Sari la conținut

Ij Planeta 5


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

asta se face la targ si nici acolo si se cheama tzeapa. sper sa iei ca vad ca iti place :drink:

oi stii tu ceva nebunaticule :cheers: si nu vrei sa ne spui :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de cand pana mea e ok cu actelezi dreak ca are cadru taiat unde are seaua aia si ca nu trece mama identificarii cu porcaria in cauza daca nu da o mare spaga :friends: .

restul de bricolaje se rezolva usor, te duci la rar cu piesele de pe motorul unui prieten, dar cu taietura aia pe cadru NICIODATA

 

p.s. ramasese vorba ca spui despre micile probleme, si nu e nevoie sa zic eu, nu?

pt cine nu stie, zona modificata e aia incercuita de mine cu rosu, iar cu albastru e trasata pozitia normala a cadrului. nici dreaq nu omologheaza asa ceva in ro pe bune. nu de asta stai si tu pe bara? astea nu sunt acte ok, altfel mergeai la mare pe el

Da, Zidule, oamenii au venit au vazut si s-au lamurit. Au vazut ca e cadrul modificat, eu le-am spus ca n-am trecut cu ea pe la RAR si ca habar n-am ce ar zice aia daca ar vedea-o.

Ti-am spus doar ca nu am de gand sa imbarlig pe nimeni ca nu m-am ticnit mai ales acum cand tocmai am pe ce sa ma dau si nu mai stau in fieru' asta. Cand am spus ca actele sunt ok ma refeream ca am talonul, cartea securizata, seria se potriveste si...hartiile nu sunt false sau manarite.

Oricum, merci pentru ajutor, ca eu n-as fi reusit niciodata sa explic asa de bine.

Si n-aveti alta treaba decat sa va certati din cauza asta.

Ho, ca nu e un capat de tara. Voi ati inebunit? Pai ma apuc sa dau tepe pe forum, cu profilul meu, cu poza mea, cu motoru la mine in curte, cu oamenii veniti la mine acasa sa-l vada cu numaru' meu de telefon pe anunt ??? Voi nu sunteti sanatosi.

Lasa ca luni o sa posteze baietii aia care au venit sa-l vada si om vedea ce zic ei, daca a incercat cineva sa-i inbarlige. Hai ca am inceput sa me enervez.

Noapte buna.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am dat in 2003 Planeta modificata (am umblat la partea din spate a cadrului, dar nu semnificativ ca la planeta lui Speedy). Avea bascula modificata (lungita), lantul lungit (multumiri lui Pedro si Rabinului, OAMENII care m-au ajutat), si alte modificari de ordin estetic si functional.

Solutia de vanzare a fost s-o dau fara sa facem acte de vanzare-cumparare, asta pana s-o dezmembra. Fiscu si Bodu sa traisca.

post-263-1163364394_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am fost sa o vedem simbata , speedy a zis ca are actele ok dar intradevar avea probleme cu cadrul taiat , in carte era trecut omolagarea doar ca motor solo nu si modificarile facute la cadru (furca , roti ) noi i-am zis ca daca face rost de autentificare in care sa fie trecute modificarile o luam . partea proasta la ea e si cu numere de ph daca era pe bucuresti o luam pe chitanta de mina si faceam noi nazdravanii la itp si mergeam pe talonul lui . in rest motorul arata bine ,singura faza ca nu trece de rar cu cadrul ala , in rest ce sa spun se poate lua pe piese si resuscita un ij care a trecut in faza initiala de rar .iar speedy nu a incercat sa ne imbirlige ca doar am fost sa o vedem nu ne aruncam ca doar arata bine .

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact asta e situatia, de aceea este si pretul mic. O Planeta 5 care trece RAR-ul usor si in stare de functionare si pe numele actualului posesor si care sa mai arate si bine e undeva pe la 5-6 sute de euro (daca gresesc sa ma corecteze careva). Eu o dau cu 300 tocmai pentru ca situatia e mai delicata.

Ideal ar fi, intr-adevar, pentru cineva care are un cadru ok sau un IJ cazut d.p.d.v. mecanic.

Oricum, daca nu reusesc sa-l gasesc pe proprietarul din acte (de care n-am reusit sa dau in ultimele 3 zile) si daca nu apare nimeni in cateva zile care sa fie interesat de ea asa cum e o sa fiu nevoit sa o desfac bucati. Asa ca cei interesati fiti pe faza, in cazul asta o sa se lase cu licitatie la bucatile de baza (furca, rezervor, motor+cutie, roti, frana fata, coarne, etc.). Daca o sa fie doritori, desigur.

Dar pana atunci inca e de vanzare intr-o singura bucata la 10 milioane.

 

PS Daca reusesc sa dau de tipul din PH va dau de stire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, exact asta e situatia, de aceea este si pretul mic. O Planeta 5 care trece RAR-ul usor si in stare de functionare si pe numele actualului posesor si care sa mai arate si bine e undeva pe la 5-6 sute de euro (daca gresesc sa ma corecteze careva). Eu o dau cu 300 tocmai pentru ca situatia e mai delicata.

Ideal ar fi, intr-adevar, pentru cineva care are un cadru ok sau un IJ cazut d.p.d.v. mecanic.

Oricum, daca nu reusesc sa-l gasesc pe proprietarul din acte (de care n-am reusit sa dau in ultimele 3 zile) si daca nu apare nimeni in cateva zile care sa fie interesat de ea asa cum e o sa fiu nevoit sa o desfac bucati. Asa ca cei interesati fiti pe faza, in cazul asta o sa se lase cu licitatie la bucatile de baza (furca, rezervor, motor+cutie, roti, frana fata, coarne, etc.). Daca o sa fie doritori, desigur.

