e fiabila

e mare dar f putin fiabila si se mai aude si ca o musca

 

are cauciucuri subtiri de zici ca e bicicleta

are cauciucuri uriase domneee...si e super motor

 

cam astea sunt commenturile despre cbr si rs

aici nush c mai aveti sa ziceti...e mare e fiabila are roti groase are mai multi cai ca cbr

deci pana una alta e super

bafta all

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

cam degeaba are mai multi cai decat cbr daca e mai grea.... si nici cauciucurile nu-s prea inspirat alese dar e un concept dragutz si firma inca e la inceputuri! o sa evolueze. sau nu. cine stie? :cheers: mie unul imi place cum arata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti in continuare o problema cu "rotile groase"... Luati-va fratillor monster-truck-uri si nu motorete de 125....

de-aia nu-mi place mie honda rs ca are roti subtiri... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

bravo ma ai mai facut un post , cinste tie !

 

 

foarte frumos chooperul asta , chiar concureaza cu honda shadow , nice

 

http://www.bikez.com/motorcycles/hyosung_aquila_125_2001.php

 

 

ca sa nu mai zic de http://www.bikez.com/motorcycles/hyosung_g..._naked_2005.php

seamana cu suzuki gs500 :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo ma ai mai facut un post , cinste tie !

foarte frumos chooperul asta , chiar concureaza cu honda shadow , nice

 

http://www.bikez.com/motorcycles/hyosung_aquila_125_2001.php

ca sa nu mai zic de http://www.bikez.com/motorcycles/hyosung_g..._naked_2005.php

seamana cu suzuki gs500 :lol:

Ala care zici tu ca seamana a GS 500 are 150 de kg fara benzina in rezervor,cu benzina in rezervor(17 L) il faci de 167 de kg...nu este cam mult pt. un 125?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Repet: are 10,5 kW (14 CP) la 10.500 rpm, un cuplu max. de 9 Nm la... 10.000 rpm (CBR 125 R are 10 Nm la "doar" 8.000 rpm) si o greutate imensa pt. un 125, de 182 kg :crack: la plin, :banana: cintarit efectiv de MOTORRAD. Cam cit un Ducati Monster 620. :wink: ori o Yamaha YZF-R6, ori o Honda CBR 600 RR, ori...ori... In plus, costa 4.470 euro (la nemtzi), practic cit versiunea de 250 cmc (de 27 CP) si doar un pic mai putin decit cea de 650 cmc (de 78 CP). Cine-o vrea, n-are decit s-o ia... :banana: ;)

:lol:

Editat de Bunicul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala care zici tu ca seamana a GS 500 are 150 de kg fara benzina in rezervor,cu benzina in rezervor(17 L) il faci de 167 de kg...nu este cam mult pt. un 125?

da cobra ca 17 litrii de benzina sunt 17 kile=))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Ma scuzati domnule Pow ca m-am adresat gresit in fata dvs. ;) Cert e ca este foarte grea,enorm de grea pt. un 125

 

scuzele sunt acceptate :lol:

p.s are ce dimensiuni are discu de frana pe spate :banana:

?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pt cei care au o parere atat de buna despre firma hyosung....MAI DOCUMENTATZI`VA!!!!si nu va mai luati dupa moto life ca ei sunt platiti sa scrie frumos......realitatea este mult mai cruda.....are un prieten de`al meu un scuter de la ei......e jalnic nu merge cat sta in service....pana la urma baiatu` a renuntzat.....nu`l mai repara :wave:) :peace: sta in curte 4 design :ok:.....modelele de la hyosung sunt asemenea unui mar frumos pe exterior si gaunos in interior....hay bafta.....

Editat de smile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

smile nu prea cred , am un scuteras de la hyosung (de 2 luni) SF Racing !

Frate ma dau cu el zi de zi , rodaj nexam si pot sa spun ca l-am chinuit rau si il mai chinui :D nu mai zic ca a m bagat si casetofon pe el (ii chinuie si bateria) o problema nu am cu el man ! crede-ma !

Si acum urmeaza GTR125 :welcome: m-am dat cu GTR125 , demaraj relativ bun insa multe scutere sunt mai sus la acest capitol !

dar merge avand in vedere greutatea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta arata bne!!!! asta e cert!! dar nu merge un motor de 125cmc3 pe ea trebuie ceva mai mare pentru ca este foarte grea.(am stat pe ea si se simt kg)

Editat de alecsutzyu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 3 months later...

Astazi se implinesc 8 luni decand conduc Hyosung GT125R si concluzia nu mi-am schimbat-o , pe zi ce trece imi dau seama ca sunt din ce in ce mai multumit de ea !

Reamintesc....m-am plimbat cu Honda CBR 125 - 2007 , Aprilia RS 125 (cremele cu care se compara) si sincer (nu ca este a mea) recunosc ca e muuult muuult mai ok ! Pentru un pusti de 16 ani e un vis fara nicio gluma.

