Sari la conținut

Accident Sos. Viilor


a_diaconu
 Share

Postări Recomandate

In seara asta in jur de ora 19:30 a avut loc pe Sos. Viilor in dreptul fabricii de ciocolata Kandia.

Implicate au fost un moto Bmw R1100 Gs un Logan Rosu si o furgoneta.

Cand am trecut eu si am oprit accidentul se intamplase.

Cauza, dupa cum era pozitionata furgoneta, cred ca a fost iesirea din curtea fabricii de ciocolata a furgonetei in fata motocicletei, motocicleta a incercat sa evite lovind totusi furgoneta in aripa din fata stanga si rupandui bara apoi a ricosat pe contrasens atingand si loganul rosu apoi impact cu pamantul.

Motociclistul si pasagera stateau pe bordura in stare de soc dar avand doar julituri la prima vedere din cauza lipsei echipamentului.

Soferul spunea ca stie ca a fost vina lui dar nu-si da seama cu s-a intamplat ca el nu a mai patit niciodata asa ceva si are permis de mult timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ok amandoi ...si soferul motocicletei si pasagera...soferul are o plaga destul de nasoala la genunchi si pasagera zicea ceva de o julitura la mana si ceva dureri la sold. cand ma duceam la spital sa-i vad soferul era la cusut si pasagera la radiografii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mai rau. Cunosc zona si trec des pe acolo. Este periculos pentru ca sunt multe iesiri de la diverse firme. Atentie si la service-ul BMW, caci si de acolo ies multi "profesionisti". Echipamentul este foarte bun, dar pe caldurile astea multi renuntam la unele componente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt curios dupa cate accidente o sa see invete lumea sa poarte echipament...?

De cati ani iti pui intrebarea asta? :)

 

Azi dimineata doar ce am plecat de la bloc, si am facut drum intors, ca isi uitase mandra genunchierele. Nici eu nu's sfant, dar macar acel minim de protectie vreau sa-l am. Oamenii nu realizeaza cat de urat iti poti f#te viitorul printr-o lovitura la genunchi sau degete..

 

Insanatosire grabnica! Sa speram ca radiografiile nu divulga alte probleme..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel, urmarile se rezuma la julituri de jur imprejur, cusaturi la plagi deschise, dureri peste tot, inclusiv la spate... bine ca nu-i mai rau. :hurt: Traiasca cilindrii aia ai BMWului, manca-l-ar tata de tanc!

 

 

Sanatate cu caruta si sa nu mai ai parte de d'astea, nenea! :cheers:

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! baieti suntem bine..lasand la o parte julituri,dureri peste tot...

accidentul s-a intamplat in modul clasic..mergeam pe viilor si dintr-o curte mi-a iesit in fata furgoneta aia pe care nu am putut s-o mai evit.am incercat s-o ocolesc pe stanga(cu degetul pe clacson si cu speranta ca ma aude si se opreste).cand a iesit din curte,i-am vazut capul cum privea spre dreapta.omul a tasnit din curte fara sa se asigure,nu m-a auzit/vazut si a intrat in noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare! baieti suntem bine..lasand la o parte julituri,dureri peste tot...

accidentul s-a intamplat in modul clasic..mergeam pe viilor si dintr-o curte mi-a iesit in fata furgoneta aia pe care nu am putut s-o mai evit.am incercat s-o ocolesc pe stanga(cu degetul pe clacson si cu speranta ca ma aude si se opreste).cand a iesit din curte,i-am vazut capul cum privea spre dreapta.omul a tasnit din curte fara sa se asigure,nu m-a auzit/vazut si a intrat in noi.

 

Salut escu si ma bucur ca esti bine si tu si pasagera.

Ai lovit cumva si loganul rosu cand ai incercat sa eviti furgoneta sau am dedus eu gresit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergeam pe viilor si dintr-o curte mi-a iesit in fata furgoneta aia pe care nu am putut s-o mai evit.

 

Da ... pe acolo sunt FOARTE multi idioti care ies asa in sosea. Intotdeauna belesc ochii si ma mut pe banda 2. Mortii lor ... sanatate maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...