Sari la conținut

OCTOBER FEST ENDURO 12-14 octombrie 2012


stulewa
 Share

Postări Recomandate

Un festival dedicat POSESORILOR de motociclete enduro! :friends:

 

Cursele de enduro au devenit tot mai greu de accesat riderilor cu experienta mai mica ce practica acest sport doar de placere, pentru a socializa si a se simti bine in weekend.

Fenomenul enduro dezvoltandu-se exploziv in ultimii ani aceasta categorie de pasionati ai sportului cu motor a crescut simtitor . Impreuna cu partenerii si colegii de club, Adventure Ride lanseaza aceasta cursa/intalnire/prieteneasca dedicata pilotilor cu experienta modesta in enduro/hard enduro/ motocross.

 

Formatul evenimentului

 

Cursa se va desfasura in apropierea localitatii Predeal avand ca teren de joaca dealurile din zona.

Clasa de dificultate va fi mica spre medie urmarinduse atragerea in acest fenomen a noilor posesori de motociclete enduro ce doresc sa ia contact cu implicarea in cursele de enduro.

Traseul va consta intr-o bucla de 35-40 km ce va putea fi parcurs de doua ori de catre concurentii ce considera ca au incheiat ziua prea devreme.

Pentru ziua a doua de cursa, asta e valabil pentru cine mai poate dupa spritzul de sambata seara, se va parcurge traseul in sens invers :D

 

Cazarea si cartierul general vor fi la Hotel Piatra Craiului unde in seara de sambata vom oferi si o cina festiva, foc de tabara si alte activitati recreative destinate relaxarii participantilor.

 

 

Costuri: :bounce:

 

FULL : 2 nopti cazare(1 persoana) + cina festiva + cursa = 250 ron

RACE: cina festiva + cursa= 150 ron

INSOTITOR: 2 nopti cazare+cina festiva= 150ron (neveste, bunici,bone si/sau mecanici)

 

Asadar va asteptam cu drag la o noua provocare cu motorul din dotare fi el Yamaha XT, Suzuchi DR, Kawasaki KLR , KTM Lc4 sau alta motocicleta din categoria enduroaicelor clasice si nu numai. Bineinteles ca sunt asteptati si sportivii profesionisti ce doresc sa petreaca un weekend de pomina presarat cu picanteri enduro si sa imparta din experienta lor si novicilor. Inca nu stim sigur dar poate reusim sa le incropim ceva de intins oasele :D

 

cu drag JUMBALES/STULEWA sau Catalin Mitachescu pe numele meu adevarat ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO JUMBALIC,

 

adevarul este ca trebuie ceva suflu nou la cursele de hard clasa C pentru 2013..in alta ordine de idei la Piscul Negru te-am exploatat muzical,dar la predeal ma implic personal cu Francezu sa miscam putin atmosfera.

 

PS cu octavia combi 4x4 se poate face traseul? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea de baza e sa prezentam putin din spiritul competitiilor de enduro si celor care pana acum nu au avut curajul sa intre in cursa deoarece stiau ca dificultatea traseelor nu este compatibila cu motocicleta si tehnica detinuta. de aceea vom trasa un track(linia traseului) accesibil tuturor fara prea mari batai de cap. desigur vom avea si cateva pasaje mai dificile dpdv al unui proaspat posesor de motociclete enduro dar care vor fi floare la ureche pentru cei mai experimentati(piloti ce merg ocazional la curse de enduro)

Ne intalnim, ne distram, bem un sprit si daca inainte de asta mai facem si putina miscare prin padure cu acaretul din dotare eu zic ca o sa va placa la OCTOBER-FEST-ENDURO :friends:

 

eu zic ca un pilot experimentat il va putea parcurge si cu roti de supermoto :burnout:

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu cine vorbim pentru inscriere si rezervare locuri cazare? (Daca vorbim cu tine Jumba, afla ca ti-am trimis deja PM) :cheers:

Popp

 

 

eu inca astept raspuns :unsure: . nu ca m-as grabi dar ma freaca "mecanicii" mei daca am rezolvat cu cazarea :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie locurile la hotel sunt limitate . Exista camera cu 2-3 locuri in total 50 . Grabiti va

 

pai io ma grabesc dar nu inteleg cine se ocupa de cazare. ma ocup singur sau se ocupa organizatorii? a?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru rezervarea locurilor va rog sa trimiteti un mail la udresa: secretariat@xcountry.ro

 

mailul trebuie sa contina:

- nume si prenume concurent

- pachetul dorit

- numar de insotitori daca e cazul

- numar de telefon pentru contact si comfirmarea rezervarii

 

 

asa ca hai cu mailurile dragilor :friends:

 

cand are loc toata distractia?poate vin sa fac poze pt ca utilajul din doatare nu merge.

 

pai repara-l si haida la distractie coane! ce a patit trotineta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma intelegeti gresit ....... Este o prieteneasca, party,spritz, fiecare intelege ce vrea, dar nu uitatzi un singur lucru este un trasseu de enduro usor..... dar nu forestier.....

Cu stima....... I O

 

Înțeles-am, nici nu ne aÂşteptăm la traseu de plimbat pasageru'. M-oi înscrie când sunt sigur de participare :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati competitori......

Va anunt Cu drag ca traseul este conturat. Va vom oferi o bucla de 35 sau45 de km Astaire in functie de conditiile meteo, intelegeti voi ce vreau sa spun. Tot in cazul in care ploua mai mult vow decide impreuna daca nemai dam duminica pe ses invers............

Asa k pregatiti va sufleteste pt cea mai tare petrecere .........

Cu stima IO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati competitori......

Va anunt Cu drag ca traseul este conturat. Va vom oferi o bucla de 35 sau45 de km Astaire in functie de conditiile meteo, intelegeti voi ce vreau sa spun. Tot in cazul in care ploua mai mult vow decide impreuna daca nemai dam duminica pe ses invers............

Asa k pregatiti va sufleteste pt cea mai tare petrecere .........

Cu stima IO

 

 

intrebare: am sanse pe traseul asta cu un bmw xchallenge si cu cauciucuri mixte: continental tkc 80?

intreb ptr ca am probleme cu mobra si vreau sa stiu daca ma ostrofoc sa o repar sau ma orientez spre un alt moto mai usor. multumesc.

popp

Editat de popp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...