 

1.Confort

2.Design + Zgomot *toba stock ok -> multi mecanici , motocilisti : "De cat e asta de 600?" Eu: da... !

Pana acum nu a fost unul sa zica din prima , 125 ! Cand ma opresc la semafor si sunt langa un motociclist e imposibil sa nu ridice viziera si sa intrebe curios cateceva legat de motocicleta :kick:

3.Dupa 1 luna , m-a mancat sa ies in afara Bucurestilui , pe autostrada si bineinteles ca m-a prins o ploaie ca la carte , neavand experienta totusi am ajuns perfect acasa ... sau..aproape perfect exceptand murdaria :crack:

Cauciucurile se comporta foarte bine chiar si pe ploaie !

Legat de Greutate.... mie nu mi-se pare absolut deloc grea , culmea...pot spune ca este si fiabila :| mi-a trantit-o o prietena ... a fost foarte usor sa o ridic de jos (deci si partea asta e ok)! + ca, carenele sunt foarte rezistente la soc !!!! Cand a tratit-o fata s-a ciobit unsemnal si s-a zgariat foarte foarte putin carena...desi a cazut pe o bordura :crack: si a doua oara am cazut cu ea cam pe la 20-25km/h (nu contaeza motivul...frana:D) si la fel, semnalul ciobit si carena putin zgariata ... la cat de grea este banuiesc ca trebuia sa se faca praf:)

asa.....

si o chestie interesanta...acum 5 zile am dus-o la garaj , drumul de 5-6 m catre el era plin cu noroi , noroi in care te duceai jumatate de metru adancime:) noroi moale... si na ca am intrat cu vaca in tot noroiul ala , a inceput sa fuga de spate , de fata si totusi nu am pus nici piciorul jos , eh ? Gandtivi-va...noroi de enduro sa intrii cu sobolanca asta cu cauciucuri de asfalt si 15 CP si 180KG masa proprie...tare ?

 

Acum vreau sa ii schimb toba , sa ii pun un IXIL Short , si garantat se aude ca un motor "mare"

 

Cam atat...daca e nevoie revin si cu alte cuvinte ! Ideea este ca merita 98% (2% nu i-am pus ca nu imi aud vorbe la proces :cheers: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi se implinesc 8 luni decand conduc Hyosung GT125R si concluzia nu mi-am schimbat-o , pe zi ce trece imi dau seama ca sunt din ce in ce mai multumit de ea !

Reamintesc....m-am plimbat cu Honda CBR 125 - 2007 , Aprilia RS 125 (cremele cu care se compara) si sincer (nu ca este a mea) recunosc ca e muuult muuult mai ok ! Pentru un pusti de 16 ani e un vis fara nicio gluma.

 

1.Confort

2.Design + Zgomot *toba stock ok -> multi mecanici , motocilisti : "De cat e asta de 600?" Eu: da... !

Pana acum nu a fost unul sa zica din prima , 125 ! Cand ma opresc la semafor si sunt langa un motociclist e imposibil sa nu ridice viziera si sa intrebe curios cateceva legat de motocicleta :rolleyes:

3.Dupa 1 luna , m-a mancat sa ies in afara Bucurestilui , pe autostrada si bineinteles ca m-a prins o ploaie ca la carte , neavand experienta totusi am ajuns perfect acasa ... sau..aproape perfect exceptand murdaria :rock:

Cauciucurile se comporta foarte bine chiar si pe ploaie !

Legat de Greutate.... mie nu mi-se pare absolut deloc grea , culmea...pot spune ca este si fiabila :| mi-a trantit-o o prietena ... a fost foarte usor sa o ridic de jos (deci si partea asta e ok)! + ca, carenele sunt foarte rezistente la soc !!!! Cand a tratit-o fata s-a ciobit unsemnal si s-a zgariat foarte foarte putin carena...desi a cazut pe o bordura :crack: si a doua oara am cazut cu ea cam pe la 20-25km/h (nu contaeza motivul...frana:D) si la fel, semnalul ciobit si carena putin zgariata ... la cat de grea este banuiesc ca trebuia sa se faca praf:)

asa.....

si o chestie interesanta...acum 5 zile am dus-o la garaj , drumul de 5-6 m catre el era plin cu noroi , noroi in care te duceai jumatate de metru adancime:) noroi moale... si na ca am intrat cu vaca in tot noroiul ala , a inceput sa fuga de spate , de fata si totusi nu am pus nici piciorul jos , eh ? Gandtivi-va...noroi de enduro sa intrii cu sobolanca asta cu cauciucuri de asfalt si 15 CP si 180KG masa proprie...tare ?

 

Acum vreau sa ii schimb toba , sa ii pun un IXIL Short , si garantat se aude ca un motor "mare"

 

Cam atat...daca e nevoie revin si cu alte cuvinte ! Ideea este ca merita 98% (2% nu i-am pus ca nu imi aud vorbe la proces :blbl: )

Ai nr de ilfov? IF-xx-AND? Ai motorul gri? Astept raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...