Sari la conținut

Honda Cbr 600 f3


relu-cbr
 Share

Postări Recomandate

Multumesc pentru aprecieri, azi am luat poligonul (admis) dar nu pot circula cu motorul pentru ca nu se mai da dovada la A, dupa ce termin si cu B-ul ca pe 6 august am sala la B

si cred ca mai dureaza doua saptamani pana dau orasul, cam naspa ca nu pot iesii cu motorul angryfire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Asa cum am primit si eu sfaturi de la unii oameni de pe forum cand mi-am cumparat motorul..tot asa ti le voi transmite si eu la randul meu. In primul rand, felicitari pentru achizitie, ai facut o alegere buna, in al doi-lea rand ...ai grija mare cu ceberica....stie sa mearga si linistita dar si daca se enerveaza ai sa ramai uimit...stie sa se dea extrem. Ia-ti echipament si atentie...atunci cand ai sa CREZI ca o stapanesti..atunci e perioada cea mai periculoasa (iti spun asta din experienta personala).

Toate cele bune!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

frumos motor....felicitari pt achizitie :cheers: ....ai grija de ea si de tine....cum a zis colegu de mai sus ii linistita da si stie sa dea span'....fii atent si nu da mai tare decat stii tu ca poti da...asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Da Coste te stiu, poi e foarte simplu se pune placuta de dacie cu ferodoul in jos si automat partea metalica este deasupra apoi se suprapune placuta moto se traseaza cu acul de trasat pe linga placuta moto apoi se polizeaza placuta de dacie pe margine pina la trasaj de preferat ce flexul si se mai da o gaura de fi 7mm, in timpul polizarii se raceste cu apa

post-68935-0-12374600-1350144481_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Treaba buna cu suportul de topcase! Ca idee, cu ce ai indoit teava?

 

PS: cat timp se gasesc piese originale, ce rost are sa umbli sa modifici placute de dacie & stuff. Poate nu e chiar asa de rau cum ne inchipuim noi, dar...la partea de frana nici eu nu m-as juca...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am o dilema! Acum doua saptamani am scos bujiile sa ma uit la ele deschizatura era de 1,5mm la toate le-am reglat intre 08-09 cum scrie in manual, la cilindrul nr.1 si nr.4 am gasit ulei pe filetele bujiilor de ce?

Ca la nr.2 si nr.3 nu aveau ulei pe filete, poate cineva sa-mi explice si mie cineva de acel ulei?

Mentionez ca nu consuma ulei nu scoate fum pe toba

 

Nimeni nici-o parere!

Editat de relu-cbr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi stateam linga motor mai exact in fata lui si ma uitam catre radiator, vad pe mijlocul radiatorului numai granule de nisip ma tot gindeam ce pot face sa nu mai arunce roata de fata pe el, m-am decis sa fac un pres din cauciuc la aripa, l-am prins in 2 surubele

si am rezolvat problema

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! nu vreau sa par rautacios, dar presul ala de cauciuc arata ca dracu, e motocicleta, nu tractor! plus de asta e periculos, gandeste-te ca desi e rigid il poate prinde sub aripa de fata, urmarile nefiind prea placute! am vazut ca ai facut si placute de frana. alta greseala! placutele nu le poti face perfect identic ca cele originale! cum intra in etrier? daca intra fix placutele homemade se vor bloca pe disc, iar daca le-ai facut mai mici iar e rau pentru ca la franare forteaza in tijele de ghidare, fac uzura aiurea etrierilor si multe altele! e pacat de motocicleta arata impecabil, incearca sa o pastrezi asa!

 

PS: prelungirea la aripa fata o poti face mult mai elegant dintr-o aripa spate de scuter decupata! IvanPedala a facut o prelungire de genu asta si pot zice ca nu te 'zgarie pe retina' si in plus e functionala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...