Sari la conținut

CLUB VULCAN RIDERS ROMANIA


amedock
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai daca tot avem cvorumul necesar pentru a constitui un chapter, eu va propun ca unul dintre noi, care scrie decent in engleza, sa faca un mail catre VROC.

Cred ca ar fi de folos sa trimitem catre cel ce se va oferi sa scrie mailul, ID-urile sub care ne-am inregistrat pe http://www.vroc.org/...p?mode=register. Astfel sa reiasa din mail concret si identitatea celor care isi doresc VROC Romania, si apoi dupa cum spunea si darkflames ne trimit ei procedura de inregistrare si contul ptr cotizatii :). Avand in vedere ca pe cont suntem inregistrati cu identitatile reale, pentru cei care au rezerve sa-si decline identitatea aici pe forum, o pot face prin PM direct la autorul mailului.

Stiu ca e frumos ca cel care propune o actiune sa o si indeplineasca , dar la capitolul engleza scrisa nu excelez , si nu as vrea sa stric imaginea posesorilor de Vn din RO cu un mail de kko.

Se ofera cineva?....eu dau o bere cu prima ocazie.....si....oricum patria ii va fi recunoscatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca tot avem cvorumul necesar pentru a constitui un chapter, eu va propun ca unul dintre noi, care scrie decent in engleza, sa faca un mail catre VROC.

Cred ca ar fi de folos sa trimitem catre cel ce se va oferi sa scrie mailul, ID-urile sub care ne-am inregistrat pe http://www.vroc.org/...p?mode=register. Astfel sa reiasa din mail concret si identitatea celor care isi doresc VROC Romania, si apoi dupa cum spunea si darkflames ne trimit ei procedura de inregistrare si contul ptr cotizatii :). Avand in vedere ca pe cont suntem inregistrati cu identitatile reale, pentru cei care au rezerve sa-si decline identitatea aici pe forum, o pot face prin PM direct la autorul mailului.

Stiu ca e frumos ca cel care propune o actiune sa o si indeplineasca , dar la capitolul engleza scrisa nu excelez , si nu as vrea sa stric imaginea posesorilor de Vn din RO cu un mail de kko.

Se ofera cineva?....eu dau o bere cu prima ocazie.....si....oricum patria ii va fi recunoscatoare.

 

 

 

SUBSCRIU LA CE AI SCRIST REBUIE SA FIE INTRE NOI UNUL CARE SCRIE FOARTE BINE IN ENGLEZA , SA STIE SA COMPUNA UN EMAIL . CA SI COLEGUL RUTGER DAU SI EU O BERE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Setting up a VROC chapter doesn't involve a lot of red tape. Just find other VROCers in your area and get together for rides, events, etc. Give yourself a name and then set up a web site or a discussion group on one of the free providers (such as Yahoo! Groups). Use the form on the Contact Us page to send in your information to be included in this list.

 

Am gasit si asta pe site, ... se pare ca trebuie mai intai se ne facem un grup de discutii (such as Yahoo! Groups - ma intreb daca cel de pe FB este suficient), si apoi sa le transmitem mailul/cererea noastra pe Contact Us

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In posturile anterioare v-am indus un pic in eroare . Deci rectific...

In primul rand, VRA nu este tot una cu VROC. VROC a fost infintat in '96 iar VRA in '98 de catre un fost membru (important) VROC , asfel devenind 2 cluburi .

Cat despre bani, eu citisem pe VRA USA ca trebuie trimisa acea suma de bani de catre National Chapters ,insa citind mai in detaliu am sesizat ca acea referire este strict catre Statele americane , si nu statele europene . Statelor europene, i se aplica urmatorul paragraf Vulcan Riders Association is financed by contribution according to each national chapter’s number of registered members. There are no regular fees. When needed the AEC will decide about contributions and financing for specific purposes..AEC = Toti Presedintii si Vice-presedintii fiecarui club existent .

Cum zice si Rutger, trebuie sa ne administram singuri, si doar sa-i informam ca existam, ca sa fim trecuti in lista oficiala . If you are an existing Vulcan Owners Club then please contact the International President directly to be considered as a new national chapter.