Dar pana atunci inca e de vanzare intr-o singura bucata la 10 milioane.

 

PS Daca reusesc sa dau de tipul din PH va dau de stire.

 

la mine banii s-ar arata la sf lunii viitoare :friends: imi place motorul...si cadrul ala mere facut asa de proba, doar de aspect, apoi dat iar jos...pacat ca la rar s-a imputit treaba...acum a reusit tov meu sa inmatriculeze ktm-ul, dand spaga sa primeasca de la un service niste roti imprumut...e controlu mare si ii beleste si pe aia...nu se mai risca la spagi si altele...e pacat sa il dezmembrezi si sa il vinzi in toate colturile tarii....e frumos lucrat...

 

eu zic totusi sa faci rost de acte si sa fortezi de curiozit un mers cu ea la rar...macar sa vezi ce spun aia...poate nu fac asa urat...le spui ca vrei sa vii cand o sa schimbi pe numele tau...si vezi ce iti zic...poa' mere

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 10 zile. Daca nu apare nimeni interesat pana vinerea cealalta il dezmembrez.

Pana atunci pretul e de 10 milioane.

Si tot pana atunci, daca deja a pus careva ochii pe vreo bucata din motocicleta, astept mesaje. Dar, repet, daca apare cineva pana atunci i-o dau intreaga chiar daca au aparut deja cereri pentru componente.

A, si nu trimit prin posta.

 

Deci, AMR 10 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 9 zile. Daca nu apare nimeni interesat pana vinerea cealalta il dezmembrez.

Pana atunci pretul e de 10 milioane.

Si tot pana atunci, daca deja a pus careva ochii pe vreo bucata din motocicleta, astept mesaje. Dar, repet, daca apare cineva pana atunci i-o dau intreaga chiar daca au aparut deja cereri pentru componente.

A, si nu trimit prin posta.

 

Deci, AMR 9 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 8 zile. Daca nu apare nimeni interesat pana vinerea cealalta il dezmembrez.

Pana atunci pretul e de 10 milioane.

Si tot pana atunci, daca deja a pus careva ochii pe vreo bucata din motocicleta, astept mesaje. Dar, repet, daca apare cineva pana atunci i-o dau intreaga chiar daca au aparut deja cereri pentru componente.

A, si nu trimit prin posta.

 

Deci, AMR 8 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 8 zile. Daca nu apare nimeni interesat pana vinerea cealalta il dezmembrez.

Pana atunci pretul e de 10 milioane.

Si tot pana atunci, daca deja a pus careva ochii pe vreo bucata din motocicleta, astept mesaje. Dar, repet, daca apare cineva pana atunci i-o dau intreaga chiar daca au aparut deja cereri pentru componente.

A, si nu trimit prin posta.

 

Deci, AMR 8 zile.

 

Cumpar toate suruburile de 13 pe care le are. :lol:

 

Scuze, glumeam. Eu nu inteleg de ce nu cumpara lumea a\o motocicleta buna, la asa un pret? E vorba de acte? Are talon? CE tot va speriati fratilor atata de ITP-ul asta si de Politie in general? In afara de o amenda nu ai ce sa patesti, ca doar n-ai omorat pe nimeni. Eu de cand merg cu moto m-a oprit politia de 2 ori. O data pentru ca am trecut printre pietoni pe trecere in fata lui, si o data pentru ca aveam 90KM/h in localitate. Si atunci nu aveam NICI UN ACT LA MINE + FATZA DE INFRACTOR. Stiti ce mi-au facut? Mi-au dat avertisment.

 

Asa ca, luati moto oameni buni ca nu patiti nimic. Si daca pui un pic de suflet si cash faci si actele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar toate suruburile de 13 pe care le are. :lol:

 

Scuze, glumeam. Eu nu inteleg de ce nu cumpara lumea a\o motocicleta buna, la asa un pret? E vorba de acte? Are talon? CE tot va speriati fratilor atata de ITP-ul asta si de Politie in general? In afara de o amenda nu ai ce sa patesti, ca doar n-ai omorat pe nimeni. Eu de cand merg cu moto m-a oprit politia de 2 ori. O data pentru ca am trecut printre pietoni pe trecere in fata lui, si o data pentru ca aveam 90KM/h in localitate. Si atunci nu aveam NICI UN ACT LA MINE + FATZA DE INFRACTOR. Stiti ce mi-au facut? Mi-au dat avertisment.

 

Asa ca, luati moto oameni buni ca nu patiti nimic. Si daca pui un pic de suflet si cash faci si actele!

 

Merci frumos pentru incurajari si suport.

Cat despre suruburi, vezi ca o sa le pun la donatii, daca doar ele o sa mai ramana. Si sunt multe. Cred ca doar o cheie de 10 si una de 13 mi-au trebuit ca sa fac motoru' bucati-bucatele acum 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AMR 7 zile. Daca nu apare nimeni interesat pana vinerea cealalta il dezmembrez.

Pana atunci pretul e de 10 milioane.

Si tot pana atunci, daca deja a pus careva ochii pe vreo bucata din motocicleta, astept mesaje. Dar, repet, daca apare cineva pana atunci i-o dau intreaga chiar daca au aparut deja cereri pentru componente.

A, si nu trimit prin posta.

 

Deci, AMR 7 zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VANDUT !!!

Multumesc tuturor ! Sau aproape, sa nu exageram. Pareri de rau celor care se bazau pe ceva piese sau componente.

Declar tema inchisa.

 

bv ombre...felicitari...asteptam :lol: ;) :banana: :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...