Sari la conținut

Redneck Weekend


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

* stie cineva cum e starea actuala a drumului DN14? a fost cineva recent pe acolo?

 

IceLord, sa nu uiti sticluta ACEEA! :friends:

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* stie cineva cum e starea actuala a drumului DN14? a fost cineva recent pe acolo?

 

 

 

Ti-am scris eu pe pagina anterioara:. destul de valurit, ingust, si cu gropi care insa pot fi ocolite. Ca peisaj, foarte frumos. Pe ansamblu, cam de nota 7.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am scris eu pe pagina anterioara:. destul de valurit, ingust, si cu gropi care insa pot fi ocolite. Ca peisaj, foarte frumos. Pe ansamblu, cam de nota 7.

 

* merci! tu cand ai fost p-acolo ultima oara? (Sibiu - Medias - Sighisoara)

stiu ca lucreaza la drumul ala, vreau sa stiu cum au avansat lucrarile...

 

see u!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* stie cineva cum e starea actuala a drumului DN14? a fost cineva recent pe acolo?

 

IceLord, sa nu uiti sticluta ACEEA! :friends:

Acuma am ceva mai bun, de la mine de la Maramures (horinca) data trecuta am avut palinca :crack:

Numai ca Vineri aflu daca pot sa merg sau nu :unsure: si mi ciuda ca vreau sa ma duc.

 

* merci! tu cand ai fost p-acolo ultima oara? (Sibiu - Medias - Sighisoara)

stiu ca lucreaza la drumul ala, vreau sa stiu cum au avansat lucrarile...

 

see u!

Sincer eu personal prefer sa-l evit, mai bine mergi Sibiu, Fagaras, Codlea, Rupea, Sighisoara, Ceuasu de Campie, Miercurea Nirajului, Valea sau mai bine mergi Sibiu, Sebes, Alba Iulia (pe varianta de ocolire) , Blaj, Tarnaveni, Iernut, Ungheni, Ceuasu de Campie, Miercurea Nirajului, Valea. Nu de mult am fost pe ambele si chiar e o placere :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am uitat cu atentie pe google maps. Din DJ135A pina la casute sunt 1,1 km de drum care pare jale. Aflam de la Cria cum e, doar se duce devreme sa taie panglica.

Realist, ca optiuni de cazare, eu vad 2: hotel rogojina sau pensiune (casa) din sat, cu parcat motocicleta in curte si drumetie de 15 minute pina la intrunire. E un numar de telefon pe site-ul tunderilona, dar cred ca vor fi probleme de comunicare. Daca esti 100% hotarat sa mergi, da un telefon, macar sa stim cum bate vantul, daca mai sunt variante prin sat etc. Poate un sprijin logistic de la organizatori, ca vad ca ne agitam cam fara sens?

 

Am sunat eu ieri, n-au fost probleme de comunicare dar din pacate nu mai au locuri la casa din sat. Iar alte posibilitati de cazare in sat se pare ca nu mai sunt, doar daca pot sa aranjeze ceva baietii la vre-un satean din Valea. Mai e un motel pe DJ si o pensiune, pensiunea Elly parca, o sa sun azi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Concursuri stupide, distractie, bautura, etc. Spune un redneck gentleman. :grinbandit:

 

* asteptati-ne si pe noi!!! ...maine o sa fie luna plina, presimt ca va fi o noapte alba :friends:

 

Lady Cria de Petresscester :D

 

P.S. never play "cowboy go out boys" in a bar full of indians! ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=P_oX4-_Y3qQ

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai zapacit cu orele astea, vrei sa deschizi intrunirea inaintea organizatorilor?

Eu mi-am masurat cortul, are 60cm lungime, deci nu incape nicaieri. Ca urmare, speranta e in Lancelot, poate gaseste vreo odaita (cu baita).

In fine, daca ma hotarasc sa vin, vreau sa fac tura prin Tusnad, Odorhei, Zetea. Pe Valea Oltului, cum mergeti voi, din pacate se pot admira mai mult camioane decat peisaje. Vezi ca si Sibiu - Medias - Sighisoara nu e stralucit ca asfalt.

Dupa intrunire eu merg la Sibiu.

 

Nu recomand Sibiu - Medias - Sighisoara. Am fost sambata trecuta si e jale. Drumul este in lucru pentru largirea carosabilului, e plin de utilaje, camioane, muncitori si semafoare care gatuiesc traficul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm.

De la Sibiu mergeti mai bine pe Agnita-Sighisoara.

Distractie placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am ajuns si eu acasa, dupa un popas de o zi la Brasov...

 

intalnirea a fost exact pe gustul meu, asa ca am sa vin si la anu', daca o mai organizati. o atmosfera care nu s-a impus cu nimc, ci a lasat pe fiecare sa se desfasoare si sa petreaca cum vrea. pun si ceva poze, nu am fost "in the mood" de fotografiat, dar poate mai au cei care au fost mai activi.

pentru mine locatia a fost la inaltime, iar oamenii ...fara complexe, complicatii, frustrari. oameni mari! :cheers:

post-17655-0-09213600-1346704475_thumb.jpg

post-17655-0-94249300-1346704481_thumb.jpg

post-17655-0-50876000-1346704491_thumb.jpg

post-17655-0-63015200-1346704501_thumb.jpg

post-17655-0-62558700-1346704617_thumb.jpg

post-17655-0-68008500-1346704651_thumb.jpg

post-17655-0-47954800-1346704678_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am ajuns si eu acasa, dupa un popas de o zi la Brasov...

 

intalnirea a fost exact pe gustul meu, asa ca am sa vin si la anu', daca o mai organizati. o atmosfera care nu s-a impus cu nimc, ci a lasat pe fiecare sa se desfasoare si sa petreaca cum vrea. pun si ceva poze, nu am fost "in the mood" de fotografiat, dar poate mai au cei care au fost mai activi.

pentru mine locatia a fost la inaltime, iar oamenii ...fara complexe, complicatii, frustrari. oameni mari! :cheers:

 

 

tu tot timpul nu esti "in the mood"

de e mai cari aparatul dupa tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar a fost o intrunire ok. Locatia era frumoasa.

Minusurile au fost lipsa de "concursuri stupide" si focul de tabara.

Dar pana la urma am reusit sa aprindam un foc, unde am savurat ultimele beri.

Era frumos ca si dimineata ai avut posibilitatea sa mananci o paine cu untura si ceapa.

Am vazut ca baietii in post de Dj s-au chinuit un pic. Poate s-ar merita sa aduceti la anul un om pregatit, sau macar un playlist facut de un om cu experienta.

Sper ca va ajuta observatiile.

 

In rest ne-am simtit super si vom fi prezenti si la anul, chiar daca ploua sau ninge :friends:

 

Bafta baieti!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...