 

Eu sunt de parere ca , grupul FB nu este suficient. Ne trebuie ceva mai oficial daca avem de gand sa evoluam . Am dat click pe majoritatea cluburilor din lista oficiala, si toti aveau domeniu web propriu si forum . Deci un prim pas pana ai contacta pe respectivii, ar fi sa ne cumparam domeniul www.vulcanriders.ro si sa fie structurata pagina de net pe modelul asta http://www.vulcanrider.co.uk/ , cu forum, galerie, etc

 

Nu exista nimeni printre vulcanologi priceput in a crea un site ? Eu ma pricep la grafica, asa ca l-as putea ajuta pe respectivul...

 

Am reusit eu sa fac un forum. Asta este adresa : http://s3.excoboard....anRidersRomania . Este prima oara cand fac un forum, sper sa fie ok . Va invit sa va faceti cont, dupa care Schwarz Muller poate sa trimeata msg in engleza catre VROC si VRA

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca e s-o facem ca lumea, zic sa ne intalnim totusi sa discutam mai detaliat chestia asta, dau sa stabilim aici cateva reguli de baza.

-In primul rand propun sa ne facem un site cum ai spus tu: www.vulcan....ro , forumul tau e destul de complicat ca si adresa

-in al 2-lea rand, sa strangem o cotizatie care sa sustina in prima faza acest site/domenia

si apoi mai vedem

va bagati au ba?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...forumul este gratuit si de aceea are o adresa atat de complicata. Trebuie cumparat domeniul .ro, l-am gasit la pretul de 35 euro ( licenta definitiva ) , si atunci cred ca pot sa-i pun o noua adresa de redirectionare cu domeniul www.vulcanriders.ro . Una este forumul, si una este domeniul. Mai profesionist de atat, ar fi mult mai scump....o licenta de forum de ex, motociclism.ro costa peste 100 euro ..cea ce este cam mult pt inceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La domeniu ma opun eu :P...eu votez pt achizitionarea lui VulcanRiders.ro, sau oricare alta combinatie scurta si usor de retinut . Intalnirea de care vb, cred ca ar trebuii facuta online, pt ca suntem de prin toata tara ( din bucuresti cred ca doar 4-5 suntem ) , si sa votam ce suma de bani dam de fiecare, care sa acopere cumpararea domeniului, urmand ca viitorii membrii sa dea aceasi suma de bani, care sa fie pastrata pt viitor in contul clubului . Intalnirea online o putem fixa de ex pt ora 20 astazi sau maine , pe noul forum sau pe facebook . Daca vreti totusi sa ne intalnim, noi cei din Bucuresti, putem undeva in centru la o bere ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acord cu propunerile lui raduprint01 si darkflames, ca lucrurile trebuie facute pe indelete. VROC are un punct e vedere de foarte mult bun simt, in sensul ca nu au nevoie de adunari ad-hoc de oameni, ci isi doresc "recunoasterea" unor cluburi in adevaratul sens, tocmai pentru ca grupul sa aiba consitenta si mai ales coeziune. Asta pentru a nu se vedea pusi in situatoa de a inregistra un chapter care sa se dizolve in 12 luni. De asemenea sunt foarte clari: local fiecare chapter isi face regulile si se sustine financiar

1. - Inteleg ca darkflames a gasit domeniu la 35 de euro, si de la raduprint01 ca o cotizatie de 10 lei ar fi suficienta ca sa initiem proiectul. Mi se pare mai mult decat rezonabil si suportabil pentru noi (mai ales ca vine iarna si scapam de rata la benzina);

2. - De asemenea vad la darkflames trecut la club "Vulcan Riders Romania", (scuze ptr ignoranta nu stiu din punct de vedere ar formelor legale care este starea clubului) asa ca ne-am putea inscrie aici toti , (ca sa nu inventam a doua oara apa calda);

3. - Cu intalnirea , intradevar cred si eu ca e mai greu. Partea buna e ca traim in epoca internetului, asa ca eu as vota (cel putin pana la vara) pentru comunicarea on line/telefonic, evident local, ar fi indicat ca posesorii de vulcan sa se intalneasca sa se cunoasca si sa discute pe proiect;

4. - Si eu sustin achizitionarea unui domeniu nou vulcanriders.ro , (pentru ca ce e a omului sa ramana al lui).

