Sari la conținut

Accident Slobozia


RaduG.
 Share

Postări Recomandate

Clasic neacordare de prioritate. insanatosire grabnica motociclistului

 

Ms, ms... M-am externat ieri... Clavicula rupta si julituri peste tot. Sper ca in trei saptamani sa pot sa imi folosesc ambele maini...

Ride safe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

Asa ti-au spus medicii ? Doar 3 saptamani la fractura de clavicula ?

Mie mi-au spus ca in 3 sapt deabea se calcifiaza oasele , dupa care incepe sudura lor .

Nu vreau sa te sperii . Si eu as vrea sa termin mai repede si as vrea sa ai dreptate in legatura cu timpul de vindecare .

Care parte a claviculei s-a rupt ? ( care treime ? am inteles ca asa se categoriseste )

Sanatate multa !

Editat de ctrad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca fractura nu e grava. Oricum mi-am facut planuri. Luni sunt in Bucuresti pentru investigatii la clavicula. Nu stiu care parte e rupta. Am un prieten medic in Bucuresti si o sa ma lamureasca el.....

 

Salut !

Asa ti-au spus medicii ? Doar 3 saptamani la fractura de clavicula ?

Mie mi-au spus ca in 3 sapt deabea se calcifiaza oasele , dupa care incepe sudura lor .

Nu vreau sa te sperii . Si eu as vrea sa termin mai repede si as vrea sa ai dreptate in legatura cu timpul de vindecare .

Care parte a claviculei s-a rupt ? ( care treime ? am inteles ca asa se categoriseste )

Sanatate multa !

 

1/3 e rupta, fara deplasare, dar am si o disjunctie, care nu se opereaza. Operatie prea complicata care nu rezolva mare lucru. 6 saptamani trebuie sa stau cu orteza. Oricum sezonul asta e dus pentru mine...

Aveam de gand sa imi fac un tatuaj luna asta si cred ca renunt. Am destule semne pe corp... :)))

 

Recuperare rapida omule...

Ride safe!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1/3 e rupta, fara deplasare, dar am si o disjunctie, care nu se opereaza. Operatie prea complicata care nu rezolva mare lucru. 6 saptamani trebuie sa stau cu orteza. Oricum sezonul asta e dus pentru mine...

Aveam de gand sa imi fac un tatuaj luna asta si cred ca renunt. Am destule semne pe corp... :)))

 

Anul trecut mi-am rupt clavicula stanga pe 11 august, intamplator tot in zona Sloboziei. Pana la sfarsitul sezonului am reusit sa fac inca vreo 4000 de km, asa ca nu e dracul chiar atat de negru :) Clavicula se repara si e posibil sa mai prinzi o bucata buna din sezonul de anul asta. Curaj si succes! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul trecut mi-am rupt clavicula stanga pe 11 august, intamplator tot in zona Sloboziei. Pana la sfarsitul sezonului am reusit sa fac inca vreo 4000 de km, asa ca nu e dracul chiar atat de negru :) Clavicula se repara si e posibil sa mai prinzi o bucata buna din sezonul de anul asta. Curaj si succes! :)

 

Nu e vorba decat de recuperarea claviculei. Mobra e rupta in doua. Si pana rezolv cu firma de asigurari cred ca o sa dureze ceva timp... :(

 

putin OFFTOPIC: fa-ti tatuajul! :)

 

Si tema tatuajului: primul accident cu motorul... :)

 

post-68649-0-44249300-1344956458_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am implinit o luna de la tavaleala. Inca nu m-am urcat pe mobra ca nu pot cu o mana. :)

Cred ca ar fi fost corect sa dau si eu putine detalii despre cum s-a intamplat. Ora aproximativa 23, trafic mai deloc in Slobozia. Mergeam pe un bulevard cu doua benzi, banda doi, pe prima fiind parcate masini. ~50kmph, drum cu prioritate, semaforul intermitent la ora aia. Am vazut Jeepul intrand in intersectie, am incetinit, s-a oprit sa se asigure, fiind singur pe drum ma gandeam ca pentru mine a oprit. Cand m-am apropiat de intersectie Jeepul mi-a taiat calea. Nu am avut pe unde sa ocolesc fiind drum cu scuar, am franat brusc, am blocat fata, ghidonul s-a dus stanga. Am simtit cum fuge mobra de sub mine, dar la impact inca mai eram pe ea. Am intrat in janta lui din fata, eu am ajuns sub masina, nici acum nu stiu exact cum, mobra s-a rasucit si a lovit si in portiera. Constient, nu puteam sa ma misc sub masina, nenea cu Jeepul a crezut ca nu mi-a fost de'ajuns si a inceput sa dea cu spatele sa ma mai rascheteze putin. Am strigat, s-a aplecat un nene, i-am facut semn sa nu mai dea in spate, sa ridice masina. Au ridicat masina, in 10 min a venit SMURD-ul.

Acum, greselile mele. Prima: am zis ca e o iesire scurta si nu m-am mai echipat, eram de vara, blugi si tricou. Casca si manusi. A doua si cea mai grava: am considerat la momentul respectiv ca ma vede omu' cu Jeepu'. N-a fost asa. Fiind noapte, m-am uitat la el sa vad de se uita la mine sau nu dar nu mi-am dat seama. A treia greseala: am blocat fata. Dar in momentul ala chiar nu m-am gandit cat sa trag de frana cat sa nu o blochez. S-a dus sanie.

Cam atat. Mi-e dor sa ma urc pe mobra sa dau o tura de nu imi vine sa cred. Inca doua saptamani si sper sa ma refac.

In rest, aveti grija la bizonii din trafic.

Ride safe!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...