 

Imi place ca discutam eficient :).....acum sa vedem ce propuneri mai sunt....si cine se baga si la cotizat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag la cotizat . Sunt multumit de suma discutata, nu cred ca avem nevoie de mai mult de 10 lei pe luna (120 lei pe an ) ... iar daca da, vedem pe parcurs si o majoram . Poate unii dintre noi prefera sa-si plateasca cotizatia trimestrial , in avans , 30-40 lei deodata . Cineva dintre noi trebuie sa se ofere sa tina bilantul, ba chiar pe forumul privat putem tine o balanta online, cu ce suma avem si pe ce se cheltuie, asfel sa fie transparenta totala .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok si eu sunt antrutotul de acord cu plata cotizatiei de 10 lei si dupa cum am spus trebuie luat si domeniul vulcan riders .ro , acesti bani trebuie virati catre unul dintre noi care se va ocupa cu platile ,cred ca cei mai multi sunt din bucuresti atunci sa va intalniti si sa vorbiti care cu cine sa hotarati si sa ne comunicati si noua toate ce ati vorbit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.vulcanridersromania.2hell.com

 

Acelasi forum, dar cu o adresa noua, de redirectionare, pt a fi mai usor de retinut.

 

De azi , vad ca aparem si la search in google .

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, se pare ca s-a scurs un termen rezonabil ca sa consideram ca sa "votat" prin abtinere pentru varianta fara cotizatie. Poate e mai bine sa adoptam politica pasilor mici, si sa trecem la "dat bani" in momentul in care vom vedea ca intradevar grupul are consitenta si unitate.

Asta inseamna ca in continuare ne putem considera un grup cu aceleasi interese si aceeasi pasiune pentru Vulcan.

Partea buna e ca acum stim ca existam si ne numim Vulcan Riders Romania, ca exista un cont pe FB, dar mai ales ca avem datorita lui Darkflames chiar un forum al nostru www.vulcanridersromania.2hell.com unde putem sa schimbam opinii si sa organizam calatorii si evenimente.

Acum putem sa vedem daca ne dorim ca pe langa logo-ul (foarte reusit parerea mea) sa ne facem eventual si patch. De asemenea, am putea daca ne adunam mai multi sa dam comanda de pin-uri VROC si alte din astea daca iesim bine cu taxele.

Cu riscul de a semana cu un pensionar la rand la alimentara, va reamintesc la lista de adeziuni la VRR ramane deschisa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum putem sa vedem daca ne dorim ca pe langa logo-ul (foarte reusit parerea mea) sa ne facem eventual si patch. De asemenea, am putea daca ne adunam mai multi sa dam comanda de pin-uri VROC si alte din astea daca iesim bine cu taxele.

Cu riscul de a semana cu un pensionar la rand la alimentara, va reamintesc la lista de adeziuni la VRR ramane deschisa :)

 

Eu sunt de acord , si vreau patch. Si acest pas este un mijloc de a face cunoscut existenta clubului . Cel putin in Bucuresti, vad o gramada de VN-uri, dar probabil fosrte putini sunt cei ce fregventeaza zi de zi motociclism.ro sa afle de existenta un club Vulcan in Romania. Spun asta si pt ca pe VRA pagina de Facebook, postau romani pe care nu i-am recunoscut din cei ce posteaza pe topicul Vulcan .

io nu vreau patch

 

Tu probabil ai deja cu CA, si banuiesc ca regulile MC-ului iti interzice sa porti patch-ul de la alt club, fie el RC si nu MC . Cum noi nu suntem MC, fiecare membru are libertatea sa-si aleaga sau nu sa poarte un patch Vulcan Riders Romania .

Editat de darkflames
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei carora le surade idea unui patch VRR va dau un link ca sa va faceti o idee cam cum poate arata in realitate http://vulcanriders.us/Patches.aspx . Evident modelul va fi facut cu VRRomania. Si daca vi s-a deschis pofta de shopping inca ceva: Badger's Pin Ordering page., astea merg si ptr cei care n-au voie sa poarte patch-ul. La astea din urma daca exista interesati costul este cam 11 lei de bucata, comanda minima e de 3 buc, dar trebuie sa ne organizam ca transportul e scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...